Помощ, фризерът се развали, кърмата размразена

  • 537
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,
не знам какво за правя - фризерът се е развалил през нощта - цялата кърма вътре се е размразила  - наполовина кофичките са с лед, но останалите е рамразено. Температурата е била окло 0 градуса.  Млякото не е развалено, но е размразено наполовина. Не е стояло повече от няколко часа протичащия фризер

Плаках с глас. Иде ми да убия някой.

По важното е какво да правя? На някой случвало ли се е?

Да хвърля си цялата кърма? Или да я замразя отново докрай? Какво да правя? Ползвали ли сте кърма, която е замръзявана два пъти. Знам, че по книгите пише, че не може, но обикновено авторите се презастраховат?

Има чувството, че съм фалирала.
 newsm45

# 1
  • Мнения: 3 089
лошо!
но не се изкушавай да замразяваш  пак и после да даваш. по-добре ам, отколкото това.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Пусни една търсачка и си намери темата за сапуна от кърма.За друго не би могла да я използваш.А много ли ти е спешно да имаш запаси във фризера?Работиш ли или?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Според някои изследвания при това положение - полуразмразена и непипана - би могла да я замразиш отново,без това да се отрази на бактериалната чистота. Ще се опитам да открия референциите,където го четох и ще ги пусна.
Намерих това,което бях чела - прецени сама как да действаш:

Цитат
There are so many different statements in circulation on how to store
expressed milk that it is confusing even to the supposed experts (us).

I decided to trust LLLI, and went to their website.  It was impressive and I
will not attempt to reproduce it here.

For the record (once again), there is no study from Norway on thawed
breastmilk.  There was an experiment, NOT done by me, but the writeup was
translated by me for LN readers a couple of years ago.  The experimenters
took a sample of fresh breast milk and several samples of frozen fresh milk,
and a sample of freshly mixed formula.  They added a known amount of
bacterial inoculum, I believe they used E. coli, and then looked at growth
in the different samples.

The frozen samples were thawed at room temp in air, in a water bath at body
temp, and in a microwave.  The microwaved milk was as good a medium for
bacterial growth as formula.  The other samples did not support much growth.
They even took a sample that was thawed slowly (can't remember if it was
water bath or room temp air), froze it again and thawed it again, and didn't
get any more growth in it after the second thawing.


BTW, LLLI says that fresh milk may be held in the fridge for 8 days.
Rachel Myr

А,намерих и самото изследване:
Effect of Environmental Conditions on Unpasteurized Donor Human Milk

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 17:47 от hedra

# 4
  • София
  • Мнения: 6 242
Не знам колко е голямо бебчето ти, но аз бих я замразила пак (щом не е била съвсем размразена) и да я ползвам за кашите. Не бих я изхвърлила. Naughty В краен случай слагай във водата за къпане на бебо, напави си ти маска на лицето (супер стягащо действа Grinning), а ако си изполееш косата става лъскава. Flutter

# 5
  • София
  • Мнения: 6 242
А ако теб и домашните ти не им е неприятно - направи им крем карамел  Mr. Green (аз и моите хора не бихме го яли, но за някои пък не е проблем).

# 6
Пусни една търсачка и си намери темата за сапуна от кърма.За друго не би могла да я използваш.А много ли ти е спешно да имаш запаси във фризера?Работиш ли или?

Малката сега е на три месеца, през септември, когато ще е на шест, ще трябва да се върна на работа. Мислех, да кърмя сутрин и вечер, а през останалото време  - на замразена. Затова събирах като скъперник. Сега имам чувството, че някой ме е обрал.  #2gunfire

Според някои изследвания при това положение - полуразмразена и непипана - би могла да я замразиш отново,без това да се отрази на бактериалната чистота. Ще се опитам да открия референциите,където го четох и ще ги пусна.
Намерих това,което бях чела - прецени сама как да действаш:

 newsm78 newsm78 newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе направи я на сапун Mr. GreenДо септември знаеш ли още колко кърма можеш да събереш, ехееее...Загубата не е непоправима, а тази кърма аз не бих я замразила повторно.Ей така, за всеки случай Peace
А на работа няма ли да имаш ли условия за цедене?Поне в началото?Така ще омекотиш прехода за себе си, а и ще можеш да даваш прясна кърма известно време Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 926
Освен това по кодекс ти се полагат два часа за кърмене на бебе. Можеш да се уговориш и да си ги взимаш когато ти е удобно Grinning Пък и гърдите, и бебето могат да се нагласят към няколкочасова липса, а през времето заедно да се навксват нещата Grinning
Иначе те разбирам и е ужасно случилото се... но аз лично не бих замръзила отново Confused

# 9
  • Мнения: 8 917
Замрази я за всеки случай - да си имаш ако стане чак толкова напечено, а ако можеш да не стигнеш до нея - ок! Peace

# 10
Замрази я за всеки случай - да си имаш ако стане чак толкова напечено, а ако можеш да не стигнеш до нея - ок! Peace
Thinking

# 11
  • Мнения: 3 089
а ако сътвориш някоя беля после, после к'во прайш...
не се изкушавай със съмнителни експерименти...

# 12
  • Мнения: 6 243
Освен това по кодекс ти се полагат два часа за кърмене на бебе.
Двата часа за кърмене и хранене на бебе ти се полагат до навършването на 8 месечна възраст на детето. След това с документ от педиатъра можеш да ползваш по един час. И в двата случая се иска майката да е на пълен работен ден.

А иначе - не се отчайвай. Сигурно сега ти е много криво, като си представиш колко много кърма е негодна, колко време и труд е коствало да я изцедиш... Напълно те разбирам. Но не се настройвай, че нещо страшно е станало. До септември месец има достатъчно време, за да си направиш отново запас. А като почнеш работа, те съветвам да изцеждаш през деня, за да можеш да осигуряваш на бебчо прасня кърма, коят още му дават на следващия ден. В сезона на вирусите ще му е от огромна полза да му даваш прясна, а не замразявана, заради антителата в нея.

Ппреди да започна работа, моето основно притеснение беше, че няма да мога да изцеждам достатъчно кърма за бебето, докато съм на работа, но се оказа напълно неоснователно. В работно време спокойно може да се изцежда достатъно мляко за храненията през следващия ден, а запасът във фризера е за екстрени случаи.

Ако вече си замразила повторно кърмата, мога само да те посъветвам да я пастьоризираш преди употреба. В този случай, ако се е развалила, ще се пресече и ще знаеш, че е напълно негодна. А и след пастьоризацията тя си остава с добрите хранителни качества.

Общи условия

Активация на акаунт