Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора

Русе

Здравейте всички, скоро не се бях появявал във форума, но сега мисля да наваксам  Very Happy . Да Ви кажа и да попитам за мнение, или не - по-скоро конкретен отговор ако някой знае: Гледам, търся и откривам множество добри предложения (като цени) на преносими компютри в чужбина. В смисъл, че един и същ модел laptop в чужбина е с няколко стотачки надолу от България. Та въпросът ми е, ако си купя от чужбина laptop (през интернет или чрез познат, аз съм си тук в България) и като ми го пратят, освен куриера който ще си платя (това е ясно), колко и какво МИТО бих дължал. Как се смята и т.н Или няма да дължа (за което ще почерпя  Hug ). Това е.
Цитирай

MUC

Мисля, че мито трябва да платиш. Поне ако ти го носи твой познат, него на границата или съответно на летището ще го накарат да плати. Нямам представа за размера обаче.
Цитирай

Ако ти го носи твой познат, не могат да го накарат да плати на границата, особено, ако е разопакован. Всички мои причтели, като си пътуват за БГ, си носят и компютрите. Никой досега не е плащал, че това си е направо нелепо.
Цитирай

Русе

Ако ти го носи твой познат, не могат да го накарат да плати на границата, особено, ако е разопакован. Всички мои причтели, като си пътуват за БГ, си носят и компютрите. Никой досега не е плащал, че това си е направо нелепо.
В моя случай никой няма да го носи, ще дойде нов с куриер ?
Цитирай

по пътеката

ами не може ли да ти го донесе и да не плащаш нищо, ние не сме декларирали лаптопа,можехме да си го оставим в бг без проблем, а сме питали изри4но дали да се декларира и казаха -не! носи ти го, ти му го плащаш и по живо по здраво!през интернет не знам!
Цитирай

В този случай ще платиш големичка сума мито, защото ще е обявена реалната стойност на пратката. Мисля че беше 20%
Имай предвид, че продавачите обикновено не застраховат пратката и това е рисково.
Цитирай

Longueuil, Canada

Да кажем, че уредиш въпроса и не плащаш мито... А замислял ли си се за гаранцията на този лаптоп - тя къде в чужбина остава и ако , не дай си боже<, нещо се развали компа и е в гаранция - къде ще ходиш да се оправяш?
Цитирай

Русе

В този случай ще платиш големичка сума мито, защото ще е обявена реалната стойност на пратката. Мисля че беше 20%
Имай предвид, че продавачите обикновено не застраховат пратката и това е рисково.
Оф, знаеш ли Кейси, направо ще ти кажа: спечелих го laptop-а след една игра в интернет. Голяма фирма, няма да споменавам повече. Днес ми писаха да си дам имена, адреси и прочие за да ми го пратят. Та затова и питам какво ще ме офазят ? Дано не е много...  Praynig
Цитирай

Мда, и мама Кенга е права с гаранцията.
Но пък щом ти е награда, това е много хубаво. Дано не се налага да опираш до гаранцията.
Провери в нета, каква е цената на модела, за да си направиш сметка, колкоще те оръсят на митница.
Транспортните разходи те ли ще ги поемат?
Цитирай

За гаранцията, ако фирмата има представителство в България, няма да имаш проблеми. Повечето големи производители продават със 'световна' гаранция.
Цитирай

За гаранцията, ако фирмата има представителство в България, няма да имаш проблеми. Повечето големи производители продават със 'световна' гаранция.

която обикновено не важи в Бг  Laughing
Цитирай

Важи, Марчи, за HP поне съм сигурна Very Happy
Цитирай

Важи, Марчи, за HP поне съм сигурна Very Happy

Може, не претендирам да знам много, много. До сега гаранция не съм ползвала  Praynig

И не съм Мара, а Тюлен. Ако обичаш  35 Mr. Green
Цитирай

Тюлен, дръжки, докажи!
Цитирай

Сега гледам, че и в моята гаранционна книжка има  телефон в БГ. Но, дали е така, кой ще ми каже...  Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора