остра хрема при бременност

  • 4 093
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Момичета,направо ще полудея.Вече няколко дни имам грип и въобще не мога да дишам с носа си. Бременна съм във втория месец и не мога да ползвам антибиотичен крем за отпушване на носа.Дайте съвет какво друго да сложа в тоя нос освен компреси със синап, хомеопатични капки за нос и парна баня с лайка. Не мога да спя,защото не мога да дишам и около  носа ми чувствам едно силно притискане,което е адски неприятно. По принцип имам остра хрема и друг път си се е случвало,но не толкова.ПОмагайте,че ще  smile3514

# 1
  • Мнения: 517
направи си супа..и си сложи черен пипер..за да ти загрее гърлото.. бих препоръчала и бульон с черен пипер, но ако не беше бременна..не трябва да се загряваш. Аз до скоро бях болна..лекарката ми каза,че мога да пия Калциум+Ц. Съвсем беобидно е..на мен доста ми "светваше" от това съчетание на витамин и калций. Аз доста трудно се излекувах, но успях. Избягвай да пиеш хапчета.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
9м. си капах капки за нос Ксилометазолин 0.05% и ей нА - роди ми се хубавото малко мъжле  bowuu жив и здрав.  Peace Та мислълта ми бе, че въпреки описания по листовката съм си ги капала и то лично предписани от УНГ лекар. Само като му споменах, че ми се запушва нослето и той веднага: "бременна ли си?"  Shocked Тогава още никой не знаеше, че съм...

Дерзай и се пази повечко откъм грипни и други болестни състояния.   bouquet

# 3
  • Мнения: 73
Капки Ксилометазолин ползвах и аз доста време докато бях бременна, защото имам сенна хрема. Няма никакви поражения, слагай си за да можеш да дишаш Grinning, знам колко е неприятно Sad

# 4
  • Мнения: 1 100
Има един спрей Алергодил за нос, който успокоява лигавицата и след 3/4 пръскания си нов 4овек. Слага се само сутрин и ве4ер. Естествено на опаквката пиШе, 4е не е за бременни, но моята док. ми беШе казала, 4е за няколко впръсквания няма проблем. Само, 4е бях към края на 4ти месец newsm78 Непременно питай гинеколога си, ако ти позволи, този спрей е спасението.

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 355
Пробвай с физиологичен разтвор и витамин С на ампула / 1-2 капки /. Също помага за отпушване напоено тампонче със спирт или ракия / едва ли би навредило на бебето / .

# 6
  • Мнения: 1 975
Една бабина рецепта - тампон напоен с ракия - действа мигнивенно, ако искаш опитай  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 986
 И аз имах хрема в 4-ия месец-ползвах Ксилометазолин Peace-доктора ми каза,че няма проблеми за бременните Wink

# 8
  • Мнения: 7 474
Капки Пиносол - изписаха ми ги ,когато бях бременна, не съдържат лекарства. Peace

# 9
  • Мнения: 1 117
Бабина рецепта - отвара от лайка - с малко сол- по няколко накапвания с капкомер във всяка ноздра

# 10
  • Мнения: 145
Една бабина рецепта - тампон напоен с ракия - действа мигнивенно, ако искаш опитай  bouquet
Това е страхотно лекарство, много хора обаче не могат да го изтърпят. Напояват се 2 тампона с ракия и се слагат в двете ноздри и смъркаш и дишаш през тях, докато можеш да издържиш. Ако не можеш в двете ноздри едновременно, първо сложи само в едната и после в другата, но така ефекта е по - слаб. Аз имам синузит и само така се лекувам когато ми е запушен носа, а това се случва доста често. Действа безотказно и много бързо.
Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 7 182
И аз във втори -трети месец изкарах ужасе грип. Тогава джипито специално провери и ми предписа BIOPAROX, това е нещо като инхалатор за нос и гърло. Абсолютно може да се взема от бременни и кърмачки. На мене ми помогна за няколко дни. Всъщност не ми отпушваше носа временно, а просто след 2 или 3 дни се събудих и нямяше и помен от хрема. За ксилометазолин - не съм сигурна че може. Има и някакви други капки които стават за бременни, но не мога да се сетя как се казват. Най-добре отиди на лекар - обикновено имат справочник за лекарства и най-точно ще ти помогнат.

# 12
  • Мнения: 1 237
Когато бях бременна ми изписаха Мукосептонекс,но не ми действаше изобщо и затова си капах Ксилометазолин.Ами нищо му няма на детето.

# 13
  • Мнения: 372
Опитай се да намериш алтернативен начин за борба с хремата: св. мас, чесън, мед и др. домашни илачи. И в кр. случай лекарство. А с Ксилометазолина внимавай, не трябва да се ползва повече от 10-на дни, изсушава лигавицата на носа, и хремата става хронична. /говоря от собствен опит, 2год. ми трябваха да си възстановя, донякъде лигавицата след дълга употреба/ 
Пробвай и на търсачка и др. път е обсъждана темата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт