Мами помогнете

  • 22 985
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 975
Здравейте майчета  bouquet, искам да помоля за съвет. Аз съм в края на осми месец и напоследък започна да ми става много лошо, почти до обяд всеки ден. Точно както сутрешното неразположение от началото на бременността ми, но не повръщам. Правиха ми скоро изследвания и се оказа, че ми е доста нисък хемоглобина и сега пия желязо - Сорбифер Дурулес. Дали е възможно да е от лекарството newsm78

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Не съм спец, но една приятелка/ в 7-8мес.е/ също пие желязо и се оплаква от същото.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз също пия Сорбифер Дурулес, но нямам такива оплаквания.
На листовката за странични ефекти пише: слаби позиви за повръщане, гадене, диария или запек, болка в стомашната област.
Така че е възможно, посъветвай се с лекаря си, на пазара има много други желязо-съдържащи препарати.

# 3
  • Мнения: 1 942
Аз мисля, че може да е от лекарството. а гиниколога ти какво казва?

# 4
  • Мнения: 8 917
Здравейте майчета  bouquet, искам да помоля за съвет. Аз съм в края на осми месец и напоследък започна да ми става много лошо, почти до обяд всеки ден. Точно както сутрешното неразположение от началото на бременността ми, но не повръщам. Правиха ми скоро изследвания и се оказа, че ми е доста нисък хемоглобина и сега пия желязо - Сорбифер Дурулес. Дали е възможно да е от лекарството newsm78
Ако мислиш, че е от лекарството защо не пробваш ТОТ`ЕМА Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Всички противоанемични лекарства дразнят стомаха - желязото има такъв "ефект". Аз през цялата бременност имах проблем с хемоглобина и ме блъскаха с какви ли не лекарства - опитах от всичко, което имаше на пазара, но без резултат. На всичкото отгоре все ми беше зле. Гинекологът ми се беше хванал за главата с мен.

# 6
  • Мнения: 1 975
Здравейте майчета  bouquet, искам да помоля за съвет. Аз съм в края на осми месец и напоследък започна да ми става много лошо, почти до обяд всеки ден. Точно както сутрешното неразположение от началото на бременността ми, но не повръщам. Правиха ми скоро изследвания и се оказа, че ми е доста нисък хемоглобина и сега пия желязо - Сорбифер Дурулес. Дали е възможно да е от лекарството newsm78
Ако мислиш, че е от лекарството защо не пробваш ТОТ`ЕМА Peace
Пила съм и от нея ми става лошо  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 732
Здравейте майчета  bouquet, искам да помоля за съвет. Аз съм в края на осми месец и напоследък започна да ми става много лошо, почти до обяд всеки ден. Точно както сутрешното неразположение от началото на бременността ми, но не повръщам. Правиха ми скоро изследвания и се оказа, че ми е доста нисък хемоглобина и сега пия желязо - Сорбифер Дурулес. Дали е възможно да е от лекарството newsm78
Ако мислиш, че е от лекарството защо не пробваш ТОТ`ЕМА Peace
Пила съм и от нея ми става лошо  bouquet
Може и да е от лекарството -на мен от тотемата ми прилошаваше

# 8
  • Мнения: 326
Защо не опиташ да си вдигнеш хемоглобина с хранителна диета. Аз лично изядох всичкия черен дроб на света, коприва и всичко, за което ми казаха, че има желязо. Хемоглобина ми вечно беше на границата, но не съм пила лекарства.

# 9
  • Мнения: 1 975
Защо не опиташ да си вдигнеш хемоглобина с хранителна диета. Аз лично изядох всичкия черен дроб на света, коприва и всичко, за което ми казаха, че има желязо. Хемоглобина ми вечно беше на границата, но не съм пила лекарства.
На мен ми казаха, а и четох, че черният дроб бил много вреден, затова не съм си позволила да го ям, а иначе много го обичам #Crazy newsm78

# 10
  • Мнения: 545
А прилошаването след като започна да вземаш лекарстото ли се появи? Ако е така най-добре сподели с гинеколога - да го смени. Аз пих Магнерич за вдигане на хемоглобина.

# 11
  • София
  • Мнения: 650
През двете си бременности пробвах всичко де що е желязо за бременни и всичките ги повръщах до 20 минути след приема. Дори витамините матерна не ми понасяха заради повишеното количество желязо в тях. Най добре желязото се усвоява от месото- свинско и телешко. Направо не се хаби с хапчета и без това няма да ти вдигнат хемоглобина. Все пак най- добре май ми понасяше Малтофер- той се пие вечер преди лягане и след това бързо заспиваш преди да ти е станало лошо.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 783
Леката анемия е нормална за бременните, защото се увеличава обемът на кръвта за сметка на плазмата. Всички лекарства съдържащи желязо предизвикват подобни оплаквания. Ако не се храниш както трябва, защото ти е лошо от хапчетата, то взимането им доста се обезмисля. Но..., ако хемоглобинът ти е много нисък и много безпокои лекаря ти, попитай го за венозен прием на желязо - препарат Венофер.

