за Ганчевите пюрета.....

  • 2 406
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 885
В книгата на Лиляна Трифонова четох, че се припоръчва захранването да става с готови пюрета, защото били по-хомогенни (нещо такова....), но според мен моите пюрета бяха напълно и достатъчно хомогенни след пасирането и бебето ми нямаше никакви проблеми с тях.
А и колкото повече чета форума, толкова повече виждам, че Лиляна Трифонова е много назад с вижданията си за захранване и хранене.

ОФФ:
Назад е Л.Т. Хич не я препоръчвам, имам и двете книги.
Мога да цитирам източниците й и кое от къде е копирала по страници.
Много яко мешане на ранно/с уж късно....
Алерголожката Доц.Маринова е нейна ученичка...та се сещайте Sad
Край на ОФФ.

# 31
  • Мнения: 260
Привет на всички майчета! Искам да ви помоля за съвет.....тъй като тотално се обърках вече #Crazy. Моята бебка е на 4мес и половина. Вече започнахме плодовите пюрета и сега ни предстоят зеленчуковите от 5-я. Но немога да реша купени или да ги приготвям аз ?newsm78......моля ви дайте ми съвет.  Thanks in advice!
Аз започнах с готови, защото се дава по малко отначало и нямах време да готвя по една шепичка всеки ден. Давах и Хип, защото от Ганчев ми ревеше по цял ден от коремче, но нейното си е чувствително. След това започнах домашни-картоф, морков отначало, като поотрасна малко броколи, чушка, домат. Питай лекарката какво да и слагаш в пюрето, защото вече не помня кога какво съм въвеждала. Все още и готвя вкъщи, и месото, и рибата включително, много по-вкусно и е, вече готови пюрета не ще да близне.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 298
За Ганчев съм с много отрицателно мнение, никога не съм давала.Ам-ам са доста сладки, а и след случая с нитратите съм много скептична към тях ConfusedТо и зеленчуците от пазара не са сигурни, но по-добре прави домашни пюрета.За Ганчев продавачка ми е казвала, че бурканите гърмят по щандовете.


Споделям на 100%. В много теми съм писала за БГ пюретата. Най-добре домашни.
Аз давам на Хип, Семпер и Гербер. Но почнах и домашни да правя, без да гледам рецепти.
В тези книжки с рецепти все рецепти със сол, захар или с масло, маргарин, ягоди, кисело мляко
преди минималната възраст за захранване с тези неща.


И аз подкрепям. И друг път съм се изказвала по темата и са ме нападали, но в България е факт, че няма контрол върху храните, контролните органи са едни от най-корумпираните и си затварят много лесно очите. Затова избора ми е бил Хип и Семпер, и понягога Нестле Алете. Но ако цената ти се вижда висока, комбинирай - давай понякога готово, понякога домашно, така ще постигнеш средна по-ниска цена. По принцип се препоръчва готови до 6-месечна възраст не основно заради хомогенността (с пасатора се постига добра такава), а заради контрола на нитратното съдържание. Но вие вече наближавате тази възраст и ти можеш да даваш готови вносни със зеленчуци известни с нитратното си натрупване (зеленолистни и подземни грудки), а за домашните да използваш зеленчуци, които не са чак толкова  "нитратни" по принцип. Може да се опитате да намерите някой производител в близки села, да купувате от баби на пазара, да киснеш зеленчуците в студена вода преди да ги сготвиш ... въобще има доста препоръки как да се намали нитратното съдържание в зеленчуците.  

# 33
  • Мнения: 36
благодаря ви момичета Hugпробвах с домашни пюрета/четох доста за приготвянето им/но не ги яде никак,виж готовите/давах АМ-АМ/умира за тях.Говорих с нашия доктор по въпроса и той каза,че не би трябвало да има сухо мляко в пюрето за нашата възраст,масло и домати също и реших да го послушам.АМ-АМ не са лоши,има малък % сол и захар в тях,въпреки че не се усеща.А за прасковите и кайсиите,чакам да навършим 6 месеца пак по съвет на доктора въпреки че са от пюре-мисля че месец два не са от голямо значение Peace

# 34
  • Мнения: 4 621
Захраних Яна с пюретата на Хип. На Ганчев не съм давала и не смятам да давам.

# 35
  • Мнения: 1 800
Аз пюретата сама ги правих, но се е налагало да купувам и готови, предпочитах Гербер, Бебевита, Хип. Купувала съм няколко пъти Ганчев и Ам-Ам, Алекс не ги харесваше, повръщаше и после започнах да ги приготвям в къщи, а от осмия месец мина на кухня.

Общи условия

Активация на акаунт