Каква вкусотия правите с кисела зелка?

  • 9 120
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Я кажете сега, че покрай вас, станах голяма готвачка и оттървах боя Wink  newsm19

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз с кисело зеле правя - сърмички, свинско със зеле, пиле със зеле, боб със зеле, зеле с ориз.
Също така много го обичам на салатка с червен пипер и олио  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 175
Аз най-харесвам стар фасул с кисело зеле. Ама тая година като не си затворих зеле... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 091
сърн(м)ички newsm10

# 4
  • Мнения: 10
Ама хайде дайте рецепти, моля. Има и някои съвсем начинаещи (аз например Embarassed ) дето едно свинско със зеле не знаят как се прави #Puppy dog  #Puppy dog

# 5
  • Мнения: 8 769
Цитат на: mam4e2004
Аз най-харесвам стар фасул с кисело зеле. Ама тая година като не си затворих зеле... Rolling Eyes

По магазините продават....и не е хич лошо...аз вече и за салатка си купих, и ориз със зеле си направих...
Кисело зелце с боб-много музикално ми идва......... Whistling  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 2 827
иска ли питане - класиката в жанра - свинско със зеле

# 7
  • Мнения: 948
Много е вкусно и кисело зеле с пилешки трътки...
Лошото е, че малко хора се прежалват да хапнат тази вкусотия Sunglasses

# 8
  • Мнения: 8 769
Цитат на: THERION
иска ли питане - класиката в жанра - свинско със зеле

Тъй като свинско от много години не ям вече-може и пуйка със зеле...мм.......
А сърмите са ми класика и любимо ястие...само че с пилешко месо! Flutter

# 9
  • Мнения: 1 437
Цитат на: Dafna
Много е вкусно и кисело зеле с пилешки трътки...
Лошото е, че малко хора се прежалват да хапнат тази вкусотия Sunglasses

аз като питах за трътките мълчите Sad

# 10
  • Мнения: 1 187
Пълнена зелка.  food002

# 11
  • Мнения: 175
Цитат на: Туфи
Цитат на: mam4e2004
Аз най-харесвам стар фасул с кисело зеле. Ама тая година като не си затворих зеле... Rolling Eyes

По магазините продават....и не е хич лошо...аз вече и за салатка си купих, и ориз със зеле си направих...
Кисело зелце с боб-много музикално ми идва......... Whistling  Rolling Eyes

Абе виждала съм, ама нещо не ми харесва. Поне това, което съм взимала беше много солено и едно такова меко... Друго си е домашното!

# 12
  • Мнения: 3 777
Еврейска мусака

# 13
  • Хасково
  • Мнения: 992
Цитат на: Nanna
Ама хайде дайте рецепти, моля. Има и някои съвсем начинаещи (аз например Embarassed ) дето едно свинско със зеле не знаят как се прави #Puppy dog  #Puppy dog

Ето ти моята рецепта за свинско/може и пиле или пуйка/ с кисело зеле.
Нарязвам една средно голяма глава лук задушавам го в мазнина олио или мас /киселото зеле е много вкусно с мас/ слагам след това нарязаното зеле да се позапържи и то. Слагам месото, 2-3 чаени лъжички червен пипер, черен пипер на вкус доливам вода /ако месото не е сварено предварително/ малко повече вода и затварям херметика /тенджерата под налягане/ 40-50 мин. и е готово! Слагам и една подправка по нашия край и казват "рогата меродия" но не знам дали навсякъде се казва така - придава страхотен аромат на зелето!
Бон апети!

# 14
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Slunce
Еврейска мусака


Ами напиши рецептата де...

Общи условия

Активация на акаунт