Чакат го да умре ли...щастлива развръзка

  • 4 887
  • 68
  •   1
Отговори
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Да точно така ...Тъжно и гадно е ,но е факт .Във Варна на ул ."Беласица" до пазара от три дена лежи човек на тротоара .Една линейка го оставила там , сега сутрин минава да му мери кръвното ...пак там  Confused Хората от съседните блокове викаха полиция , Мсат , но не ..Човекът не е пиян , а казва че не чувства краката си , клошар е ...но това едва ли е оправдание да стой там като куче , легнал на дюшек и завит със юрган.
Въпросът ми е как да помогна и на кого да пиша ? Tired

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 18:31 от Artful

# 1
  • Мнения: 7 837
И полицията нищо ли не направи  newsm78
Пробвайте със Социални грижи или някаква подобна организация.
Баси, поне стая с легло да му уредят на човека  Confused

# 2
  • Мнения: 7 474
Ей,  Shocked смотана държава сме  ooooh! Не може човек и да умре достойно #Cussing out

# 3
  • Мнения: 9 990
Не стига, че този човек е останал явно сам, сам ще си отиде от живота, ами и на улицата, като куче..... Tiredстрашно е.....
не знам как да помогна.....

# 4
  • Мнения: 2 550
не знам как да помогна
стана ми много мъчно  Cry

# 5
  • Мнения: 5 539
Очевидно трябва да го приемат в болница. Не може ли да убедите някакси лекарите, които идват с линейката да го вземат за изследвания и да го хоспитализират? Нещо връзки в Бърза помощ да има някой около вас, или пък да ги заплашите с телевизия, репортери и прочие... не знам... нещо трябва да се направи

# 6
  • Мнения: 1 798
Артфул, нека на национална медия да се звъни, да дойдат да видят в какво положение е човека.Много ми е жал,  персонално нищо не мога да направя.
Ето телефон и на Нощен труд-02/9214125 денонощен.
Сайтовете на Битиви и Нова имат телефони много.Нека хората ,които са запознати да се обадят...Горкия човек...На никого не пожелавам такава съдба.... Sad

# 7
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Лежи до у-ще Арабаджиев в него в момента няма деца , но пък следобед се събират бебета и др да играят футбол .Ние  примерно за да влезем в двора на у-щето трябва едва ли не да го прескочим Confused .Има храна до него , купуват му .Вечер било ужасно, защото виел от болка . Sad.Знам че са се обаждали доста хора за него , но ето човека и днес и утре сигурно пак ще бъде там.

# 8
  • Мнения: 1 153
 Shockedужас не мога да си представя че е истина Cry

# 9
  • Мнения: 5 622
Лежи до у-ще Арабаджиев в него в момента няма деца , но пък следобед се събират бебета и др да играят футбол .Ние  примерно за да влезем в двора на у-щето трябва едва ли не да го прескочим Confused .Има храна до него , купуват му .Вечер било ужасно, защото виел от болка . Sad.Знам че са се обаждали доста хора за него , но ето човека и днес и утре сигурно пак ще бъде там.

В района на кое РПУ се намира това? (макар да не съм убедена, че това е работа на полицията! Щото, какво да го правят те?!)

Аз недоумявам как изобщо е възможно такова нещо! Shocked

# 10
  • Мнения: X
Много тъжно, само като чета и ми заседна буца в гърлото.   Cry

# 11
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225

[/quote]

В района на кое РПУ се намира това? (макар да не съм убедена, че това е работа на полицията! Щото, какво да го правят те?!)

Аз недоумявам как изобщо е възможно такова нещо! Shocked
[/quote]
Първо районно мисля , но са се обаждали доколкото знам. Sad

# 12
  • Мнения: 1 798
Нова телевизия-Тел. Централа – 02 93318 40 до 43
Битиви-Тел.:  02 9176 800
Аз бих се обадила , но не знам какво точно да обясня, трябва координати на мястото къде лежи човека да се кажат.Нека някой го направи...Боже, няма да мога да спя днес....

