Какъв жляб ядем?

  • 1 799
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 936
Знаете ли какъв хляб ядете? Аз обикновено купувам черен, но скоро моя позната ми каза нещо, което не знам доколко е вярно. Разказа ми за нейна приятелка,  работеща в хлебопроизводството, която и казала че черният хляб всъщност е бял, но с доста боя и други такива гадости. Значи, всички тези фибри ит.н. споменати на етикета ги няма в хляба, така ли? Вие знаете ли нещо по въпроса? newsm78

# 1
  • Мнения: 936
Извинявам се за грешката в заглавието, Хляб е.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 102
Чувала съм същото, но колко е вярно незнам .

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Хляб не ям - нито черен, нито бял.
Чувала съм подобни неща, не мога да кажа доколко е вярно..., но не бих се очудила

# 4
  • Мнения: 1 153
Аз не ям черен хляб

# 5
Ами вече не се съмнявам Tired Само изкуствени храни се ядат WhistlingНищо чудно,че слагат уцветители и на черния хляб Whistling Аз нямам този проблем,защото съм си взела машинка за правене на хляб и става за 1 час и е много по-вкусен и поне знам какво съдържа! bowuu

# 6
  • Мнения: 35 892
жляб не ям!

а това, което пишеш за оцветителите и аз съм го чувала
у дома не искат да го хапват и не ги купувам

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Ами вярно е! Ориентират се хората, нали стана модерно да се яде черен хляб, а и по-скъпичко се продава...
Можеш да познаеш истинския пълнозърнест, типов или ръжен хляб по теглото. Тези типове хляб не стават пухкави и меки, а твърди, сбити и тежки. Другото не че е боя, просто слагат малко черно брашно, иначе си е баш бяло!

# 8
  • Мнения: 2 142
bisserina , го е казала точно- черният хляб, пълнозърнест, многозърнест и т.н е сбит и тежък.

# 9
  • Мнения: 4 473
Бял хляб консумирам. Мисля да поработя над въпроса с отказването. Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 6 768
Не ям хляб.

# 11
  • Мнения: 483
Чувала съм го това за оцветителите и мисля, че е така.
Иначе до скоро хапвах пълнозърнест, но за него пък ми казаха, че слагат какви ли не боклуци и аз все повече започнох да ги усещам - люспи от семки и кво ли не!
Много обичам иначе топъл бял хляб ама гледам да не ям или пони много рядко.

# 12
  • Sf
  • Мнения: 808
Да, същото и аз съм чувала от познати в бранша  Naughty За пример ще ви дам прочутия хляб Бонус - който мухлясва още на втория ден, ако не съм го сложила в хладилник... Ама той е друга "бира" този хляб май... Гледам да купувам черен хляб, на чийто етикет пише - Без консерванти и оцветители. Друг е въпросът, дали наистина са без тези измишльотини Simple Smile
И другото е за чайовете на пакетчета - че им слагали трици и минимум билки. Става въпрос за най-обикновените български чайчета...

# 13
  • Мнения: 2 292
и аз такава гадост предполахах, но и за белия не съм сигурна, че е по-свестен.
в ДЕ освен франзелите други бели хлябове не виждам. има сума ти видове хлаяб - ръжен, черен, пълнозърнест и каквото ти хрумне. Сигурна съм ,че хляба е качествен, но пък и цената за малко самунче е 2,50 евро ...

# 14
  • Мнения: 936
Тя ми спомена точно "Бонус", който си е сбит и тежък, че изобщо не е това, което трябва да бъде.

Общи условия

Активация на акаунт