Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София, ж.к. Стрелбище

Дали може някой да ми помогне със съвет?
Имам мизерно количество кърма (когато се цедих нямаше и 10 грама). Въпреки това давам цица на бебо преди храненето с АМ - да суче поне колкото имам. Истината е, че всеки път давам и от двете гърди, за да се събере поне нещо в коремчето му. Днес в 06.00 часа не искаше да суче от лявата гърда, захапе, цокне и почва да плаче. Почнах да се стискам и не излезна нито капка. И така досега. От дясната потича нешичко, но от лявата - НИЩО!!!
Това може ли да е само временно или ми спря завинаги?

Само да добавя - не съм на диета, освен другото ям жито, овесени ядки, орехи, пия доста течности + чая на Хип за кърмещи майки.

И още нещо - бебето суче много добре, така че не е в него причината
Цитирай

Süd

слагай бебето по_често на гърдата_на всеки час и половина/два zа по 15 мин. минимум, особенно добре действа и ако е кожа/кожа...т.е. ти голичка и бебо по памперс...много спокойствие, почивка и не си превръщай в идея_фикс кърменето....и при мен беше в началото нещо подобно_бебето се дере, аz рева, притеснявам се, най_накрая си каzах_какво пък, ако стане стане, ако не няма да си троша главата я...и като се успокоих първо текна доста от едната гърда, а след 2_3 седмици и другата zапочна да се "отчита"... Hug
При мен чая на ХИП нямаше кой zнае какъв ефект, но пиех по чаша бира преди лягане и сутрин в кревата ПЛУВАХ Laughing
Цитирай

Пловдив

Най-важно - спокойствие, от нерви и притеснение има или няма кърма потичането се забавя или спира (временно).
    И друго - с АМ бебето се нахранва. А за да увеличиш кърмата трябва бебко да е гладен и да ти търси гърдата постоянно. Ако суче често и млякото ти ще става повече.
Опитай без добавката. За ден-два и гърдите ти ще преливат  Very Happy
Цитирай

София, ж.к. Стрелбище

Най-важно - спокойствие, от нерви и притеснение има или няма кърма потичането се забавя или спира (временно).
    И друго - с АМ бебето се нахранва. А за да увеличиш кърмата трябва бебко да е гладен и да ти търси гърдата постоянно. Ако суче често и млякото ти ще става повече.
Опитай без добавката. За ден-два и гърдите ти ще преливат  Very Happy

Ох, и аз го знам това - четях доста този форум, преди да родя. Но сърцето ми не издържа да го гледам как търси храна, как засуква за 1 минута, пуска и пак почва да плаче.  А и все пак е на 1 месец и яде по 120 мл 6 пъти дневно.
Дано успея да съм по-твърда, но не знам как ще успея.
Цитирай

Пловдив

Ох, и аз го знам това - четях доста този форум, преди да родя. Но сърцето ми не издържа да го гледам как търси храна, как засуква за 1 минута, пуска и пак почва да плаче.  А и все пак е на 1 месец и яде по 120 мл 6 пъти дневно.

Crying or Very sad Разбирам те прекрасно. Но ако не си стимулираш гърдите кърмата спира. Crying or Very sad
Може постепенно да намаляш добавката, така ще огладнява по-често и ти по-често ще му предлагаш гърдата.
Цитирай

София, ж.к. Стрелбище

Crying or Very sad Разбирам те прекрасно. Но ако не си стимулираш гърдите кърмата спира. Crying or Very sad
Може постепенно да намаляш добавката, така ще огладнява по-често и ти по-често ще му предлагаш гърдата.

Това е супер идея, ще пробвам още днес, как не ми е дошло на ума... ooooh!
Благодаря и стискайте палци
Цитирай

Виж това за премахване на добавката
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20138
Цитирай

Монреал

Не знам дали ще те успокоя, но и на мен едната ми гърда (дясната) не пуска много мляко... В началото се радвах ако успея да изцедя 15мл  Rolling Eyes Сега изобщо не знам колко й е "капацитета", защото не съм се цедила повече от половин година, но предполагам че дава около 50-60 мл. Така че повече от 11 месеца изхранвам дъщеря си с едната гърда, Юлка никога не е останала гладна, а другата гърда е за приспиване и залъгване.
Успокой се, сигурно е временно състояние, самото бебче може да прави кърмаческа стачка, щом се дърпа на първото цокване! Бъди търпелива и твърда, предлагай първо "слабата" гърда, опитвай се да храниш докато бебчето е позаспало, храни на тихо и затъмнено място, не спазвай режими и т.н. - ти си ги знаеш тези работи щом четеш редовно форума.
Трябва ви време, за да се нагодите един към друг! Успех Smile
Цитирай

А и все пак е на 1 месец и яде по 120 мл 6 пъти дневно.

