Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Sofia/ Silistra
Здравеите мами. Hug Искам да ви попитам как се подготвихте за предстоящото кърмене и кога започнахте с тази подготовка? Аз със в 33г.с.  нищо не съм правила до този момент и се притеснявам дали не съм закъсняла.  Thinking
Моля даите ми съвет. Сигурно не съм първата с този въпрос, но с търсачката не намерих нищо.
Благодаря предварително bouquet

# 1
Аз също не бях предприела нищо по подготовката на гърдите, за мой късмет и щастие нямах никакъв проблем с разранени зърна, дори на вяртъра си купих Лансинокс и Гармастан.

# 2
  • До хладилника, който обичам
А ти къде търси? Виж в Библиотеката на форума, където ще намериш
Подготовка на гърдите за кърмене
Подготовка за кърмене – психическа и физическа

# 3
  • Süd
Точно нещата, които пише във втората статия, която Бу е дала Grinning...въпреки всичко първиете 10тина дни си ме боляха гърдите, а и тук там ранички имах, но с кремче (аz полzвах Авент, но съм чула и мн.добри отzиви zа Гармасан) нещата се нормалиzираха...Леко раждане и успех с кърменето  bouquet .

# 4
  • Sofia/ Silistra
Благодаря много мами. newsm51
Рижа Прекрасница незнам как не съм забелязала тези статий. Мерси.

# 5
  • София
Аз лично реших, че тя природата си знае работата и не съм правила нищо с гърдите си. Но подготовка за кърменето имаше в някакъв смисъл, защото четях жадно всичко, което ми хващаше окото като заглавие - от библиотеката и от форума. Най-полезното нещо, което съм направила през бременността си, между другото. Моят опит показва, че не е лошо психически да се подготвиш за някаква лека болка или по-скоро неудобство, но твърдо да вярваш, че проблемът ще отшуми до седмица-две и упорито да кърмиш Simple Smile Успех и леко раждане!

# 6
  • Анкх-Морпорк
В една книжка "Радостта от раждането" (май беше тази) пишеше, че това е работа на таткото.
Спазили сме този съвет  Embarassed, не съм мазала с нищо, не съм имала проблеми.

Във всеки случай търкане с груб плат, както съветват по някои остарели източници, само може да навреди и да разрани зърната още преди кърменето.
Мазане с Гармастан и Лансинох може само да е от полза.
Важно е и при почване на кърменето бебето да захапва правилно, да не виси на зърното и да не миеш зърната с много сапун или някакви безумни дезинфектанти. Стига само леко изплакване и нормалното вземане на душ.

# 7
  • София
и аз ги подготвих с четене Wink и малко въздушни бани, че нямаше слънце през зимата...
беше достатъчно, проблеми никакви не съм имала! newsm10

# 8
  • sofia
Месец преди да родя ежедневно ги мажех с кремчето за зърна на Авент. Според мен ми помогна доста тази подготовка. Моя съвет е да не пропускаш тази подготовка.

# 9
  • Стара Загора
Ако имаш хубави зърна и бебето засуче добре няма да имаш проблеми.
Аз не съм правила нищо докато бях бременна, проблеми не съм имала никакви.
Прочети за правилно поставяне на бебето на гърдата и ще се справиш.

# 10
  • Пловдив
  Нищо не правех, даже ми беше странно как ще се тормозя с разтривания с кърпи и въздушни бани. От едната гърда захапа без проблем, но другата беше с хлътнало зърно, което се оправи с помпа.

# 11
Ако имаш хубави зърна и бебето засуче добре няма да имаш проблеми.
Аз не съм правила нищо докато бях бременна, проблеми не съм имала никакви.
Прочети за правилно поставяне на бебето на гърдата и ще се справиш.

Peace

# 12
 На мен при поредната консултация гинеколожката ми изписа да се мажа с нещо (не помня), но аз не го купих,защото сметнах за излишно.Всичко по реда си.Бебо сам се нагажда на гърдата.Успешно раждане!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт