Да обсъдим хомеопатите

  • 117 273
  • 319
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 653
Благодаря, за поправката!
Аз мислех, че  правилното е доктор хомеопат, а хомеопатичка и хомеопатка са по-разговорни и е без значение кое ще напиша. 

# 301
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Европейският принцип е професиите да са само в мъжки род.   Peace

# 302
  • Мнения: 50
Здравейте,
Избутвам темата нагоре, тъй като се нуждая от препоръки за добър хомеопат в София. Дъщеря ми е с уголемена трета сливица и продължителни нощни кашлици като резултат.

Получих добри отзиви за д-р Енчо Николов и д-р Лиляна Михайлова. Ще се радвам, ако можете да ми помогнете с мнение за тях или ако препоъчате някой друг!

Благодаря!

# 303
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте,
Избутвам темата нагоре, тъй като се нуждая от препоръки за добър хомеопат в София. Дъщеря ми е с уголемена трета сливица и продължителни нощни кашлици като резултат.

Получих добри отзиви за д-р Енчо Николов и д-р Лиляна Михайлова. Ще се радвам, ако можете да ми помогнете с мнение за тях или ако препоъчате някой друг!

Благодаря!
Потърси за Енчо Николов пак мнения. За него съм чела предимно отрицателни такива. Но то си е до късмет:)

# 304
  • Мнения: 507
Здравейте,
Избутвам темата нагоре, тъй като се нуждая от препоръки за добър хомеопат в София. Дъщеря ми е с уголемена трета сливица и продължителни нощни кашлици като резултат.

Получих добри отзиви за д-р Енчо Николов и д-р Лиляна Михайлова. Ще се радвам, ако можете да ми помогнете с мнение за тях или ако препоъчате някой друг!

Благодаря!

Според моя личен опит с препоръки само не става, или няма нищо сигурно в препоръките. В смисъл че съм посещавала и говорила с препоръчвани и все тая. Само с личен опит май се добива представа. Човек трябва да си осигури един чувал с пари май и да обикаля без да се притеснява та може пък и да попадне на хомеопат.
Колкото повече чета за хомеопатията толкова повече се отказвам от нея, май наливане на пари за нищо. Дали не е по голяма вероятноста ако пусна тото да спечеля, от колкото да попадна на хомеопат и между другото и да помогне!
 
Не съм го посещавала но днес както си разпитвах получих отзиви за грубо отношение и отказали се хора заради поведението му дори и от гуруто на форума до преди година-две когато е писал. Опитах да говоря с него да видя как стоят действително нещата, ама нещо не му се говореше, честно не можах да разбера не приема нови хора ли, крив ли беше. Явно трябва да гадая. А последователите му които го заместват сега в темата за хомеопатията  дали наистина им е помогнал или просто са влюбени, объркана работа..... ?!

Последна редакция: ср, 05 юни 2013, 23:59 от broadminded

# 305
  • Мнения: 0
Истината е, че има много шарлартани. И може би и от там на някои действа добре, на други-не. Вече доста хора се оплакват и то много родители за децата си. Предвид вече няколко пострадали деца, искам да предупредя за д-р Светозара Филипова, която практикува в Пловдив. Не рискувайте здравето си. 

# 306
  • Мнения: 338
Може ли някой да сподели пресни впечателния от д-р Дора Пачова? Препоръчана ми е от колега, чийто деца тя е лекува преди доста години, а и във форумите постовете са от преди години. Явно е доста ангажирана, защото този месец има часове за 5-6 дни и след това след 10-ти декември. Имайки предвид, че е ангажирана и с други неща, дали можеш да я намериш или да те приеме сравнително бързо или я заместват другите хомеопати от Едикта? Искаме ми се преди да запиша час за първо интервю на детенце да знам, че мога да разчитам на нея. Детенцето ми е на 1 г. и 4 м. и доста боледува, т.е. ще се налага да я търсим често.

# 307
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте! Искам да попитам колко е нормално да струва първият преглед при хомеопат? Говоря за 100лв. Признак ли е това, че човека е добър специалист или по-скоро добър търговец?

# 308
  • Мнения: 186
За мен е по-скоро второто. Бяхме на такъв хомеопат и платихме такава сума и то за дете. За вторични - 40лв. Беше прехвален, но изобщо не се получи и го сменихме. Някак си на мен не ми се връзват тези суми с твърдението колко евтино лечение е хомеопатията. Разбирам ги, особено утвърдените, че времето е пари, а те са много натоварени, но не това е начинът да се отсяват пациенти. Поне според мен.

# 309
  • Мнения: 4
Здравейте. Бих искала да споделя с вас за моята среща с хомеопата Марио Бояджиев. Отидох при него, тъй като синът ми, който тогава беше на 2 месеца, имаше много силни колики. След като му разказах всичко след раждането, въпросният Хомеопат ми обясни как на детето ми не му функционирала храносмилателната система и как той не може да ми гарантира, че детето ми ще оживе. Толкова било сериозно положението, че той не бил сигурен дали да се захване със случая, но щял да се опита да спаси детето ми. Нито веднъж бе съм дала на сина ми нещата, които този човек ми даде, но детенцето ми вече е на 5 месеца и да чукам на дърво е живо и здраво! Не знам що за човек трябва да си, за да кажеш такива неща на майка на двумесечно бебе. Не искам да налагам мнението си на никого, но за мен този човек е пълен изрод!