# 13
  • Мнения: 822
Ами защо да не го чакат?Погребението ще им излезе по-евтино от лечението и престоя в болница... Close
Artful,обади се и в някои от по-големите църкви във Варна.Зная,че имат социална столова,където осигуряват храна за клошари и бедни хора.Все някъде може да се смилят и да го приберат човека... Praynig

# 14
  • Мнения: 1 150
Нямам думи, много мъчно ми стана.
Няма ли някакви приюти, знам ли или да го настанят в болница. Ама то пък сега с тия здравни осигуровки и т'ва не става. Егати, да умреш, като куче, че и по-зле

Нова телевизия-Тел. Централа – 02 93318 40 до 43

Не, тези ще са по-полезни

 НОВА - новинарски екип 02/9151 207
Карбовски  02/987 11 60
                   02/ 81 72 465

Милен Цветков 02/91 51 236

# 15
  • Мнения: 4 733

Въпросът ми е как да помогна и на кого да пиша ? Tired
" Господари на ефира "  може би е добра идея, бях гледала в едно от предаванията им помогнаха да обърнат внимание на един инвалид, когото отвсякъде бяха оте..ли.

Ако дам мобилния на Карбовски ще звънне ли някой?

Eхооооо, нали искаме да помогнем?! Аз и да звъня нищо немога да обясня, нито съм от Варна, нито знам къде е тази улица, нито мога да опиша за какво става въпрос...Авторката?!

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 21:31 от Kasidy

# 16
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Тези телефони денонощни ли са ?
Да пиша мейл не е ли по добре или...
Нямал осигуровки човека .Мsat  са направили репортаж , но не съм го гледала .
Никъде не го искат.

# 17
  • Мнения: 4 733
Тези телефони денонощни ли са ?
Да пиша мейл не е ли по добре или...
С тоя е-mail ... човека може и да не доживее

# 18
  • София
  • Мнения: 2 851
тъпо

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Изумена съм Confused...
Artful, ако човекът и утре е там направо звъни в Нова!

# 20
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Изумена съм Confused...
Artful, ако човекът и утре е там направо звъни в Нова!
Да това ще направя  ooooh!.Всички телефони записах .Благодаря !

# 21
  • Мнения: 6 167
баси държавата! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
виж няма ли дневен център за бездомни.
обади се в БЧК и питай.
Мисля,че имат някакъв дневен център. но наистина не знам.
но със сигурност, ако те нямат, знаят къде има подслони и тн. за бедни хора в МОРСКАТА НИ СТОЛИЦА!  #2gunfire

Иван Тошев
И.д.директор
Областен съвет на БЧК

тел.: (052) 612674
GSM: 0887 437970
Ул. "Братя Шкорпил" 3
Варна 9000
E-mail: varna@redcross.bg
E-mail: brcvarna@triada.bg
 

# 22
  • Мнения: 1 798
Тези телефони денонощни ли са ?
Да пиша мейл не е ли по добре или...
С тоя е-mail ... човека може и да не доживее
Артфул, звънни на  мобилния  на Карбовски, Права е Касиди, докато отвори някой имейла..... Tired
Не може да няма едно легло в цял град, безобразие е това, всеки може да е на мястото на горкия човек, всеки!!! Close

# 23
  • Мнения: 18 542
Не трябва ли да се потърсят Социални грижи, а не полицията.  newsm78

# 24
  • Мнения: 4 733
Artful, пратих ти тела на лична, обясни му за какво става въпрос, ама му дай да разбере, че не е някаква шега!

# 25
  • Мнения: 3 861
казах на един колега, дано да може да помогне с репортаж Praynig

# 26
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Помолих един познат да звънне на мобилния на Карбовски,че нямам достатъчно ваучер .Първи път свободно , след това изключен. Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 4 390
Няма ли някой хоспис, в който да го настанят този човек?
Много тъжно ми стана... Sad

# 28
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
казах на един колега, дано да може да помогне с репортаж Praynig

Дано. Вие правите добри репортажи. И дано да има полза после от репортажа.

Незнам вече какво да мисля, от ден на ден става все по- зле за съжаление. Никой не го е грижа за другите...

# 29
  • Мнения: 2 550
Не може ли да го хоспитализират, пък ако се наложи ще пращаме парички на тъпата болница за престоя на човечеца...
много ми е жал... Cry

# 30
  • Мнения: 1 798
Не може ли да го хоспитализират, пък ако се наложи ще пращаме парички на тъпата болница за престоя на човечеца...
много ми е жал... Cry
Да.
Да не дава Господ да останем безпомощни ей така някой ден, само и единствено от това ме е страх.

