Имат ли децата ви здравна книжка ?

  • 12 018
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 647
Да, има. Веднага след като се роди й се направи такава.
а на мамите по горе нанасят ли им в сините книжки имунизациите?

До сега нищо не е нанасяно в книжката, освен имената на личния доктор.
същата работа като при нас

Забравих да напиша, че имунизациите ги нанасят в картона и ми искаха копие за детската градина. Отделно има и един специално за там.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 817
Ами да ви кажа,момичета,добре е да са нанесени имунизациите.Тръгвайки на почивка примерно,вие взимате здравните книжки.Ако както се случи при нас детето бъде ухапано от кърлеж,е важно да се знае последната ваксина ДТК.Другия вариант е винаги да взимате и календара.Официалният документ обаче е здравната книжка.Там всяка ваксина се нанася с печат на лекаря.

# 17
# 18
  • Мнения: 2 731
а на мамите по горе нанасят ли им в сините книжки имунизациите?
Дааааа трябва да са нанесени всички ваксини в здравната книжка ,но за съжаление много рядко го правят лекарите .Ето аз знам ,че трябва да се нанесат и ходих да ги напишат -отговорът беше няма нужда ooooh!.После смених този лекар , а сегашния не съм го питала може ли той да ги нанесе newsm78

# 19
  • Мнения: 5 647
Ами да ви кажа,момичета,добре е да са нанесени имунизациите.Тръгвайки на почивка примерно,вие взимате здравните книжки.Ако както се случи при нас детето бъде ухапано от кърлеж,е важно да се знае последната ваксина ДТК.Другия вариант е винаги да взимате и календара.Официалният документ обаче е здравната книжка.Там всяка ваксина се нанася с печат на лекаря.

Така трябва да бъде, но не всички доктори го спазват. Що се отнася до това коя ваксина е поледна, обикновено те се правят по схема и всеки доктор би трябвало да знае в зависимост от възрастта на детето какво ваксина му е направена. Така поне си мисля аз, може и да греша.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 817
Да,Маделин,принципно е така.Но на моята дъщеря ваксинирането започна на едногодишна възраст.И примерно ако не аз,а баба и я заведе на лекар,тя няма да го знае.А с ваксините шега не бива!

# 21
  • Мнения: 9 990
Да, имаме, даде ни я педито съвсем в началото и да-нанесени са всички имунизации и да-нося я  с нас, когато пътуваме някъде. Hug

# 22
  • Мнения: 1 284
имаме седи при педито като ходим вписва консултацийте и имунизациите

# 23
  • Мнения: 5 647
Защо чак на една година? Всъщност много си права, аз писах, че не знам дали е правилно да не се нанасят имунизациите, но като докторите нищо не казват, аз също не се сещам.  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 9 817
Защо чак на една година? Всъщност много си права, аз писах, че не знам дали е правилно да не се нанасят имунизациите, но като докторите нищо не казват, аз също не се сещам.  Wink
По медицински противопоказания се наложи да не я ваксинираме до една година.Беше на антиконвусилна терапия и пиеше фенобарбитал-това е несъвместимо с ваксинациите.

# 25
  • Мнения: 145
На мен педиатъра ми каза,че бебо нямал нужда от книжка.Ние също ще си пътуваме за Варна.Достатъчен бил формуляра-талон,когато сме го записали при нея.Иначе аз и мъжа ни имаме здр.книжки ,но те са още от предишното GP.Има ли някъде линк или постановление на здравното министерство,че почвам вече да се изнервям от неглижираното им отношение!

# 26
  • Мнения: 5 647
Защо чак на една година? Всъщност много си права, аз писах, че не знам дали е правилно да не се нанасят имунизациите, но като докторите нищо не казват, аз също не се сещам.  Wink
По медицински противопоказания се наложи да не я ваксинираме до една година.Беше на антиконвусилна терапия и пиеше фенобарбитал-това е несъвместимо с ваксинациите.

При вас си е наложително да имате книжка с нанесени имунизации.   bouquet

# 27
  • Мнения: 3 423
да.
тук са задължителни.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Още на първата консултация на бебо ни я дадоха. Peace

# 29
  • Мнения: 2 381
Да, като навърши 4 месеца ни я дадоха.

Общи условия

Активация на акаунт