# 310
  • Мнения: 2
Изключително съм доволна от д-р Миронова HugОбичам я тая жена!Не мога да отговоря на всичките ти въпроси, защото досега сме я посещавали само за едно заболяване, но на които мога:
-да, класически хомеопат е
-докато Ники беше болен, се чувахме всеки ден по веднъж по нейна инициатива!!!Не се е случвало да не ми вдигне, само веднъж, но след 10 минути се свързах Simple Smile
-за три дни овладя спастичен бронхит, придружен или предизвикан от някакъв отвратителен вирус с диария и много висока температура
-не прибягва до алопатия, освен ако майката не настоява.Аз лично я уведомих, че ще дам нурофен, защото детето беше с 40 градуса и се уплаших да не направи гърч.
-вслушва се в мен повече от необходимото - направо ми създаде усещането, че и аз участвам в лечението - много пита и много внимателно изслушва.Това силно ме впечатли, защото повечето лекари, с които съм се сблъсквала досега се държат като древни шамани - сакън нещо да не ти обяснят от мистичните си свещенодействия Close
-не знам дали си признава, когато не може да се  справи, не ни се е случвало засега
-да, каза ми какъв е препарата, даже има етикетче на шишенцето
-задава стотици, дори много странни въпроси, но тя си знае защо...Позна на мъжа ми, че е карал краста като дете само по това, че синът ни както ядеше маслини на поразия, изведнъж спря и ги намрази JoyИ досега не мога да кажа как схвана връзка между нещата, но факт Joy
-не ми се вярва да ви отговори така.На моите притеснения отговори - хомеопатията винаги може да помогне, стига да се уцели точния начин Peace

Освен компетентност - което е ясно - държа на излъчването на самия човек.Просто трябва да ми вдъхва доверие.Е, Еми Миронова просто ме грабна от раз Hug
здравейте
искам да ви кажа че д-р Миронова лекува детето ми от 6 години.
Просто нямам думи да ви опиша нашето задоволство.
Преди седмица заведох и по-малкото си детенце.
То е с кашлица от 5-6месеца. Пихме какво ли не инхалации...............
Искам да ви попитам накой давал ли е от лекарството натриум муриатикум 1 м и как е подеиствал при вас
Благодаря ви

# 311
  • Мнения: 2
Изключително съм доволна от д-р Миронова HugОбичам я тая жена!Не мога да отговоря на всичките ти въпроси, защото досега сме я посещавали само за едно заболяване, но на които мога:
-да, класически хомеопат е
-докато Ники беше болен, се чувахме всеки ден по веднъж по нейна инициатива!!!Не се е случвало да не ми вдигне, само веднъж, но след 10 минути се свързах Simple Smile
-за три дни овладя спастичен бронхит, придружен или предизвикан от някакъв отвратителен вирус с диария и много висока температура
-не прибягва до алопатия, освен ако майката не настоява.Аз лично я уведомих, че ще дам нурофен, защото детето беше с 40 градуса и се уплаших да не направи гърч.
-вслушва се в мен повече от необходимото - направо ми създаде усещането, че и аз участвам в лечението - много пита и много внимателно изслушва.Това силно ме впечатли, защото повечето лекари, с които съм се сблъсквала досега се държат като древни шамани - сакън нещо да не ти обяснят от мистичните си свещенодействия Close
-не знам дали си признава, когато не може да се  справи, не ни се е случвало засега
-да, каза ми какъв е препарата, даже има етикетче на шишенцето
-задава стотици, дори много странни въпроси, но тя си знае защо...Позна на мъжа ми, че е карал краста като дете само по това, че синът ни както ядеше маслини на поразия, изведнъж спря и ги намрази JoyИ досега не мога да кажа как схвана връзка между нещата, но факт Joy
-не ми се вярва да ви отговори така.На моите притеснения отговори - хомеопатията винаги може да помогне, стига да се уцели точния начин Peace

Освен компетентност - което е ясно - държа на излъчването на самия човек.Просто трябва да ми вдъхва доверие.Е, Еми Миронова просто ме грабна от раз Hug
здравейте
искам да ви кажа че д-р Миронова лекува детето ми от 6 години.
Просто нямам думи да ви опиша нашето задоволство.
Преди седмица заведох и по-малкото си детенце.
То е с кашлица от 5-6месеца. Пихме какво ли не инхалации...............
Искам да ви попитам накой давал ли е от лекарството натриум муриатикум 1 м и как е подеиствал при вас
Благодаря ви
Забравих да ви кажа за кашлицата че е алергична кашлица на бял дроб, но детенцето не е тестувано поради факта че няма определената възраст

# 312
  • Мнения: 82
Здравейте!
Имаше сайт където се задаваха въпроси към д-р Марио и се получаваха полезни отговори.
Нещо не го откривам ,обаче.
Ще се радвам на помощ  Simple Smile
Благодаря ви и хубав ден!

# 313
  • Добрич
  • Мнения: 5 451
След всяка статия има възможност за въпрос.

Например тук са питали за мигрена.

Скрит текст:
Като чета какво предписва, стигам до извода, че не е класически хомеопат /ако това има значение за теб/.

# 314
  • Мнения: 82
Справих се,открих го  Simple Smile
Благодаря все пак!

Общи условия

Активация на акаунт