Дъщеря ми не ме обича

  • 5 676
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 039
Не съм съгласна особено с това бащата да бъде оставян непрекъснато да трупа девиденти пред дъщеричката за сметка на  майката. Това е много често срещам синдром в много семейства. Понеже "той" е от добрите - той всичко позволява... обаче  не може да гледа като дават лекарството, за това да го даде " лошата"... майката се опитва да дисциплинира детето.... обаче на него му е мъчно и не иска разправии за глупости, затова да оставим детето да му се качи на главата.
Виждала съм го много пъти, включително аз от години водя битка с мъжа си заради подобни "задкулисни действия". Не казвам в никакъв случай, че това е умишлено от страна на мъжа, но определено е по-лесно и е много  бърз начин за добиване на популярност  пред детето. Веднъж като изказах гласно тези мисли мъжът ми ме обяви за луда, но  нямаше и 5 мин. сам си направи показно... оттогава наистина следим  това да не е начина да трупа точки пред децата.
Той е човека, който трябва да говори на детето ти, че не бива да се държи така с теб, че ти си й майка и си най важния човек в живота й. И какво значи не можел да ви остави сами- него не  го ли интересува какви са отношенията с дъщеря ти? Също и не мисля, че  е правилно да се подлагаш на какво ли не, за да спечелиш  вниманието и добрите й чувства. Детето трябва да знае,че  това е крайно неприемлив начин да с е отнася към теб... 
И да между  редовете се чете  следната ситуация- бабата вероятно й угажда и както сама казваш й е напълно преданна, баща й е фаворит и никой ли от тези хора не вижда, че някъде във всичко това ти оставаш на заден план и не е ли вярно, че ти си само човека, който се трвожи от това????  .... горе долу в този порядък вървят нещата. НО най важния човек, който може наистина да промени ситуацитя е мъжът ти.
Дано не ти изглеждам крайна...опитвам се да ти покажа друга гледна точка, освен това е 100% личен опит:))


Искам да ти кажа, че ти най-ама най-точно си ме разпрала.
100% съвпадение. Той го прави несъзнателно и механично, и напоследък наистина започна да обръща внимание на тези неща.

# 61
  • Мнения: 2 863
Съжалявам, че съм те разплакала, но се радавам, че намираш истина в написаното, защото това е начина  да извадиш проблема на светло. Говори със съпругът ти, също и с майка си, нека им стане ПРИОРИТЕТ да насочват детето,че така не бива да се държи, че на теб ти е мъчно от това и много я обичаш.
Дано не те разплача пак, но решението е таткото и бабата да си променят поведението, а не  ти. Разбира се промяната не може да дойде на другия ден, но ако ти го изискваш от тях, ако внимателно наблюдаваш отношенията с детето, ще има резултат.
Вие сте трима възрастни покрай момиченцето и трябва да знаеш, че  е изключително лесно едно дете да бъде манипулирано особено, когато приомите са угаждане, подкупване( емоционално или материално и в този ред).  Hug

# 62
  • Мнения: 6 039
Моя е грешката, исках да напиша РАЗБРАЛА, аз съм написала РАЗПРАЛА>
не съм плакала:))
и бабата е свекърва ми, а не майка ми. но това са подробности

# 63
  • Мнения: 2 863
И аз така си спомних после, че май беше свекърва ти...еми мойта и до ден днешен непрекъснато се състезава с мен за любовта на сина ми- кара го да пази тайни от мен, съревнова се с мен... имаше един период като беше мъничък и тя за малко ни помагаше да го гледа( забележи само за по 3-4 дневно) и пак ми обясняваше колко бил привързн към нея до степен да не може да си тръгне, щото какво ще правим детето като толкова я обича и тя ще му липсва Joy... абе сега ми е  смешно, ама тогава не ми беше.

Кураж, повечко внимание към подробностите в ежедневието и нещата ще се нормализират Hug

# 64
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мда, хубав съвет, правилно е всички да са съпричастни съм проблема. Радвам се, че се намери правилния человек. Peace

# 65
  • Мнения: 6 039
Мерси, мерси,
Днес като се събуди след слетобедния съм, я взех, облякох я казах на баща й, че излизаме по женски Laughing
Беше ни много добре.
свекъра ми е най- ама на-невероятната жена на света, аз съм толкова крива, чудя се за какво да се хвана - е няма! в нея и грам не се съмнявам, тя за мен просто е прекрасна.

# 66
  • Мнения: 35 961
дискусията вече е доста дълга, за това ще ти напиша само това: период!!! по-скъпо от мама няма! когато я боли - тича при мен, когато й се играе - при тати /говоря за голямата/, малката - ако се вреди, също предпочита при тати  Mr. Green; но това не значи, че някоя от тях не ме обича  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт