Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 772
Кой може да ползва болничните в случай, че майката не може ? Баща, баба или никой освен майката.
Цитирай

София

Мнения: 2 331
Кой може да ползва болничните в случай, че майката не може ? Баща, баба или никой освен майката.

Имаш предвид болнични за гледане на дете ли?
Цитирай


Мнения: 772
Кой може да ползва болничните в случай, че майката не може ? Баща, баба или никой освен майката.

Имаш предвид болнични за гледане на дете ли?

Да Smile
Цитирай

София

Мнения: 2 331
В такъв случай - от собствен опит знам, че може бащата да се възползва също, виж за баби/дядовци не съм толкова сигурна...  Peace
Цитирай


Мнения: 3 458
В такъв случай - от собствен опит знам, че може бащата да се възползва също, виж за баби/дядовци не съм толкова сигурна...  Peace
но ако имате брак мисля
Цитирай

London, Sofia

Мнения: 8 914
В такъв случай - от собствен опит знам, че може бащата да се възползва също, виж за баби/дядовци не съм толкова сигурна...  Peace
но ако имате брак мисля
Става въпрос за "баща", а не за "съпруг" Peace
Цитирай

London, Sofia

Мнения: 8 914
Обезщетение за гледане на болен член

от семейството


 Чл. 45. (1) Парично обезщетение при условията и в размера на паричното обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване се изплаща и за:

1. гледане или належащо придружаване за медицински преглед, изследване или лечение в страната или в чужбина на болен член на семейството над 18-годишна възраст - на всеки осигурен до 10 календарни дни през една календарна година;

2. гледане или належащо придружаване за медицински преглед, изследване или лечение в страната или в чужбина на болно дете до 18-годишна възраст - до 60 календарни дни през една календарна година общо за всички осигурени членове на семейството; в този срок не се включва времето за гледане на дете по т. 3-5;

3. гледане на дете под карантина до 18-годишна възраст, болно от заразна болест - до изтичането на срока на карантината;

4. гледане на болно дете до 3-годишна възраст, настанено в заведение за болнична помощ заедно с осигурения - за времето, през което осигуреният е бил в заведението;

5. гледане на здраво дете, върнато от детско заведение поради карантина - докато трае карантината.

(2) За един и същи осигурителен случай за едно и също време парично обезщетение по ал. 1 може да се изплаща само на един осигурен член на семейството.


(3) За гледане на хронично болен член на семейството парично обезщетение се изплаща само при изостряне на заболяването.

(4) За членове на семейството се считат съпругът, съпругата и техните възходящи и низходящи по права линия.
(5) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) Паричното обезщетение по ал. 1, т. 2, 3, 4 и 5 се изплаща и за гледане на дете, настанено при близки, роднини или приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето.

Цитирай


Мнения: 3 458
е може аз само предполагам Mr. Green
Цитирай

London, Sofia

Мнения: 8 914
е може аз само предполагам Mr. Green
smile3503
Цитирай


Мнения: 3 458
нали знаеш че ти си ми консултанта Mr. Green  bouquet
Цитирай

London, Sofia

Мнения: 8 914
нали знаеш че ти си ми консултанта Mr. Green  bouquet

Не знаех, но ми е приятно да го чуя newsm53 newsm08 Благодаря smile3525
Цитирай


Мнения: 3 458
моля,моля smile3525пак заспамихме с теб-сори хора beer
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.