# 31
  • Мнения: 6 039
Не може да е истина, как е възможно??? smile3514 Досега никой ли не реагира. Сещам се ,че във Варна има милосурдни сестри от ордена на Майка Тереза. Дали те не мга да направят нещо. Даже не знам къде се помещават, май в бившото балетно училище? Някой знае ли?

# 32
  • Мнения: 8 917
Не може ли да го хоспитализират, пък ако се наложи ще пращаме парички на тъпата болница за престоя на човечеца...
много ми е жал... Cry
Peace Съгласна Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 6 743
Как така никъде не го искат?  Shocked Shocked
И аз бих се включила с малко средства за да го приемат някъде  Praynig

# 34
  • Мнения: 398
Ужас!
Чета,чета и се питам дали това е истина?
Как така лекарите ще го оставят на улицата и ще го преглеждат там ?newsm78 Ако завали дъжд и му се наморкят завивките?

От какво е болен,знае ли се?Явно е нещо сериозно щом нощем плаче. А защо не му сложат болкоуспокояващи?

# 35
  • Мнения: 5 539
Ето, сега тук се гласим да алрмираме медиите, Карбовски, БТВ, Нова, а всъщност всичко зависи от някоя мижитурка, дето работи в Бърза помощ и я мързи да си свърши работата. Ей това е гадното!!! Че трябва да стигнеш едва ли не до президента, за да се размърдат ония на най-ниските нива Twisted Evil

# 36
  • Spain
  • Мнения: 3 750
това е нелепо , грозно , тъпо и коравосърде4но ..тези лекари нли клетва са се клели .. толкова ли не може да го поеме 4овека някоя болница .
ох много ми е тежко като 4ета такива неща ..като 4ета 4е все още се слу4ват такива неща в Б-я и като си мисля 4е винаги ще се слу4ват . май наитина послови4но ни е гостоприемството и  големи сани усмивките ама захора с пари в джоба .  Twisted Evil Cry

# 37
  • Мнения: 1 393
Господи, това е ужасно просто!
Знае ли се от какво е болен човека- не си усеща краката, има силни болки- млад човек ли е, възрастен ли? Добре поне, че не е зима и студено още, не че това е утешение, но поне да не страда и допълнително човечеца...А тия от Бърза помощ нормални ли са, как може да го оставят така- и за какво му мерят кръвното всеки ден, щом са го зарязали така буквално на улицата...наистина не проумявам...добре поне, че има милостиви хора, които да му носят храна и дано по някакъв начин се намери разрешение и помощ...бг мамма е сила, дано пак нещо се измисли и някак се дръпнат конците, та да се облекчи положението на бедния човек...
Сещам се за една жена в "Диана бад" в София преди десетина години- и тя така живееше на улицата, с два отрязани крака и патерици...няма да разказвам как свърши, защото е зловещо, но е подобна история и то с лош край...защо е такава нелепа системата в тая държава, боже....

# 38
  • Мнения: 3 405
Това е то, България...
Какво ли ще стане, ако го сложат в болнична стая, колко от парите на болницата ще изразходи?

Има ли някаква развръзка, Artful?

# 39
  • Мнения: 259
Този човек нямали някави роднини , попитайте го поне на тях може да се обадите.

# 40
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Да, ангажираха се хора .Днес ще отидат на място да говорят със съответните "инстанций"...пак .Мисля , че е по -добре отколкото по телефон .Както казах човека  стои от три дена , болница , полиция ,ТВ знае за случая...пък пак същото .Мога да кажа ,че доста хора се занимават със случая .Дано нещата се оправят .

# 41
  • Мнения: 1 258
Artful bouquet.
Браво за това,че започна и не спря.

# 42
  • Мнения: 1 153
Artful bouquet.
Браво за това,че започна и не спря.
newsm10пиши ни за това какво е станало с човека

# 43
  • София
  • Мнения: 2 967
Много скапана държава сме !!!

# 44
  • Мнения: 1 761
Ако този човек има наследници, те са длъжни по закон да се грижат за него.Ако няма никакво имущество и е сам,може да отиде в дом за стари хора-там поне няма да е на улицата.Но на мен ми е чудно как и защо се е стигнало до това положение?

# 45
  • София
  • Мнения: 298
Явно не го смятат за "спешен случай", щом като не го приемат в болница без осигуровка.
Няма ли тук някой социален работник, който да подскаже коя институция бо могла да поеме отговорност за този човек?
Да се пита в социалното министерство?

