Отговори
  • Мнения: 97
бебо на е акъл от 72 часа,
освен това преди 4 дни му биша инжекция срещу минингит (2-ра от общо 3 в продължение на 2 месеца)
сега бебо е на 3 месеца и половина
където му биха инжекцията още не се е разнесло и е твърдо под кожата му

има ли място за притеснение по горните 2 повода?
благодаря Cry

# 1
  • Мнения: 56
Знам, че когато повече от три дни /72 часа/ бебето не е акало трябва да се вземат мерки. Все пак има значение и какво яде. Ако кърмиш има вероятност да усвоява всичко и затова да не ака. Доколкото знам /аз нямах кърма и не съм кърмила/ това не е повод за притеснение.
А относно ваксината - сложи му компрес с реванол.

# 2
  • Мнения: 191
Ако искаш пробвай да го провокираш  с омазнен термометър,притискайки крачетата към коремчето затоплено с марличка.

# 3
  • Мнения: 1 949
Ако кърмиш и не е акал от 72ч - тогава има верояност да не се храни ефективно (да не ти стига кърмата или по някаква причина да не суче достатъчно). Ако е на АМ - тогава не знам.
Аз на инжекциите обикновено слагам компрес с реванол и 1:1 спирт и вода (редувам компресите).

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
За разхлабване педитата обикновено първо предписват "Дуфалак". А после се досещат, че има и хомеопатични средства като Ликоподиум Клаватум 9 СН.

# 5
  • Мнения: 206
За ваксината не се притеснявай ,на дъщеря ми почти след всяка инжекция и ставаше топче ,което се разнася след около месец ,за компреси с реванол е късно ,те се правят непосредствено след ваксината в продължение на 2,3 дни .Виж за акането е притеснително,пробвай да пъхнеш върха на термометъра намазан с бебешко олио в дупенцето ,като свиваш и отпускаш крачетата към коремчето,ако след два опита през 2ч. няма ефект веднага се обади на джипито ,тя най добре знае как се храните и ще ти предпише или промяна в храненето или разхлабителни.Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 682
И според мен няма смисъл от компреси. На Ивайла топчето и се разнасяше общо взето, когато дойдеше време за следващата ваксина.
При кърмено бебе и по-дълъг запек не е проблем, при бебе на АМ - не знам.

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
нито при кърмене, нито при АМ рядкото изхождане е знак за недохраненост.
Преди да минете към термометъра, защото според е доста рано, може да правите свиване и отпускане на крачетата като се притискат леко към коремчето, има и гимнастика, но най-добре педиатърът да я покаже, че да не ме обвините после за последици  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 630
Ако кърмиш и не е акал от 72ч - тогава има верояност да не се храни ефективно (да не ти стига кърмата или по някаква причина да не суче достатъчно). Ако е на АМ - тогава не знам.


При изключително кърмене ( а и на АМ, ако няма въведедни други храни ) много е малка вероятността за запек. При кърмените бебета може да се удължи интервала(някъде дори го дават до 10 дни) между изхожданията поради усвояване на кърмата. Важно е памперса да е мокър.  Има доста по тема, ако искаш потърси, но и бебата ака рядко 1-2 пъти на сдмица, а аз нямам повод да се притеснявам...вече Simple Smile

# 9
  • Мнения: 941
ако го кърмиш мисля че няма място за тревоги, ако бебчо си пръцка и коремчето е меко, и ако е спокойно и не му е дискомфортно  можеш да поизчакаш още малко преди да взимиш мерки,моята бебка и до сега си ходи през ден, два понякога и по 4-5дена, тя все още е 90%само на кърма,
а за топчето може да остане и 2месеца преди да се разнесе, педито каза че се образували антитела и няма място за тревоги

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
На тази възраст горе-долу Калина се беше запекла доста и на четвъртия ден, дойде лекар и й направи клизма. Можеш да дадеш Дуфалак, но ако не си пробвала преди това метода с термометъра - направи го, обаче внимавай при вкарването, да не нараниш дупенцето!

# 11
  • Мнения: 6 390
изцяло ли е на кърма, или с какво го храниш  newsm78  това е важно Peace
Случвало ли се е и друг път  да не ака по толкова  newsm78

а за ваксината - нормално, не се притеснявай  Wink

# 12
  • Мнения: 6 390
За запек
Дуфлак
или чая на Блевит против запек Peace

# 13
  • Мнения: 49
и ние не сме от най-редовните в акането,но педито казва,че не всички бебета се изхождат всеки ден.щом в акото няма кръв и не е черно няма проблем дори 3-4 дена да не го направи.лошо е ако има запек-тоест акото е толкова твърдо,че като го натиснеш се рони.и аз си мислех,че е вредно и в началото голяма трагедия правех,но не е така.

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не е кысно за риванол, сложи му компрес, ама внимавай, че цапа.

За акането - друг път често ли ака?
На кърма ли е?

Общи условия

Активация на акаунт