Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 13 218
здравейте,моя приятелка има въпрос ,и тъй като обещах да се разровя из нета,но нищо не открих,реших да попитам тук,вярвам че ще ми помогнете Smile
значи тя има едно момченце на 3 годинки и близначки на годинка и половина,но са й казали,че след като има 3 деца породени,може да ползва 3 години майчинство
счетоводителката в работата й е обещала да провери,но ми се иска да сме сигурни,значи ако някой знае или може да ми каже поне в кой точно закон да погледна,ще съм много благодарна  bouquet
Цитирай

София, Хаджи Димитър

Мнения: 78
Погледни Кодекса на труда,чл.164 и 165.Моя е старичък,но мисля че платиния отпуск все още си е до 2 години, за първо,второ и трето дете и неплатен до навършване на 3 годинки.Кодекса мисля че може да се види на адрес www.nssi.bg
Цитирай


Мнения: 13 218
благодаря ти!  bouquet
Цитирай


Мнения: 4 966
Погледни Кодекса на труда,чл.164 и 165.Моя е старичък,но мисля че платиния отпуск все още си е до 2 години, за първо,второ и трето дете и неплатен до навършване на 3 годинки.Кодекса мисля че може да се види на адрес www.nssi.bg

И аз знам, че е така. Мисля, че единственото предимство е, че 3-тата година може да я ползва цялата като неплатена (нали сега делят 6 месеца на майката и 6 на таткото).
Може би счетоводителката е имала предвид, че са общо 3 г. - т.е. от началото на първото майчинство до края на второто (със започването на второто майчинство - първото се прекратява).
Цитирай

В полите на Пирин планина

Мнения: 13 057
Погледни Кодекса на труда,чл.164 и 165.Моя е старичък,но мисля че платиния отпуск все още си е до 2 години, за първо,второ и трето дете и неплатен до навършване на 3 годинки.Кодекса мисля че може да се види на адрес www.nssi.bg

И аз знам, че е така. Мисля, че единственото предимство е, че 3-тата година може да я ползва цялата като неплатена (нали сега делят 6 месеца на майката и 6 на таткото).
Може би счетоводителката е имала предвид, че са общо 3 г. - т.е. от началото на първото майчинство до края на второто (със започването на второто майчинство - първото се прекратява).

Платено майчинство има до навършване на 2 год. на децата, ако сте осигурено лице за всички осигурителни случаи. До навършване на 8 год. на децата  имате право на неплатен отпуск за отглеждане на дете за 6 месеца за всеки родител , който може и да не се ползва наведнъж иможе да се прехвърля между родителите./ до 31.12.2006 /
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.