Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 46 отговора

Варна

От два дни синът ми ходи на ясла за по 1 час. Групите са по над 40 деца. Възпитатлеките не искат да ми кажат колко, но като броя шкафчетата и като им знам съдържимото... В стаята, разбира се, не ме пускат, но отвътре се чува постоянен рев на много деца. Когато ходих да го взема днес и случайно отвориха директната врата, една сюрия деца се юрнаха с рев да излизат да проверят дали няма да ги вземат. Моят седеше в дъното на една пейка и ревеше. Цял час рев, втори ден. Втурна се разтреперан, разгорещен, плачещ и т.н. да се вкопчи в мене. Възпитателките са 2 или 3, любезни са, но с толкова деца кой може да се справи?

Има ли във Варна ясла с по-малко деца в група - до 15-ина, да речем? Приети сме на още едно място от септември, но и там децата са по план 28, а вероятно ще минат 30-35.
Цитирай

Варна

Здравей Малина,направо ме ужаси  #Crazy и моя син ходи от една седмица на  ясла но при нас такова нещо слава богу няма  Praynig даже децата са по малко от колкото по принцип за момента.Нас ни приеха в ОДЗ " П.Берон" и сме просто очеровани от учителките и от обстановката и добре ги гледат.Вече цяля седмица сме на ясла , свикна и даже не плаче.Пробвай да питаш там директорката е много свястна.  bouquet
Цитирай

Варна

Малина, така и не се наканих да ти отговоря Blush, напоследък доста ми се струпа и то точно покрай яслите...Сега като гледам какво пишеш май ще има какво да си поговорим. Ще ти пиша на лични...
 Иначе в коя ясла водиш сина си? Ние сме в Звънче и също има много деца. Не знам колко са записани, но 25 присъстват поне и май това в най-добрия случай. Аз също си задавах въпроса дали има ясли с по-малко деца в група. Струва ми се, че в санотариалната в Чайка е така. Дали това не е точно П. Берон?
Цитирай

Варна

Синът ми беше в Санаториалната ясла в Чайка. Групата беше от 17 деца и бях доволна.

Успех с адаптирането. Трудно е като гледаш как плаче детето, но това да е. Дано се справите леко с болестите!
Цитирай

Варна

Diemma, те болестите няма как да не се свържат и с психическото състояние на детето. Това, разбира се, ме тормози много. Искам да е сред деца, той е контактен по принцип и има нужда от разнообразие, то се отнася за всяко дете, вероятно. Но все си задавам въпроса дали постъпвам правилно. След няколко дни/седици ще се пречупи, къде ще ходи, но това ли е начинът? Не ми изглежда нормално...
lala, в Звънче сме и ние, отговорих ти с ЛС.
Михайлова, можеш ли да ми дадеш някакви координати на тази ясла П.Берон?
А в тази санаториална ясла да не би да има специален начин на прием и/или дневен режим?
А за бройката - ами има 16 шкафчета и търсиха, търсиха - намериха едно, в което имаше багаж само на три деца. Е, какво да си мисля? Усмихват се, и казват, "Ами 30 са и отгоре, но няма как". Разбирам ги, но...
« Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 21:47 от malina_m »
Цитирай

Варна

детето ми е в Санаториалната ясла и такова нещо няма. Не знам колко деца са, но според мен около 15. Няма специален прием, пускаш молба няколко месеца по- рано и те приемат, но това теб не знам дали те устройва, ако искаш веднага да го преместиш.
Цитирай

Варна

40 деца.... newsm78 за пръв път чувам. В нашата група не знам точната бройка, но не вярвам да са повече от 20.
Цитирай

Варна

Малина яслата на сина ми е ОДЗ 2 "П.Берон" и се намира точно до кметство Приморско до спирката на №13
Цитирай

Варна

И аз знам за санотариалната в Чайка,че са малко децата.
Иначе моя син ходи в Петър Берон до Електрон.В групата по списък са 30 деца,което също си е доста.Но там това ми харесва,че приемат новите поетапно,а не за 1 ден 5 нови да речем и все ревящи.При вас явно се е случило да ги приемат наведнъж(1 юни нали е приема) и става ужас. Confused
Цитирай

Варна

Здравей Малина,направо ме ужаси  #Crazy и моя син ходи от една седмица на  ясла но при нас такова нещо слава богу няма  Praynig даже децата са по малко от колкото по принцип за момента.Нас ни приеха в ОДЗ " П.Берон" и сме просто очеровани от учителките и от обстановката и добре ги гледат.Вече цяля седмица сме на ясла , свикна и даже не плаче.Пробвай да питаш там директорката е много свястна.  bouquet

Директорката е всичко друго, но не и свястна Naughty Иначе май няма ясли  столкова малко деца в група, просто не всички ходят.
Цитирай

Варна

Благодаря ви за отговорите!
Вече почти съм се настроила да го спирам. Днес положението беше подобно с допълнението, че рева цял следобед и май има хрема.
Цитирай

Varna, Bulgaria

Валентина е в ясла Nr.5 Чуден Свят, намира се в трошево, под първия светофар след Автогарата посока от центъра към кварталите.
По списък са 30 деца, но не се събират повече от 20 наведнъж. Аз съм много доволна, добре ги гледат, учат ги на много неща, имат много групови занимяния. Не знам за новата директорка там, но когато записахме Вал на яслата преди повече от година, мен ме вкараха заедно с нея в групата, за да видя обстановката, учителките и лелите. Всички са много любезни. На Вал й трябваше около месец да свикне, а сега отива с удоволствие там, защото са й казали, че е вече кака и тя се изживява като такава и показва на по-мъничките какво трябва да се прави-на мама помощницата:)
Цитирай

Варна, морето и сините вълни!

Diemma, те болестите няма как да не се свържат и с психическото състояние на детето. Това, разбира се, ме тормози много. Искам да е сред деца, той е контактен по принцип и има нужда от разнообразие, то се отнася за всяко дете, вероятно. Но все си задавам въпроса дали постъпвам правилно. След няколко дни/седици ще се пречупи, къде ще ходи, но това ли е начинът? Не ми изглежда нормално...
lala, в Звънче сме и ние, отговорих ти с ЛС.

Наистина когато детето е разстроено,лесно боледува. Потази причина моя син беше преместен от една ясла в друга!
В нашата ясла децата бяха 20.
Цитирай

Варна

Синът ми е в яслата на 5 ОДЗ "Славейче" (ул.Студентска). Групите са 20 деца (по списък), иначе по едно и също време май досега не съм засичала повече от 10-15.
И аз и той (мисля) харесваме яслата и персонала.
Цитирай

Varna

Малина, синът ми беше в Звънче от 05.05.2006- втора група, така и не успя да се адаптира, боледуваше много, за месец и половина е ходил 6-7 дни, през останалото време - бронхит, херп ангина, гнойна ангина + ужасен стрес, уплаха, тотален срив на всички навици - хранене, сън, гърне, игра и т.н. Спрях го естествено, един месец си стоя вкъщи, възстанови се и здравословно и психически и сега от понеделник ще е в Санаториалната ясла - 1 група, надявам се, че там ще е по-добре. Ако имаш въпроси, питай.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 46 отговора