# 13
  • Мнения: 220
Нормално е при използване на лекарства, съдържащи желязо да имаш стомашно-чревни оплаквания.

# 14
  • Мнения: 1 975
Леката анемия е нормална за бременните, защото се увеличава обемът на кръвта за сметка на плазмата. Всички лекарства съдържащи желязо предизвикват подобни оплаквания. Ако не се храниш както трябва, защото ти е лошо от хапчетата, то взимането им доста се обезмисля. Но..., ако хемоглобинът ти е много нисък и много безпокои лекаря ти, попитай го за венозен прием на желязо - препарат Венофер.
Ами май не е много лека, защото последните 2 изследвания на хемоглобина са 82 и 90. Аз доколкото разбрах за жени нормата е от 110 newsm78

# 15
  • Мнения: 326
На мен ми казаха, а и четох, че черният дроб бил много вреден, затова не съм си позволила да го ям, а иначе много го обичам #Crazy newsm78
Така е то със съветите Wink - един казва едно друг друго. Мисля си, че най-правилния начин на дейстивие е да слушаш организма си - ако нещо не ти понася не го пий. Най-малкото в това ти състояние пък трябва да си позволяваш такова нещо.
Ако имаш възможност се обърни към някой диетолог да ти направи хранителния режим. Не се трови излишно с лекарства.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 783
Леката анемия е нормална за бременните, защото се увеличава обемът на кръвта за сметка на плазмата. Всички лекарства съдържащи желязо предизвикват подобни оплаквания. Ако не се храниш както трябва, защото ти е лошо от хапчетата, то взимането им доста се обезмисля. Но..., ако хемоглобинът ти е много нисък и много безпокои лекаря ти, попитай го за венозен прием на желязо - препарат Венофер.
Ами май не е много лека, защото последните 2 изследвания на хемоглобина са 82 и 90. Аз доколкото разбрах за жени нормата е от 110 newsm78

120 е долната граница за не-бременни дами, а такива с обилна менструация също са оправдани ако са под тази норма. Ако хемоглобин 90 не те кара да се чувстваш уморена, сънлива, със сърцебиене, задъхване, т.е. всичко характерно за една напреднала бременност и без да си анемична Laughing, то би могла да опиташ и без лекарства. Но...ако докторът ти преценява, че имаш нужда от лечение...Венозните препарати с желязо обикновено се понасят по-добре, а и са по- ефективни. Успех и лека бременност до края. Peace!

# 17
  • Мнения: 167
operirahame dokato bqh bremenna v 5 mesec.Sled operaciqta henoglobina mi padna do 109 izpisaha mi tothema no sled edna sedmica ne samo mi stava6e lo6o ai zapo4nah da povru6tam.Smenihme go s maltoferfe(mai be6e)i ot nego mi stava6e ugasno lo6o izmu4ih se dokato beba se rodi.Dve sedmici sled ragdaneto si napravih izsledvaniq i hemoglobina mi be6e v norma 

# 18
  • Мнения: 603
КАКТО И ПО-ГОРЕ ПРОЧЕТОХ-ДОСТА МАМИ ТИ КАЗАХА,А И АЗ МИСЛЯ ЧЕ НАИСТИНА Е НОРМАЛНО ДА ТИ Е ПО НИСЪК ХЕМОГЛОБИНА,А И СМЯТАМ ЧЕ НЯМА ДА ТИ НАВРЕДИ АКО СЕ ОПИТАШ ДА СИ НАБАВИШ НЕОБХОДИМАТА ДОЗА ЖЕЛЯЗО ЧРЕЗ ХРАНАТА-АЗ СЪЩО БЯХ С НИСЪК,  И ДА СИ ПРИЗНАЯ БЯХ И НА ИНЖИКЦИИ СЕГА С МАЛКАТА,НО ЕДНОВРЕМЕННО С ТОВА ЯДЕХ ДОСТА ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ, ПОВЕЧКО МЕСО-ЗНАМ ЧЕ ЗАЕШКОТО Е МНОГО ПОЛЕЗНО.ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ И ЛЕКО РАЖДАНЕ

# 19
  • Мнения: 1 975
Мерси много за пожеланията  bouquet
Аз напоследък хапвам червено цвекло било много полезно, и да видим на изследванията в понеделник.......... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт