Vliqnieto na antidepresantite

  • 1 191
  • 8
  •   1
Отговори
Zdraveite na vsichki! Za pyrvi pyt pisha vyv foruma. Predi tova prochetoh dosta ot temite i nqkaksi pridobih smelost:)
Az stradam ot panichesko razstrojstvo veche nqkolko godini. Vzimala sym razlichni lekarstva, no prez posledno vreme piq Seroxat, ot koito se chuvstvam otlichno. Prez vsichkite godini taka i ne uspqh da izdyrja bez lekarstvo poveche ot 7-8 meseca. Simptomite se poqvqvat otnovo v edin moment. Veche poveche ot godina sym napylno dobre i ne sym imala nepriqtni periodi, no zaradi Seroxat-a.
Jiveq s prekrasen myj, s koito sme sgodeni ot 2 meseca. Veche se zamislqme za bebe. Tova ne e na dneven red vse oshte, no iskam vsichko da byde planirano i zatova trqbva da spra lekarstvoto i da se prechisti organizmyt mi.
Nqkoq ot vas imala li e podoben problem ili da znae za podoben problem? Mnogo shte mi pomognete, za koeto predvaritelno blagodarq!

# 1
  • Мнения: 9 077
Превод на роден език:

Здравейте на всички! За първи път пиша във форума. Преди това прочетох доста от темите и придобих смелост:)
Аз страдам от паническо разтройство вече няколко години. Взимала съм различни лекарства, но през последно време пия Seroxat, от който се чувствам отлично. През всичките години така и не успях да издържа без лекарство повече от 7-8 месеца. Симптомите се появяват отново в един момент. Вече повече от година съм напълно добре и не съм имала неприятни периоди, но заради Seroxat-a.
Живея с прекрасен мъж, с който сме сгодени от 2 месеца. Вече се замисляме за бебе. Това не е на дневен ред все още, но искам всичко да бъде планирано и затова трябва да спра лекарството и да се пречисти организмът ми.
Някоя от вас имала ли е подобен проблем или да знае за подобен проблем? Много ще ми помогнете, за което предварително благодаря!


Добре дошла при нас Hug
Миличка, пиши на кирилица Simple Smile
Пускам ти линк към такава тема, която обсъждахме съвсем наскоро: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105682.0
И най-добре се регистрирай Wink

# 2
  • Мнения: 2 120
Не съм ги пила тия, но моя приятелка ги нарича`хапчета на щастието` Wink. Ако не можеш да ги спреш веднага, то като забременееш веднага го направи, тогава ще имаш мотив и волята ти ще е по-силна от паническото разтройство, а то може да изчезне при евентуална бременност, знае ли човек?

# 3
Като гледам наименованието Сероксат, си мисля че съдържат серотонин.Има естествени източници на серотонин - банана например.Много силен антидепресант е магнезия, цинка също, жълт кантарион.Могат да се пият по време на бременност.
Аз знам че докато си бременна антидепресанти/хапчета/ не бива да се пият.Така че карай на "естествените" антидепресанти! Hug

# 4
  • Мнения: 3 367
привет,
работя с тези препарати,затова си позволявам вкл'1ване;
сероксат е свързан с дефекти на сърцето на плода ако се взима в ранна бременост;за жалост няма данни за друг препарат който да може да го замести;
съветът-спри лекарствата и си бременей на воля е изклю1ително безотговорен за мен;състоянието което лекуваш е сериозно,рецидивира,има голям риск да стане по-зле с хормон,промени при бременост;
намерете ка1ествен психиатър,има варианти как да е подходи;антидепресантите са много ползвани днес препарати и има литературни данни какво може да се направи;
бананите се 1удесна храна,но не могат за заменят антидепресанта;
пиши на ли1ни ако мога да помогна с още нещо
Анна

# 5
  • Мнения: 2 120
Съгласна съм, но не мога да пренебрегна факта, че голяма част от психическите заболявания са плод на сигналите на мозъка, т.е ако го изкомандваш да мисли в друга посока нещата ще изглеждат инак. Самовнушението е много силен заместител както на избягването на хапчетата, така и на нуждата от тях. Трябва да знаем, че те просто са на една ръка от нас, но волята ни е по-силна от депресиите.

Аз и до ден днешен нося в чантата си успокоителните, а съм ги спряла от години. Това, че са близо до мен ме кара да съм спокойна, че няма да изпадна в нервна криза.

Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 14:50 от Дара

# 6
  • Мнения: 3 367
Съгласна съм, но не мога да пренебрегна факта, че голяма част от психическите заболявания са плод на сигналите на мозъка, т.е ако го изкомандваш да мисли в друга посока нещата ще изглеждат инак. Самовнушението е много силен заместител както на избягването на хапчетата, така и на нуждата от тях. Трябва да знаем, че те просто са на една ръка от нас, но волята ни е по-силна от депресиите.

Аз и до ден днешен нося в чантата си успокоителните, а съм ги спряла от години. Това, че са близо до мен ме кара да съм спокойна, че няма да изпазна в нервна криза.
това мнение навярно се базира на ли1ен опит,не го оспорвам..но не е в съгласие с науката,която казва 1е психиатри1ните заболявания за резултат не от воля и пр.а от бихими1ен дефицит (подобно на диабета,там липсва инсулин,нали не го лекувате със самовнушение?) ; не споря с никого,големи хора сме и всеки решава за себе си- давам инфо само и апелирам към автора на темата да иде на специалист и да не си спира лекарствата за да прояви воля и да яде банани..
Анна

# 7
  • Мнения: 2 120
Права си, че трябва да се отиде на лекар, защото при всеки депресивните състояния са провокирани от различни неща и се развиват с различен интензитет.

# 8
А ако мъжът пие антидепресанти има ли риск?

Общи условия

Активация на акаунт