Болки в зърното

  • 842
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Преди два дни ми се запуши канал на дясната гърда. За първи път ми се случва и дано да е за последен. Мястото се зачерви и стана болезнено не само при докосване. Заех се да чета какво трябва да се прави в тази ситуация. На другия ден болките и червенината почти изчезнаха, а днес гърдата ми е мека и нямам нито бучка, нито червено. Но когато кърмя страшно ме боли зърното. Видимо нямам раничка, но страшно боли като дърпа малкия човек. Даже днес сутринта не му дадох тази гърда ами се опитах да я изцеда. Успях само 20 гр..

Дали каналчето да ми е още запушено, затова така да ме боли? Пък и изцедих толкова малко, по принцип сутрин изцеждам по 80 - 100гр. от едната гърда (ако се наложи да цедя).

# 1
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 И аз също имам същата болка в дясната гърда но не кърмя понеже имам проблеми със зърната и ареолите Confused

# 2
  • Мнения: 2 381
2 пъти съм била със запушено каналче, но зърното не ме е боляло.
Дано се включи някоя мама, която да ти даде съвет.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По самото зърно има ли някъде червенина? Понякога се получават млечни пришки, които са причината за запушване на каналче. Много са болезнени и често на самото зърно се вижда нещо като пъпчица или зачервяване, може да е само червено или с бял връх. Помага зърното да се кисне в леко подсолена вода (слагаш съд с топла колкото може да издържаш вода нависоко, така че да можеш да се наведеш и да потопиш гърдата в него) и изцеждане или сукане от бебето. Когато се спука и изтече, болките спират.

# 4
  • Мнения: 1 559
   И аз скоро имах млечна пришка - нещо като пъпка с бяло връхче, но може да имаш запушено каналче и без зачервяване или пъпчица с бяло връхче. Ето ти линк към темата, която пуснах тук:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107257.0
    На мен ми помогна честото кърмене от засегнатата гърда (дребният спа от нейната страна, наложи се да поизцеждам до облекчение другата гърда) - може да започваш кърменията с нея и после да прехвърляш човечето на другата, а също и да я  поизцеждаш.  Пих ударна доза лецитин (все още го пия профилактично), той винаги ми помага да се справя със запушванията Wink Вземи  си лецитин - 1200 мг (чешки или канадски) и изпий 2-3 капсулки наведнъж (може да се пият до 4-5 капсулки за денонощие при възникнал проблем, а профилактичната доза е по 1 капсула дневно). Много почивка, течности, лецитин и кърмене/цедене на проблемната гърда Wink

# 5
  • Мнения: 1 425
Благодаря ви за съветите   bouquet!

Огледах си хууубаво зърното, но нямам пришка, бяло мехурче или нещо подобно. Все още ме боли като засуче, но ще търпя, къде ще ходя. Дано да ми мине скоро  Praynig.

Последна редакция: нд, 02 юли 2006, 10:48 от Катя

# 6
  • Мнения: 1 425
Току що забелязах точно отпред на зърното една бяла пъпчица. Стана по-голяма, докато сучеше бебето. Отивам да се кисна в солена вода  Wink.

# 7
  • Мнения: 1 288
и на мен ми се е случвало това. запушено каналче, после болки около ареолата и зърното, докато се появи тази пришка. много е неприятна, но пък означава, че си отпушила всичко вече  Simple Smile понякога ми е минавала без да се пука, но пък ако се пукне боли ужасно, докато зарастне. можеш да мажеш с разни омекотяващи кремчета- ланолин, гармастан.
бързо оздравяване!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт