Въпрос за броя на свещичките върху тортата

  • 2 600
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Понеже на 02.07. Калина ще навърши две години, ми казаха, че трябва да сложа три свещички върху тортата, а да запаля само две от тях , защото не трябвало да са четен  брой. Вие чували ли сте за  такова  нещо? Аз си мислех да са две свещички и сега като ми го казаха това, съвсем се обърках. Моля пишете как постъпихте вие.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
тази щуротия за пръв път я чувам!

аз поне не виждам логика. нали свещичка се пали за всяка навършена годинка newsm78

# 2
  • Мнения: 46 508
Аз ще сложа от тези, на които е изписана цифра, защото намерих модел, който ми хареса, но иначе щях да си сложа 2 бр. от единичните, не се връзвам на суеверия  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз чувам за първи път такова нещо.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
никол, аз на габа все още й слагам съответния брой от единичните свещички, защото тя се радва на смволиката на свещичките - по една за всяка изминала годинка. понякога, гледайки тортата си "преговаряме" неща от различните години: каква е била на една годинка, каква на две и т.н. броенето й доставя удоволствие и й дава разбиране за връзката на свещичките с рождения ден.

# 5
  • Мнения: 2 241
Не съм чувала такова нещо, на Ники последния път на тортата в градината му сложихме 6 единични свещички, а вкъщи на другата торта една шестица. Не знам какъв може да е проблемът в четния брой свещички - да пропускаме тогава и четните рождени дни ли? newsm78

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз също използвах цифричка, но ако не бях намерила върху тортата щеше да има 2 свещички.

# 7
  • Мнения: 7 821
Поредните бабини деветини


Весел празник!

# 8
  • Мнения: 18 542
Две свещички бях сложила.  Peace
Ако толкова те притеснява, купи свещичка-цифра.  Simple Smile

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
ама свещичката-цифра я издялкай във формата на 3, че да не станат грешки  Mr. Green
тъп базик ама нека не предаваме такива суеверия и на децата си, всичко е в главите ни

# 10
  • София
  • Мнения: 4 866
а я някой, ако може, да ме светне какво е това суеверие за броя на свещичките, че не зацепвам  newsm78

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
четно число не било на хубаво, 40 години не се празнуват, може хорската лудост да твори още неща в момента  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 18 542
а я някой, ако може, да ме светне какво е това суеверие за броя на свещичките, че не зацепвам  newsm78
Аз не съм го чувала  newsm78 Може би като за подаряването само на нечетен брой цветя и някой решил, че трябва и при свещичките да е така  Grinning
Ако вземе да спазваме всичко, което сме чули...леле мале!

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
това по Канал 2002 ли го казаха? Crazy

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Сигурно някой бистър ум го е сътворил от скука  Crazy Четен брой цветя не се подарявт, сигурно има връзка с това. Да не говорим, обаче, къде се крие логиката при цветята  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт