Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

гр.Габрово

Здравейте,мами!
Наши приятели решиха да ни подаряват кенгуру,
но несъм убедена до колко е полезна тази вещ.
Какви са вашите наблюдения?
Бебето ми е на по4ти 3 месеца,доста е тежи4ък,
дали ще му е удобно в кенгуру,може ли да свикне
в него до такава степен,4е после да иска все на ръце да го носим?
..И забелязах,4е цените в магазина са м/у 13-16лв.Защо си мислех,4е са по-скъпи,да неби да има и фалшиви??
..предварително съм ви
благодарна за всеки отговор Smile
Цитирай

София

аз ползвах кенгуру. Сега имам страхотни модели, бебето може да лежи и т.н. Аз ползвах защото ме беше страх да пътувам с количка по трамваите. Ако намеря някой да ми я качи, хубаво, ако не тръмбовах пеша от Надежда-3 до Надежда-2. С кенгуруту ми беше по-удобно. Дияна даже спеше в него. Носех я й с гръб към мен, защото беше много любопитно и все искаше да оглежда света около нея Wink
Цитирай
Вили, ами при нас си вършеше много хубава работа. Аз започнах да ги слагам от новородени вътре, но спрях някъде като направиха по 6-7 месеца, че почнаха много да тежат и ме заболяваше гърба. За това, че детето ще свикне да го носите на ръце от кенгурото мисля, че няма такава опасност. И все пак като се замисля дали за 3-4 месеца си струва да купуват такова нещо. И за тая цена определено се замислям за качеството му Embarassed  Confused  Казвам това, защото сестра ми на времето беше ми изпратила едно от Б-я и няма да кажа какво стана с него - скъса се на второто слагане и беше страшно неудобно. Това е мое мнение, нека и другите си кажат
Цитирай

София

Аз го ползвах само първите три месеца и сега така ми стои...
Цитирай

София

И аз доста го ползвах със сина ми...да отидеш до магазина, напр.
Ако ще ти подаряват  да е наистина качествено, а не за 16 лв. Wink
Цитирай

Пловдив

Определено е необходимо,върши страхотна работа.
Цитирай

UK

Аз доста ползвах кенгуруто когато Анна беше малко бебе, докато ми натежа и не й купихме самар да я носим на гръб. Много е удобно когато се ходи на разходки на места където не е удобно да се бута количка, ако има много хора наоколо винаги ми беше по-удобно да си я нося в кенгуруто вместо да се опитвам да си проправям път с количка. А и вкъщи понякога като съм вършела разни работи и тя е искала да гледа и да е с мен и да 'взима участие'. На нас ни дадохда кенгуруто от племенника ми (с 8 месеца по-голям от Анна). И на мен тези цени, които казваш ми се виждат много ниски, за да е качествено.

За второто бебе мисля, че ще ми е още по-необходимо, защото поне в началото мога да го нося него в кенгуруто, а Анна например да я бутам в количката. Въпреки, че тя рядко влиза вече в количка, понякога се уморява и иска да спи в количката. А двойна количка не ми се купува. Но този път мисля или да си купя или една приятелка ми е обещала да ми даде от този тип кенгуру, които стават от самото раждане (удобни са за кърмене например, можеш дори да си ходиш и да си суче детето), а и за по-голямо бебе/дете да го придържат седнало до хълбока.

Цитирай

Близо до гората...

Колко голямо трябва да е детето,за да можеш да го слагаш в кенгуру ?
Цитирай

София

Цитат на: nadeto123

аз вече съм забравила, май я сложих в кенгуру след 2рия месец
Цитирай

гр.Габрово

Цитат на: MM
Аз доста ползвах кенгуруто когато Анна беше малко бебе, докато ми натежа и не й купихме самар да я носим на гръб. Много е удобно когато се ходи на разходки на места където не е удобно да се бута количка, ако има много хора наоколо винаги ми беше по-удобно да си я нося в кенгуруто вместо да се опитвам да си проправям път с количка. А и вкъщи понякога като съм вършела разни работи и тя е искала да гледа и да е с мен и да 'взима участие'. На нас ни дадохда кенгуруто от племенника ми (с 8 месеца по-голям от Анна). И на мен тези цени, които казваш ми се виждат много ниски, за да е качествено.

За второто бебе мисля, че ще ми е още по-необходимо, защото поне в началото мога да го нося него в кенгуруто, а Анна например да я бутам в количката. Въпреки, че тя рядко влиза вече в количка, понякога се уморява и иска да спи в количката. А двойна количка не ми се купува. Но този път мисля или да си купя или една приятелка ми е обещала да ми даде от този тип кенгуру, които стават от самото раждане (удобни са за кърмене например, можеш дори да си ходиш и да си суче детето), а и за по-голямо бебе/дете да го придържат седнало до хълбока.

От къде може да се вземе такова кенгуру,аз кърмя и идеята много ми допадна-за съжаление не живея в София и навярно,ще трябва да питам по магазините,дали нямат каталози и евентуално да си поръ4ам такъв тип.
Цитирай

Barcelona, Spain

Трябва да си държи главичката изправена самичко.

А в слинг можеш да го разнасяш навсякъде от първия ден.
Аз доста ползвам и двете.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Не можеш да го поръчаш тук. По  интернет можеш, ако имаш кредитна карта. Но по-вероятно нямаш, затова
- пусни търсачката на "слинг" - обсъждали сме го (този шал е слинг)
- пиши лс на Raya, помоли я да ти прати инструкции как да си го направиш сама, лесно е.
Цитирай

Barcelona, Spain

Цитат на: villie
[От къде може да се вземе такова кенгуру,аз кърмя и идеята много ми допадна-за съжаление не живея в София и навярно,ще трябва да питам по магазините,дали нямат каталози и евентуално да си поръ4ам такъв тип.

Ами много скъпо ще ти излезе да си поръчваш от тези слингове.
Все още не са много популярни у нас и не си заслужава да хвърляш парите, които им искат.
Можеш ли да шиеш?
Цитирай

София

Цитат на: vedrra

Трябва да си държи главичката изправена самичко.

А в слинг можеш да го разнасяш навсякъде от първия ден.
Аз доста ползвам и двете.

аз я слагах, но кенгуруту беше високо отзад и добре подпираше главата, зависи какво кенгуру се купи. Аз не съм ги разглеждала скоро, не знам Чико какви имат
Цитирай

Barcelona, Spain

Абаджиева също буквално до вчера изпращаше съвети за ушиването и връзването им.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора