HELP - тъщата иска да храни бебето ни с кисело мляко

  • 3 966
  • 22
  •   1
Отговори
Майката и сестрата на жена ми упорито я убеждават да започне хранене с кисело мляко след първият месец!Така са хранили племенника и нищо му нямало!!!!
Дайте някакъв линк за ползите и вредите от киселото мляко или напишето нещо,че накрая ще ги набия всички вкъщи дето не ме слушат като казвам че не е полезно така!
Аз искам да го храним с адаптирано мляко поне до 9 мес.!
Вие какво ще кажете!?

# 1
  • Мнения: 1 187
Какво означава това-след първия месец. Я вземи й купи една книжката "Хранене на бебето" на Лиляна Трифонова, че малко да прочете и тогава да дава кисело мляко. Много добре мислиш да го храните до 9месец с адаптирано мляко. Misc Baby Bottle

# 2
  • Мнения: X
Ама как с кисело мляко - все едно женати да я бяха карали да ражда на полето. Има толкова хубави, доближени до майчината кърма адаптирани млека. Я ги питай, като старото е по-хубаво защо ползват електричество, а не си палят огън с два камъка - хич не ги слушайте Imp

# 3
  • Мнения: 18 542
НЕ, НЕ, НЕ! Категорично не!
За чий с кисело мляко?!  Shocked
Има толкова хубави адаптирани млека/ако бебето не е на кърма/. Те са много по-добри от киселото мляко, особено за такова малко бебе.
Това, че на племенникът ви нищо му е нямало, не значи, че и на вашето бебе нищо няма да му стане. Особено в наше време когато толкова са се увеличили алергиите и особено към белтъка на кравето мляко.
Не позволявай това в никакъв случай!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Най-напред, натири тъщата и сестрата на жена си, защото могат да повредят детето. Който иска да си гледа така дете, да си го роди първо... Както е направила сестрата на жена ти. Не се пестят пари за сметка на здравето на детето.
Киселото мляко е несравнимо по-бедно на хранителни вещества, ензими и подобни от кърмата или алтернативата й - адаптирано мляко. То е абсолютно неприемливо за дете под 9 месеца, както поради риск от алергии, така и заради недобрия си състав.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10384
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7698
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6058
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2034
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1503
http://www.karmene.greatnow.com/mlechni.html
http://www.karmene.greatnow.com/koze_mliako.html

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Нашата  детска лекарка изри4но ми забрани да давам кисело мляко поне до 10 месеца.Тя се аргументира, 4е може да се развие алергия и после бебето да не може въобще да пие мляко. Аз до година хранех дъщеря си само с адаптирано мляко и не съжалявам.

# 6
  • Мнения: 928
Адаптирано мляко поне до 9 месец.Никакви такива съвети от баби,лели и т.н.Просто им покажи кутията на ад.мляко,за да видят какво съдържа и нека после да докажат,че в кис.мляко ги има същите витамини,протеини,минерални соли и всички необходими в/ва за пълноценното хранене на бебето.

# 7
  • Мнения: 1 533
Детската лекарка при която водя Яна каза, че ако можем да си го позволим, да й даваме Аптамил3 дори до 3 годишна възраст.

# 8
  • Мнения: 830
Ааааа , направо ги набий  #Splat  !!!
И моя племенник така бил хранен , но МОИТЕ деца ядоха и ще ядат адаптирано мляко до 2 -3 си годинка !!!! Това не значи че след първата не го давам като десерт чат-пат .( киселото )
Моя колежка рано захрани детето си с мляко - резултата - до сега , 5 години , детето не може да яде нищо млечно , дори кашкавал и т.н. МЪКА . не казвам че с ВСЕКИ ще стане така . Ама що сами да си търсиме белята .....

# 9
  • София
  • Мнения: 6 508
откачени женки Shocked  Shocked  Shocked малко извън темата -имаме вила в с. долна малина - там има едни хорица - абе бедняци и онзи ден им нося дрешки и тетрадки за големия , а бебето е на 6 месеца . та майката вика ние изядохме 4 ( четири не е грешка!!!) кутии НАН и след това на кисело мляко, а сега яде каквото ядем ние  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked , топя й вика и тя си близка  Shocked  Shocked  Shocked , е казвам ви изпаднах от обувките, а вече от 15 дни и бисквити й давала - горкото дете - това действие се развива в 21 век на 30 км от София.
А бащата бачка в Кремиковци и частно ходи тук там из селото, та си докарвал 400-500 лв ., ама за детето няма - абе простотия яка

# 10
  • Мнения: 4 358
В подписа ми има линк към клуб Алергии, пусни ги да четат какво може да се случи дори само от лъжичка кисело мляко...