# 46
  • Мнения: 18 542
Ако този човек има наследници, те са длъжни по закон да се грижат за него.Ако няма никакво имущество и е сам,може да отиде в дом за стари хора-там поне няма да е на улицата.Но на мен ми е чудно как и защо се е стигнало до това положение?
Може да не е стар...не само пенсионерите са клошари.

Какво става с човечеца? Някакви новини?

# 47
  • Мнения: 663
Много тъжно ебати и държавата "Слаб народ слаба държава"

# 48
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Страх да те хване, колко безсърдечни са станали хората. Confused
Artful, браво на теб!  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 458
Нечовешко и жестоко Cry.
Горкия дано някой да помогне. Praynig

# 50
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Има новини  Hug добри .Днес дойде линейка прибраха човека .На 56 години е , но как изглеждаше..... Confused.

# 51
  • Мнения: 5 539
Браво на вас! Grinning

# 52
  • Мнения: 520
Браво Artful!

# 53
  • София
  • Мнения: 6 743
Бравооооооо  Hug   bouquet

# 54
  • Мнения: 1 564
БРАВО!!! Hug Hug Hug

# 55
  • Мнения: 1 393
Радвам се много да прочета това!
Браво на  Artful и всички, които са допринесли за това добро дело!   bouquet

# 56
Браво Artful! Дано има повече хора като теб - с големи сърца   bouquet

# 57
  • Мнения: 215
Браво Artful! Дано има повече хора като теб - с големи сърца   bouquet


СЛАВА БОГУ! БРАВО НА ТЕБ АРТФУЛ!   bouquet

# 58
  • Мнения: 164
Браво Артфул!!!Много се радвам,че има такива хора като теб.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 59
  • Мнения: 5 622

 Браво. Прибрали са го с линейка, но по-нататък какво ще стане? И дали пак няма да го върнат обратно на улицата?  Confused

От опит знам, че в болниците такива хора не са добре дошли. Никой не ги иска в стаята си(знаете какви са нашите болнични стаи, с по 100 легла вътре), освен това тези хора миришат и мед. персонал ги обслужва с нежелание и погнуса.

Жал ми е за такива хора, но пак опираме до Държавата и до това какво трябва да направи тя, за да няма такива нещастни човеци по улиците  Confused

# 60
  • Мнения: 3 394
Ей,  Shocked смотана държава сме  ooooh! Не може човек и да умре достойно #Cussing out

с две ръце за това мнение Sad

# 61
  • Мнения: 8 917
Браво Artful! Дано има повече хора като теб - с големи сърца   bouquet
Peace
 smile3501

# 62
  • Мнения: 46 508
Дано за този човек нещата вървят към по-добро!
Браво,  Artful!   bouquet

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 576
Браво на  Artful и всички, които са допринесли за това добро дело!   bouquet
smile3501

# 64
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Радвам се много да прочета това!
Браво на  Artful и всички, които са допринесли за това добро дело!   bouquet
Браво. Hug

# 65
  • Мнения: 2 353
  Браво Artful!  bouquet Прекрасно е, че има хора като теб  bouquet Дано се оправи човекът!

# 66
  • Мнения: 2 116

 Браво. Прибрали са го с линейка, но по-нататък какво ще стане? И дали пак няма да го върнат обратно на улицата?  Confused

От опит знам, че в болниците такива хора не са добре дошли. Никой не ги иска в стаята си(знаете какви са нашите болнични стаи, с по 100 легла вътре), освен това тези хора миришат и мед. персонал ги обслужва с нежелание и погнуса.

Жал ми е за такива хора, но пак опираме до Държавата и до това какво трябва да направи тя, за да няма такива нещастни човеци по улиците  Confused
А после накъде???  Thinking Много ни е жалка държавата!!!  #2gunfire

# 67
  • Мнения: 4 392
Как ТРИ дни?! ooooh!Какво е това безобразие?Нямам думи.............. Shocked
Няма да се учудя,ако не са го взели в болницата,защото не е здравно осигурен........
И ние сме тръгнали към Европа................
Браво Artful за това,че не остана безучастна към съдбата на човека!  bouquet

# 68
  • Мнения: 458
Дано за този човек нещата вървят към по-добро!
Браво,  Artful!   bouquet
newsm10 newsm17

Общи условия

Активация на акаунт