Имат ли децата ви здравна книжка ?

  • 12 017
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 505
Още не съм виждала личната лекарка на дъщеря си!Мъжът ми избра педиатър,а тя работи с някакъв медицински център (не пиша името умишлено)-т.е. поема пациентите-деца на въпросната ОПЛ.Водим малката на прегледи и консултации в ДКЦ,а не в медицинския център,където е личният и лекар...
Много замотано го обясних,въпросът беше,че не съм виждала личният лекар,за да поискам книжката.

# 31
  • Мнения: 4 068
Здравната книжка не се купива. Дава я педито. На нас ни я дадоха на втората консултация. Вътре са вписани всички ваксини. С тази здравна книжка детето има право на два безплатни прегледа месечно при друг лекър ако сте на почивка примерно.

# 32
  • Мнения: 8 505
Здравната книжка не се купива. Дава я педито. На нас ни я дадоха на втората консултация. Вътре са вписани всички ваксини...

Явно различните лекари практикуват различно.Имунизациите на дъщеря ми са вписани в имунизационния и паспорт,а здравноосигурителната книжка не съм и виждала,както вече писах.

# 33
  • Мнения: 4 068
Пискай си я задължително, защото ако пътувате някъде и не дай си Боже се наложи с тази книжка можеш да отидеш на безплатен преглед  или в Бърза помощ без да те обрулят яко. Точно тези дни разясняваха това по новините.

# 34
  • Мнения: 3 537
Имаме и я нося със себе си по почивките.Ей сега ще я стягам за море. smile3521

# 35
  • Мнения: 2 614
Да, имаме! Носим я при всяко пътуване, но имунизациите не са нанесени. Като отида следващия път ще я питам "що така?" Но пък нося и здравната книжка на детето, а там има цялата информация от родилния дом до сега...

# 36
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Имаме здравна книжка,но имунизациите не  са нанесени,всъщност сега разбирам ,че трябва да се нанесат.

# 37
  • Мнения: 1 425
Имаме здравна книжка, и имунизационна за ваксините. Издадоха ми ги още като Вики беше бебе на 1 месец.
Имаме здравна книжка,но имунизациите не  са нанесени,всъщност сега разбирам ,че трябва да се нанесат.
Май бъркате здравната и имунизационната книжка момичета. Здравната осигурителна книжка е тази в която са записани данните на детето и личните лекари и стоматолози, а другата за ваксините е имунизационен паспорт, в който се нанасят ваксините, датата на която са поставяне и самата партида на ваксината. Тези данни се нанасят и в личен картон на детето, който седи при личната лекарка. Вики сега тръгна на ясла и ни изискаха  личния картон от педиатърката и имунизационната книжка.
Всяко дете трябва да ги има, попитайте педиатърките си.

# 38
  • Мнения: 468
Личният лекар е длъжен да ви я даде, безплатно. Искайте си я!

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Да, имат. На малката, вчера на консултацията, докторката и я даде.

# 40
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Взех книжката  Grinning, той малкия така или иначе е болен  Sad та го водих отново на преглед и взех и здравната книжка

# 41
  • София
  • Мнения: 39 673
Педито направи Книжката на Дияна когато тя беше на 1.1г
Наложи се да заведа малката на стоматолог, и педито сама каза "трябва да направя книжка". И ме предупреди, че е хубаво да я нося с мен когато пътуваме в провинцията.

# 42
  • Мнения: 1 181
 има, личната я даде като беше на 10-11 месеца някъде. Но няма нанасяно нищо в нея, освен имената на лекарката.

# 43
  • София
  • Мнения: 9 817
Имаме здравна книжка, и имунизационна за ваксините. Издадоха ми ги още като Вики беше бебе на 1 месец.
Имаме здравна книжка,но имунизациите не  са нанесени,всъщност сега разбирам ,че трябва да се нанесат.
Май бъркате здравната и имунизационната книжка момичета. Здравната осигурителна книжка е тази в която са записани данните на детето и личните лекари и стоматолози, а другата за ваксините е имунизационен паспорт, в който се нанасят ваксините, датата на която са поставяне и самата партида на ваксината. Тези данни се нанасят и в личен картон на детето, който седи при личната лекарка. Вики сега тръгна на ясла и ни изискаха  личния картон от педиатърката и имунизационната книжка.
Всяко дете трябва да ги има, попитайте педиатърките си.
Цвете,в здравната книжка също задължително се нанасят имунизациите. Peace

# 44
  • Мнения: 4 428
Ние преди няколко дни се обзаведохме със здравна книжка, но не са ни нанесени имунизациите.

Общи условия

Активация на акаунт