За пюретата при захранване

  • 1 210
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Привет, момичета!
От три дни правим опити да ядем картофи!!! Казвам правим опити, защото май консистенцията на картофа (дори и перфрктно - според мен  - намачкан) не ни харесва. Аз така разреждам нещастните 2 бебешки лъжички картофено пюре с млако, че то направо на рядкостта на млякото мяза... И пак се мръщи това дете Sad  Иначе не е злояд - напротив - всичко, което съм дала досега под формата на сок се харесва и понася добре.
Та! Моля Ви, кажете ми, на този етап на който сме - съвсем в началото на захранването - колко гъсто трябва да е пюрето (което приготвям сама) и как, да му се не види, и в кой момент ще трябва да започна да го сгъстявам - защото си го обяснявам, че когато храненето е заместено вече би трябвало да си яде пюрето с нормалната му консистенция (така, както изглежда в бурканчетата)???
Моля Ви момичета помагайте! Доста ме е страх от това пусто захранване. Де да имах кърма та да отърва още месец   Confused

# 1
  • Мнения: 5 713
Често на бебетата не им харесва вкуса на картофа. Казваш, 4е си въвела соковете. Ако си давала ве4е морков, пробвай да ги смесиш двата зелен4ука.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 926
Може да пробваш и с готово пюре да видиш как ще го приеме newsm78
Успех

# 3
  • Мнения: 210
това си е ново за тях и им трябва време да свикнат. Ние наскоро бяхме като вас, не харесвахме картофите и беше голяма мъка, но аз съм давала сок от морков и тиква и към картофа добавих първо морков.Не че имаше голяма промяна и след една седмица борба купих на хип катрофи с тиква и като се почна спирка няма. После му готвех и ако не го искаше добавях плодово пюре някое любимо по една две лъжички и постепено намалявах.
За консистенцията моя бебчо обича течни пюрета. Готвя и после разреждам с мляко за да постигна желаното, сега и купувам на ам-ам те са много течни и повечето са с тиква и много ги ядем. Пробвам и на други фирми но са му гъсти и не се разреждат с млякото много много и не ги ядем с удоволствие.

# 4
  • Мнения: 4 621
Може да пробваш и с готово пюре да видиш как ще го приеме newsm78
Успех
Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Привет, момичета!
От три дни правим опити да ядем картофи!!! Казвам правим опити, защото май консистенцията на картофа (дори и перфрктно - според мен  - намачкан) не ни харесва. Аз така разреждам нещастните 2 бебешки лъжички картофено пюре с млако, че то направо на рядкостта на млякото мяза... И пак се мръщи това дете Sad  Иначе не е злояд - напротив - всичко, което съм дала досега под формата на сок се харесва и понася добре.
Та! Моля Ви, кажете ми, на този етап на който сме - съвсем в началото на захранването - колко гъсто трябва да е пюрето (което приготвям сама) и как, да му се не види, и в кой момент ще трябва да започна да го сгъстявам - защото си го обяснявам, че когато храненето е заместено вече би трябвало да си яде пюрето с нормалната му консистенция (така, както изглежда в бурканчетата)???
Моля Ви момичета помагайте! Доста ме е страх от това пусто захранване. Де да имах кърма та да отърва още месец   Confused

Намачкан или пасиран даваш картофа? Ако е намачкан, да не би да остават малки бучици, които да дразнят бебето?
Моята педиатърка ми беше казала в началото пюрето да е с консистенция като боза. Като свикне с вкуса, може да започнеш да го правиш по-гъсто.
Дано да не те объркам съвсем, но..... защо не пробваш преди зеленчуковото пюре да дадеш каша? Оризова. Щади стомахчето, вкусничка е, по-сладникава е от зеленчуковото пюре. Предполагам, че бебчето ти ще я хареса повече. А след нея можеш пак да въведеш зеленчуковото пюре. Така с кашата бебчето ще свикне на храна с консистенция, различна от течната (млякото, соковете...) и е възможно да го прояде по-лесно.

# 6
  • Мнения: 8 917
Често на бебетата не им харесва вкуса на картофа. Казваш, 4е си въвела соковете. Ако си давала ве4е морков, пробвай да ги смесиш двата зелен4ука.
Peace

# 7
  • Мнения: 5 299
Можеш да добавиш малко ябълка, като вариш картоф4ето, и после да ги пасираш заедно. Така ще го подсладиш леко, докато детето свикне с новия вкус.

# 8
  • Мнения: 330
Ние днес за първи път хапнахме пюренце от картофки и тя много го хареса HugПонеже ми се развали пасатора,първо го намачках и после с миксера го направих толкова гъсто,колкото са и готовите и пюренца(нямаше никакви бучки).Пюрето го направих с масълце на върха на ножа и мъничко обезсолено сиренце:)

# 9
  • Мнения: 733
Моя син яде само пюре в което има тиква  Rolling Eyes, затова слагам по малко тиква във всеки вид пюре  Peace

# 10
  • Мнения: 5 265
Опитайте на Хипп тиква с картоф. Моята беба го обожава.

# 11
  • Мнения: 992
аз мойта беба е захраних с пюретата на хип и имахме голям успех
първо въведох плодовите и после зеленчукови- тиква с картоф, морков с картоф и т.н., само чист картоф не съм давала

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син така и не хареса вкуса на чисто зеленчуковите пюрета - имаше периоди, в които си караше само на кърма и адапте...
Не се шашкай - сигурно ще е фен на месцето, затова се мръщи на картофа Wink
Иначе, както вече са те посъветвали мамите, пробвай с готово пюре - но такова, в което няма закар, разни киселини и прочие.....
успех Peace

# 13
  • Мнения: 680
Опитайте на Хипп тиква с картоф. Моята беба го обожава.
Peace

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Пробвай със сладък картоф  Grinning бебетата по-добре приемат вкуса му.

Общи условия

Активация на акаунт