Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Уелс

Момичета,
прочетох в статията "Геройство ли е кърменето?",че съществува специалност "Консултант по кърмене,диетично и здравословно хранене" в Медицински колеж гр.Враца.
Знаете ли,откога съществува,познавате ли някой възпитаник и т.н.
Интересно ми е и какво се учи,да не е на 3ч,пауза през ноща и ала бала глупости.
Стана ми много интересно...и се размечтах Wink
Търсих в нета,нищо освен адрес на колежа не намерих...
Благодаря  bouquet
Цитирай

София

Доколкото знам тази специалност е открита от миналата година и още няма дипломирани по нея. И на мен ми е интересно да науча повече.
Цитирай

Все още няма дипломирани специалисти в тази специалност. Не познавам лично хора, която се обучават в нея, но предполагам че нещо подобно изучават, но по-разширено
http://www.bebemamabg.com/index.php?option=com_content&task= … =81&Itemid=39

А ти защо се интересуваш? (ако не е тайна) Ако искаш повече инфо, обади се на д-р Жана Станева, тя действа във Враца по този въпрос.
Цитирай

Уелс

Сиска,благодаря за информацията
много интересен сайт...
А се интересувам първо,защото наистина това е светлина в тунела...и второ,защото незнайно защо записах да уча икономика,че и я завърших...
А коя тази докторка,която споменваш?
Мерси отново  bouquet
Цитирай

Стара Загора

Всъщност става дума за следдипломна квалификация за за дипломирани медицински сестри, акушерки и фелдшери.
Така че ако си решила да се насочваш в тази област първо трябва да завършиш мед. колеж.  Wink
Цитирай

София

От тази година изучаващите се за Конултанти по кърмене завършват като Бакалаври. Обучението е 3,5 години и за момента тази специалност се изучава само в Медицински колеж Враца-
Цитирай

Уелс

Мерси за инфото,най-вероятно желанието ми ще си остане в света на мечтите... Wink

Цитирай

Стара Загора

От тази година изучаващите се за Конултанти по кърмене завършват като Бакалаври. Обучението е 3,5 години и за момента тази специалност се изучава само в Медицински колеж Враца-

Това някаква нова информация ли е? Откъде я имаш?

Защото на сайта на колежа пише друго:
Специалности - медицинска сестра, акушерка, медицински козметик
Следдипломни специализации - медицинска сестра за социални дейности, консултант по кърмене, здравословно и диетично хранене

А и онзи ден ходихме с една приятелка до Центъра за кандидатстудентска подготовка, откъдето ни увериха, че такава специалност няма!
Цитирай

София

Джейд, имам колега от Враца и той беше разпитал, но за по-сигурно и аз се обадих до учебния отдел. От там потвърдиха инфото. Дори жената звучеше много горда от факта, че и по тази специалност вече ще бъдат Бакалаври.
Тел. 092/4 51 76
« Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 00:06 от viv4o »
Цитирай

Стара Загора

Джейд, имам колега от Враца и той беше разпитал, но за по-сигурно и аз се обадих до учебния отдел. От там потвърдиха инфото. Дори жената звучеше много горда от факта, че и по тази специалност вече ще бъдат Бакалаври.
Тел. 092/4 51 76

Благодаря Вивчо, явно имаш по-прясна информация. Ще я предам на моята приятелка (Zlati), която се интересуваше от това обучение.
Цитирай

Мммм, www.bebemamabg.com ми е един от любимите сайтове.... Hug  bouquet
Цитирай

До хладилника, който обичам

Това някаква нова информация ли е? Откъде я имаш?
Потвърждавам Smile
Моята информация е от д-р Анета Попиванова, която е един от учредителите на тази програма, доколкото знам, и за момента единствен квалифициран консултант по лактация. Аз се интересувах мога ли да завърша такава специалност, без да имам медицинско образование, но комай не става - засега поне.
Цитирай

Стара Загора

Аз се интересувах мога ли да завърша такава специалност, без да имам медицинско образование, но комай не става - засега поне.

Добре де, защо ще искат да имаш мед. образование, ако е отделна специалност и се учи 3.5 години за бакалавър? Щом е така би трябвало всеки да може да я запише.
Аз например съм с магистратура по електроника и почти нищо не разбирам от медицина, но ако поискам веднага мога да се запиша в мед. колеж и след съответния брой години да изляза сестра или акушерка. Каква е логиката тогава да отказват на архитект Rolling Eyes
« Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 10:25 от Jade »
Цитирай

До хладилника, който обичам

...следдипломна квалификация, понеже.
Цитирай

...следдипломна квалификация, понеже.
Нещо не ми се връзва.
Ако е за магистър - ок, следдипломна квалификация, иска се първоначално медицинско образование, щото това е "надстройката". Ама бакалавъра е първо ниво на висшето образование. newsm78 Или нещо не са го измислили, или на мен основните ми понятия за нашата образователна система не са си по местата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора