Мехлеми след ожулване

  • 4 482
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Вчера Вивияна падна от 1 пързалка и се ожули на пясъка Cry. Повърхностно е, но ми се ще да я мажа с нещо против инфектиране, че този пясък...Дайте ми съвет с какво? А нещо против белег?
Благодаря!!!

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Против белега -контра тубекс макар че се съмнявам да и остане белег щом е повърхностно а раната можеш да промиваш с риванол и ако те пиртиснява нещо като зачервено гной и т.н пръскай с бивацин

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
аз винаги имам под ръка Вита Мерфен мазилце

# 3
  • Мнения: 7 106
Аз ползвам едно прахче - "Сулфатиацол", има го в аптеките, много е ефикасно при ожулвания, охлузвания, порязване. Ръси се раничката (нито щипе, нито боли) и много бързо хваща коричка. Белег на тази възраст няма да остане траен, трябва да е много голяма и дълбока раната, за да остане спомен от нея. Иначе бихме били като снимка на луната  Laughing.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 897
Сулфатиазола е добро решение за да се избегне възпаление.
А за препаратите п/в белези - ако се ползва не е желателно да се излага на слънце местото/раната/ - има опасност от натрупване на меланин.

 

# 5
  • Мнения: 8 505
Само примивам повърхностните рани.Не мажа и не пудря с нищо.Зарастват доста по-бързо.

# 6
Против белега -контра тубекс макар че се съмнявам да и остане белег щом е повърхностно а раната можеш да промиваш с риванол и ако те пиртиснява нещо като зачервено гной и т.н пръскай с бивацин
newsm51 smile3529
Скотра-тубекса трябва да се маже след като на цяло зарастне раната.Никъде да няма сълзене.

# 7
  • Мнения: 717
изтичах аз вчера за Вита Мерфен, защото да ви кажа то вече незнам какво да го правя. Той не иска да ходи - непрекъснато тича нанякъде и, разбира се, пада. Вчера последно охлузихме и челото, а сама до ни видите краката. Дано това кремче помогне...

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
На Калина и двете й колена са в окаяно състояние. Непрекъснато се гонят с едни каки на детската площадка и за един ден падна два пъти. Тъкмо й спрях кръвта от коляното и след малко - пак. Намазах го само веднъж с Йодасепт, понеже това мазило е и за бактерии, ако има по раната.
Чудя се, някой знае ли къде мога да намеря наколенки? Смешно не смешно - сериозно съм се замислила. Тя не се спира. Друг е въпросът дали ще ги търпи, ама ако намеря, ще пробвам.

# 9
  • Мнения: 446
Има хомеопатичен мехлем - Хомеоплазмин, както и едно мазило на билкова основа, което се казва Балсам "Спасител" /Rescue ranger/. И двата помагат много.

Общи условия

Активация на акаунт