Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Имена
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 103 отговора

Варна

Момичета, ако имате повече информация, или пък искате да изразите отношение към даване на такова име, моля пишете
Цитирай

София

Аз знам,че е еврейско.Харесва ми.
Цитирай

на мен също ми харесва Smile
Цитирай

ХАНА /Channah/ -  благоразположение, милост на ивриТ. В Стария Завет Хана е бездетна жена. Тя се помолила на Бог да я благослови с дете и обещала да го посвети на Него. Молитвите й се сбъднали и синът й Самуил станал един от най-известните пророци. Заради тази легенда името й се обяснява и с цяло изречение - "Бог ме благослови със син". Производно на хана е Анна и имен ден празнува на 9 декември: зачатие на Св. Анна. ХАРЕСВА МИ. МНОГО Е СИЛНО. ДЪЩЕРЯТА НА АНИ САЛИЧ СЕ КАЗВА ТАКА /НА СЕБЕ СИ Я Е КРЪСТИЛА, МАЙ../

Цитирай

София

Чудесно име според мен.  Hug

Цитирай

София, Гео Милев

И мен newsm10
Цитирай

Scotland

Страхотно име!  Peace
Цитирай

София

Харесва ми името. Спомним си точно за едно филмче, за две приятелки, едното момиченце беше еврейче - Хана.
Цитирай

Пловдив

И на мен много ми се харесва  Very Happy
Цитирай

ДЪЩЕРЯТА НА АНИ САЛИЧ СЕ КАЗВА ТАКА /НА СЕБЕ СИ Я Е КРЪСТИЛА, МАЙ../

Да така е, дъщеря й се казва Хана, но на баба си, която също е била Хана. В превод е БЛАГОСЛОВЕННА! Името е страхотно!!!
Цитирай

München, DE

и името ми харесва и значението е страхотно
Цитирай

София

Чудесно име-не е често срещано,звучи добре и значението му е прекрасно!
Цитирай

Варна

Сега прочетох за това име, харесва ми значението му, но не ми харесва като звучене. Аз лично не бих кръстила дъщеря си Хана.
Цитирай

София

Аз бих и щях да кръстя дъщеря си така, но баща й не се съгласи, много чуждо му звучи и като "хан", кръчма. За някои хора еврейският нюанс също е смущаващ (понеже събирах и аз мнения, и споделям и негативните).

Но иначе името е страхотно, красиво, звучно, леко, а буквата Х в нумерологията е особена, както ми обясниха - осъществява връзка между небесното и земното (то и Х на Христос имало същият смисъл - символът на кръста). Бях се влюбила в това име и даже първите дни в родилния си казвах така на детенцето, докато с баща й спорехме как да я кръстим.
Цитирай

Варна

а буквата Х в нумерологията е особена, както ми обясниха - осъществява връзка между небесното и земното (то и Х на Христос имало същият смисъл - символът на кръста).
Много често се споменава какво означава буквата, но досега не съм открила къде да прочета за всички букви. Можеш да дадеш някаква идея?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 103 отговора