С бебе до Бг, багаж?

  • 3 461
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 537
В Ямбол навсякъде е пълно с оригиналите на памперс.От как се е родила Анелия сме само с тях.Много чудно ми се вижда ,че ги няма в София. newsm78

# 31
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много чудно ми се вижда ,че ги няма в София. newsm78
Има ги, ама нали за някои в България всичко е боклук и менте, отказах се да споря.

# 32
  • Мнения: 3 537
Много чудно ми се вижда ,че ги няма в София. newsm78
Има ги, ама нали за някои в България всичко е боклук и менте, отказах се да споря.
Нито веднъж не ми се е случило да пропусне памперса.За другите марки не знам,изобщо не съм ги пробвала. Grinning

# 33
  • Мнения: 2 292
Билянке моме, къде пак четеш между редовете и как тъй лесно категоризираш хората на тези онези и някой и такива и онакива ??????????????????????????????????
какъв ти е проблема в същност?  да нямаш спец. онякой ила, кото виждат невидим текст нейде из постингите? или просто ти е хоби да настръхваш за нещо и си намери повода?
krasi 76 - ок. може ида ги има. аз не намерих. може да не съм се престарала да обикалям всички големи магазини като метро, но не видях. как да е, щом се оказва, че има- супер. добо инфо. няма да мъкнем следващия път памперси от тук. благодаря  Wink

# 34
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Има една приказка за гузен негонен бяга....vivita моме Heart Eyes GrinningПросто в Англия ми стана страст да защитавам българското.Както и да е, ако имаш нещо ме питаш да скритата ми дарба да чета м/у редовете ми пиши на лични FlutterПо темата тук всичко се изясни Peace

# 35
  • Мнения: 2 427
Хе-хе,ама големи сте образи,как ви се мъкнат цели кошари от чужбина не знам,че и памперси,и пюрета ,че и бруматори Laughing!!!Просто си представям как кацате на леището с целия този багаж и дете под мишница,въоражени като за операция пустинна буря.Мили мами,явно сте свикнали с високия стандарт в чужбина,ок простено ви е да ползвате бнруматори  Winkза разхлаждане,ама аз да ви напомня че и в БГ се раждат деца ,които израстват безпроблемно,както физически,така и психически,пък и не са се напълнили с декубитуси използвайки други памперси освен тези които ползвате вие,така че споко,не се товарете излишно с памперси и бурканчета храни,които ще намерите и в БГ.Ако бебока е малък аз лично бих взела единственно коша на количката,който успешно се прикрепя за седалката на кола,както и за констукцията на самата количка.Не знамкак се казва по вашите географски ширини,тук е уветто.
Т.н.бруматори,небулизатори термална вода, в Бг можете също да намерите.Има на Виши,Авен и още една френска марка която не си спомням коя беше,Рош ли newsm78?!Личното ми мение,с което не натоварвам да се съгласява никой е че един такъв спрей пък е поледното нещо което някой трябва да помъкне със себе си от чужбина.

# 36
  • Мнения: 2 292
билянке, хобита развиваш значи и дарби, разни порочни, задгранични, небългарски ............ уха! и ги упражняваш в чужбинския форум! ей че срам и аз чужбински да го нарека. пепел ми на езика! такива сквернословия  ooooh!
amymommy - май си права. прекалявам винаги с багажа  Wink но де да знам какво ще ми трябва. и трупам, трупам  ooooh! но си ми е дефект от време оно. като ходихме на морето лятото - пак мъкнех  Joy

# 37
  • Мнения: 2 427
Ааа,ма мъкнете,аз нямам нищо против,нали не ви го мъкна аз Crossing Arms,сами си се блъскате...А то някой добре каза ,че разните кошове,кошарки и тем подобен амбарадан може да се заеме от приятели или познати в бг Peace..
Мойто дети ще е водено до бг определено по-спартанската.Ако не яде бг пюрета,ми ще му готвя бе,ще изцеждам сокове...то си е работа за 30 минути наааайй много,а и аз съм работна булка.
За мен необходимия багаж са памперси за пътуването плюс за един два дни престой в бг(после се купуват независимо от марка цена и т.н,е все нещо сте ми хареса ,нали!),количка,дрехи,малко играчки и т'ва е!Млякото е важно!Ако сте на изкуствено хранене,и ако марката която ползвате я няма в Бг,носете,защото децата не винаги харсват да сменят адаптираните млека.Лекарствата са напълно излишни.В бг има всичко от което сте се нуждае вашето бебе ,ако евентуално се разболее(е,ако ползвате безплатни лекарства в чужбина,носете нещата от 1-ва необходимост като антипиретични средства например).
За венците още преди 10 години имаше какви ли не мехлеми в БГ разни Калгел и тем подобни,но нали съдържат упойка в малко количество за са избягване и се прилагат само в най-тежки случаи,тъй като могат да предизвикат оток на лигавицата в устната кухна,и дори задушаване.Най-ефикасния лек против болки от растящи зъби са играчките-залъгалки пълни с течност ,които се охлаждат във фризера.Препоръчват го горещо най-известните педиатри.За температура-всичко което е предназначено за деца и съдържа парацетамол.Аз съм много доволна от течния Панадол за деца.Има и различно свещички,които са с по-бързо действие.Така че дайте го по-смело,чужбински мами.Не отиваме на Луната в крайна сметка,връщаме се по местата където сме израстли живи и здрави,че и деца сме народили  bouquet.
Абе,в Италия дали са безплатни лекарствата за бебета?Хелоу,някой има ли представа?

# 38
  • Мнения: 2 292
amymommy и аз се мислих за работна булка, но не е толкоз лесно с бърканиците  Cry та сме си на пюренца и каши.
по повеод за безпл. лекарства в Италия. Тази тема може да не  я видят. според мен питай конкретно исталианските майки.

# 39
  • Мнения: 470
Само да не забравите чесън на прах да си донесете, както и предпазители за контакти. В БГ такова чудо нЕма ! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
контактите са различни Laughing

# 40
  • Мнения: 804
Инка, права си че контактите , че и тока са си различни Laughing, та ще трябва и трансфератор за тока да мъкна, наред с помпата дето ми я подари. Благодарско още веднъж  bouquet
 Съжалявам, че предизвиках такъв спор с тая тема Sad Всеки си предценява какво и колко да мъкне, а аз си казвам, че няма да го мъкна на ръце Wink От летището в колата и айде, нямам пари в излишък(знаете само билетите колко са скъпи) за да купя всичко наново в Бг и каквото мога ще сложа в саковете до определените ми килограми Peace

# 41
  • Мнения: 236
Смайли, абсолютно си права. Внимателно трябва да се обмисли какво точно да се вземе. Особено при презокеански полет.
Ние в момента сме си в БГ и момата има повече багаж от мене. направо не знам как ще се прибираме, че и оттук бая неща си купихме.
Няколко предложения и от мен:
- носи си кошница за кола вместо шезлонг. Можеш да се качиш с нея на борда, а после да я ползвате тук като сте с кола. Има евтини в БГ, но са китайски. Качествените са по-скъпи отколкото в ЕС например.
- не носи бебешки хавлии и спално бельо. Те много тежат и заемат място, а у вас в БГ винаги може да се адаптира нещо. Ние ползваме обикновена хавлия и чаршафи сгънати на 2
- памперси има всякакви. В Билла например Памперс са по 27 лв пакета
- Не носи дрехи за есен (вие тогава ще се прибирате нали?). Бебето ти тогава ще е със съвсем други мерки. просто в тая възраст растат с часове.

Ако се сетя още нещо ще пиша пак

Общи условия

Активация на акаунт