Разрешете спора ни - за кръвните групи.

  • 8 636
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 181
Спорихме днес с лелята на мъжа ми. Тя казва, че е била кръвна група АВ, има си и картонче даже. Преди две години станала кръводарител и й казали, че била група А, тия дни по някакъв повод пак си правила изслезване и пак са й казали А.

 Въпрос: възможно ли е да се смени кръвната група на човек без кръвопреливане, и може ли със кръвопреливане?

Друг въпрос: взема ли детето резус фактура на бащата задължително?

# 1
  • Мнения: 6 155
НЕ за всички въпроси  Peace

# 2
  • Мнения: 1 258
Въпрос: възможно ли е да се смени кръвната група на човек без кръвопреливане, и може ли със кръвопреливане?




 Scatter
Е,представяш ли си да можеше!Как ви хрумна въобще?

# 3
# 4
  • Мнения: 431
Не, по никакъв начин.

Не, не е задължително.

# 5
  • Мнения: 1 181
Въпрос: възможно ли е да се смени кръвната група на човек без кръвопреливане, и може ли със кръвопреливане?




 Scatter
Е,представяш ли си да можеше!Как ви хрумна въобще?

е, как да ни хрумне - тя твърди, че вече не е АВ, сега била А - доказано с изследвания, аз твърдя, че това са глупости и не е възможно.

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
айде стига съм била А искам малко АБ, 4е да си прили4аме със сестра ми- тарикатка тя от мама и тати по буква! newsm78 #Crazy

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не може да си смени кръвната група. Може обаче да сбъркат при определянето.
Остарели серуми, по-топло време и грешния резултат е налице.
Кръвната група се определя от разни белтъци в кръвта, чиито синтез е генетично заложен и за да си смени групата, трябва да си сменила гените, което, меко казано е невъзможно.

Не може и с кръвопреливане да се смени, защото дори да се прелее огромно количество друга кръв, как ще се избегне смесването с нейната собствена, това е пълна глупост.

Детето НЕ е за задылжително да вземе резус фактора на бащата.
Положителния доминира спрямо отрицателния.
При двама отрицателни родители не може да се роди положително дете.
При положителен и отрицателен  е по-сложно, зависи дали положителния родител е имал отрицателни хора в семейството и дали носи техните гени.
При двама положителни може да се роди и отрицателно дете.

# 8
  • Мнения: 306
На майка кръвната група  била с Rh -,но след кръвопреливане е станала с Rh+,но кръвната група се е запазила.

# 9
# 10
  • Мнения: 46 437
На майка кръвната група  била с Rh -,но след кръвопреливане е станала с Rh+,но кръвната група се е запазила.

Възможно ли е това  Shocked

# 11
  • Мнения: 2 792
На майка кръвната група  била с Rh -,но след кръвопреливане е станала с Rh+,но кръвната група се е запазила.
Това е абсолютно невъзможно, ако е й е била прелят  обратния резус  щеше да умре. Вероятно не е знаела точно резуса си.

 Кръвната група също не може да се смени, както и резус фактора не се наследява пряко от родителите.

 

# 12
  • Мнения: 6 167
категорично не.
кръвната група се детерминира генетично.
сигурно , като са я определили аб е бил стар теста или нещо такова.

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 569
На майка кръвната група  била с Rh -,но след кръвопреливане е станала с Rh+,но кръвната група се е запазила.

Ти вярваш ли на това? Моля те, кажи че не вярваш..

Да се смее ли човек...  Crazy

# 14
  • Мнения: 5 577
Доколкото имам инфо, при баща ми също има разлика. Непомня точно каква, но ще питам.

Значи като е бил малко бебе, баба ми се разболяла от туберколоза и т.к.  нямало кой да го гледа, го дали в Дом, докато озвравее.

Там се заразил с нещо друго, също опасно - и му преляли и сменили цялата кръв за да го спасят.
Той ми е казвал, че е с друга кръв, не тази с която се е родил. Ще питам и ще ви кажа утре.

Но мисля е възможно, защото при него и капка заразена кръв да е имало е щял да умре

Общи условия

Активация на акаунт