Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

От 4 дни сме на АМ и естествено сме със запек. Прочетох някъде тук, че можело да се дава Дуфалак. Аз имам 1 шише от бременността още, но е без опаковката и не знам колко мога да дам. Ако някой е давал, моля да сподели как става номера. Не мога да се свържа с педито нещо, иначе бих питала и нея...

А и според вас трябва ли да сменям млякото, почнала съм с НАН 1?

Благодаря на всички, които ми помогнат със съвети!!!  Hug
Цитирай

München, DE

дозата за кърмачета е 5 мг., а за сменянето на АМ по добре изчакай ако си му действа добре няма смисъл да го сменяш
Цитирай
Здрасти, не се притеснявай.Ако още не си спряла да го кърмиш бебока не се отказвай.Ние също бяхме така,след първата консултация.Вече сме на два месеца, но още имам малко мляко иначе си я дохранвам с OMNEO 1 До сега сме нямали проблеми нито с запек, нито с колики
Цитирай

София

Омнео 1 за мен е най-доброто мляко на пазара в момента. Но недей да бързаш да сменяш. Обикновено при преминаване от кърма на АМ винаги има запек. Но до 1 седмица трябва да се регулират нещата.
Не съм сигурна дали можеш да даваш Дуфалак - много е малко бебето. Прави масажи по посока на часовниковата стрелка. Аз така изаквах София първите месеци. След 15 минутен масаж следваше 10 минутно дрискане  Laughing
Цитирай

Sofia

Има доста начини да помогнеш на бебчо, преди да дадеш Дуфалак. От него как боли корем...не е истина (или поне мен ме боля, когато го взимах след раждането). По-добре потърси с търсачката.
Цитирай

София

и аз бих те посъветвала да не прибягваш до лекарства толкова рано...има друг методи.Защо не се консултираш с педиатъра?
Цитирай

Добрич, по към Варна

Давам Дуфалак на моя мишок вече втора седмица. Не знам дали му действа но си ака всеки ден. Моята педиатърка ми каза че това не е лекарствен продук. Било няква захар която само размеква изпражненията, а организма си свършва работата по изхвърлянето. Може и да е вярно. И аз имах такъв проблем в началото на 2 месец /или май се брои първия/. Дохранвах с АМ. Значи аз дава Дуфалак само сутрин с около 20 мл. мляко - 2,5 мл. Дуфалак /мисля че това е най-малката мерна единица на чашката/. ако не се изака говори с педитъра си. Ние си сменихме млякото /след разговор с педиатъра де/ на Омнео 1. Успех!
Цитирай

Вярно е,че е захар.Дуфалак може да се дава на кърмачета и ако лекарят не е предписал друго дозата-начална и поддържаща е 5мл( 1 ч.л),която се приема еднократно сутрин най-добре с течности:вода,плодов сок,чай,кисело мляко,каши.При проблеми:газове,коремни болки и диария дозата се намалява,а това се определя от док,т.е.педиатърът. doctor....така пише в листовката.
Цитирай

София

Защо преди да му дадеш Дуфалак не опиташ с други методи.Моя син беше на около година като се беше запекал лекарката каза давай Дуфалак , да ама вместо да го разкара той повръщаше от него.Ако му понесе първия път давай.
Цитирай

ГО

Защо с Дуфалак?Пробвай например с чайчето на Блевит за запек,или с масаж,или му притисни крачетата към коремчето.Пробвай различни методи.Може и да му помогнеш.Успех. thumbsup
Цитирай

София

Ние сме на АМ от самото начало. Понеже имахме колики от Фризолак-а (с който захраниха бебето в Шейново) по съвет на доктора минахме на Омнео 1. Не че преминаха коликите, но май на бебка и е по-добре. Докато бяхме на Фризо акаше по 4 - 5 пъти на ден. Сега с Омнеото вече 2 седмици) акаме по 1 път на ден, а понякога и на 36 часа. Засега. Явно абсолютно всичко е индивидуално. Знам, че от Нан-а децата обикновено получават запек, защото имал много желязо, но това може да го каже САМО лекар, както и САМО лекар трябва да ти каже как да постъпиш. Ние тук си чешем езиците (пръстите), но не можем да ти дадем компетентен съвет, а само да кажем как сме постъпили .  Успех!
Цитирай

Бургас

Купи чая за разхлабване не Блевит и слагаи всеки път по една лъжичка към млякото и всичко ще е ОК Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.