# 11
  • Мнения: 485
Цитат на: bibi
откачени женки Shocked  Shocked  Shocked малко извън темата -имаме вила в с. долна малина - там има едни хорица - абе бедняци и онзи ден им нося дрешки и тетрадки за големия , а бебето е на 6 месеца . та майката вика ние изядохме 4 ( четири не е грешка!!!) кутии НАН и след това на кисело мляко, а сега яде каквото ядем ние  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked , топя й вика и тя си близка  Shocked  Shocked  Shocked , е казвам ви изпаднах от обувките, а вече от 15 дни и бисквити й давала - горкото дете - това действие се развива в 21 век на 30 км от София.
А бащата бачка в Кремиковци и частно ходи тук там из селото, та си докарвал 400-500 лв ., ама за детето няма - абе простотия яка

Ами като нямат пари хората Sad  Sad  Sad ,то сития на гладния не вярва.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 508
Цитат на: Vase
Цитат на: bibi
откачени женки Shocked  Shocked  Shocked малко извън темата -имаме вила в с. долна малина - там има едни хорица - абе бедняци и онзи ден им нося дрешки и тетрадки за големия , а бебето е на 6 месеца . та майката вика ние изядохме 4 ( четири не е грешка!!!) кутии НАН и след това на кисело мляко, а сега яде каквото ядем ние  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked , топя й вика и тя си близка  Shocked  Shocked  Shocked , е казвам ви изпаднах от обувките, а вече от 15 дни и бисквити й давала - горкото дете - това действие се развива в 21 век на 30 км от София.
А бащата бачка в Кремиковци и частно ходи тук там из селото, та си докарвал 400-500 лв ., ама за детето няма - абе простотия яка

Ами като нямат пари хората Sad  Sad  Sad ,то сития на гладния не вярва.

абе то е така - ама ако съм аз, на картофи ще карам ама за децата ще има

# 13
  • Мнения: 3 777
Цитат на: bibi
откачени женки Shocked  Shocked  Shocked малко извън темата -имаме вила в с. долна малина - там има едни хорица - абе бедняци и онзи ден им нося дрешки и тетрадки за големия , а бебето е на 6 месеца . та майката вика ние изядохме 4 ( четири не е грешка!!!) кутии НАН и след това на кисело мляко, а сега яде каквото ядем ние  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked , топя й вика и тя си близка  Shocked  Shocked  Shocked , е казвам ви изпаднах от обувките, а вече от 15 дни и бисквити й давала - горкото дете - това действие се развива в 21 век на 30 км от София.
А бащата бачка в Кремиковци и частно ходи тук там из селото, та си докарвал 400-500 лв ., ама за детето няма - абе простотия яка


Не искам да разводнявам темата, но не се сдържах като видях горното....
Биби има и други такива и то не на село, аз имам позната, която храни бебето с брашно разредено с вода...
На 8 месеца вече беше на супа от типа Маги...повече няма да разказвам да не и стане зле на някоя мама...
И определено не е от липса на пари...

# 14
  • Мнения: 4 965
Ама тия хора (тъщата и балдъзата ти) са за бой. Най-много да докарат на детето някаква алергия. Я ги остави да си говорят, а на жена си обясни колко е вредно и пропускайте приказките им покрай ушите си.
Те и на мен свекърва ми и зълва ми разправяха, че на племенника са му дали кисело мляко на 6 месеца (та и на малките скоро щяла да почне да кваси), а от 2-рия са му топили бибата в мед  Shocked , та и мен съветват да правя така. Най-големия кошмар  Imp  е, че постоянно ме убеждават да уча малките постоянно да цокат бибите, че уж да стояли по-кротки (не, че моите не са направо като бубички). Мислиш ли, че ще ги послушам. Мъж ми ми предава приказките им, аз му обяснявам кое е вредно и кое е не и си караме по старому (добре, че в случая мъж ми каза, че аз най-добре знам какво е добре за Киса и Еса  Heart Eyes ).
Резултатът от техните методи на хранене при момченцето на зълва ми е следния: винаги, когато яде мляко, се изрива по бузките (но това на никой не прави впечатление - радват му се, че яде нон-стоп  #Crazy ); яде всякакви боклуци - нямаше годинка, когато му дадоха шоколад, а още на няколко месеца опита кюфтета, всякакви манджи, ядки, чипсове и т.н.; на 2,5 годинки е, а вече е около 30 кг.  Thinking  (обаче е голяма радост, че има бузи - иначе е хубаво и умно дете, а е и доста висок - често го мислят за 4-5 годишен); още не се отказва от бибата (за сравнение - преди седмица нашите бубки се отказаха от биби, защото никога не съм настоявала за ткях - само ако са много кисели или пищят по време на разходка), а и едва преди месец започнаха да го учат да ходи на гърне  #Onfire .
Не искам да коментирам друго   33uu .
Вярно е, че и аз започнах да давам плодовите пюренца малко по-рано, но за всичко останало се опитвам да спазвам схемите за захранване, а шоколад, ядки и всякакви изкуствени храни ще се опитам да отдалеча поне до след 2-рата или 3-тата годинка  Flutter .

Общи условия

Активация на акаунт