На един месец "средното" кърменото бебе има средно около 20 хранения през деня и 4-5 нощем.

Раздели тогава милилилитрите които даваш - около 700мл дневно на 20 хранения - прави 35 милилитра - това е количество мляко което може да се произведе спокойно докато бебето суче в продължение на 5 минутки само. Затова изхвърли като за начало всичките шишета и сухи млека.
Слагаш детето на гърдата докато се откаже, после на другата докато се откаже, после пак на първата и така т.н.

След 1 час, най много 1 час и половина повтаряш храненето редувайки гърдите. През нощта продължаваш в същия дух, може да си позволиш да поспиш само между 23 и 4 сутринта. След 4 е много важно да храниш отнове бебето на всеки 1 час отново/тогава се произвежда проклатина/
Намери някой да се грижи за вас 2 дена, вземи си бебето в леглото и само кърми. След 2 дена ще имаш млякото от което бебето ти се нуждае и можеш да разредиш храненията постепенно - на интервалите на които бебето ще се разплаква
Или ако няма кой да се грижи за вас просто моли таткото да се грижи сам за себе си 2 дена,  да ти сготвя нещо вечер за през деня, зарежи домакинската работа и  се отдай на кърмене.
Добре е и като кърмиш да го правиш гола до кръста и бебето само по памперс- това стимулира образуването на мляко.

Трябва ти само малко вяра в собственото ти тяло, че може да се справи Smile Няма начин да ен се получи ако следваш тази схема.
Цитирай

България

Успокой се SmileПовярвай в себе си HugНа мен също едната ми гърда произвежда много малко мляко,но винаги я предлагам SmileА и това,че не можеш да изчедиш не означава,че бебето не може да изсуче SmileДавай постоянно да суче-това е истината-и всичко ще е наред Hug
Цитирай

София, ж.к. Стрелбище

Ох, май няма да се справя. Сега на него не му стига количеството АМ, което му давам, буди се на 2 часа и аз реших да се възползвам (не искам да увеличвам количестото мляко, а да му давам гърда). Събуди се много гладен и аз почнах да му давам да суче - лявата, дясната, пак лявата. Той се залъгва за 2 мин, почва да се дърпа, аз пак го слагам. След близо 30 мин започна да се гърчи като червейче, почервеня от рев и ... шише.
Трябва ли да бъда по-твърда или какво  Crying or Very sad

Цитирай

Темата ми е много полезна - и аз така имам проблем с едната гърда - много по малко млечна е! Интересното е, че с дъщеря ми тази гърда беше по-млечна, а сега е обратно. Днес в 2 часа като го храних беше ред на тази по-малко млечната. Той сука, сука и започна да я пуска-захапва, пуска захапва. Така прави като не му харесва струята или по-точно като няма! дадох другата и той си засука доволно! Следващия път с коя да почна, това се чудя?!
Цитирай

Nina77, няма проблем да кърмиш на всеки 30 мин ако трябва. Не давай друго мляко. За 3 дена най много и млякото ти ще се увеличи. Но трябва да спреш всичко което даваш от шише и дори и само по 1 минутка да суче пак да предлагаш и пак и пак и  пак ..на 20, на 30 минути...той постепенно ще увеличи интервалите. Но станат ли нааааааааай-много 2 часа го буди ако трябва и го храни пак. Няма нужда да си по-твърда- просто го храни често.

Вени, даваш гърдата първо от която си хранила последно.

Най добре е ако даваш и 2те на хранене - първо не млечната после млечната  за няколко дни- това ще увеличи млякото в немлечната и може после пак да почнеш да ги редуваш, като ако на хранене си предлагала и 2те, да почваш от тази която е била последна.
Цитирай

Мерси, Деси, ще пробвам така.
Цитирай

Las Vegas

Здравей, ситуацията в която си не е за подценяване и наистина изисква доста търпение от твоя страна и услиля на бебето. Моето не искаше изобщо да засуче, след като 4-5 дни беше изцяло на шише. Гърдите ми бяха меки и аз реших, че никога няма да пуснат мляко, чувствах се ужасно. На 5-ден млякото дойде, но бебето вече не искаше да суче(слагах го на гърда от както се роди , но бързо загуби интерес, за сметка на шишето) Crying or Very sad Постепенно намалях формулата и предлагах гърдата, изцеждах се едновременно, на 3-я ден мъки засука, но както твоето доста бързо се пускаше и си искаше лесното. Сега сме изцяло на кърма, но си беше трудничко ooooh!
  Аз сядах на дивана с нея, с лаптопа от едната страна, вода, нещо за хапване, дистанционното и бебето в краката. При най малък признак за глад я слагах на цицата Crazy и така по цял ден. Зареди се с търпение и успех Hug
   Мойта Йонка има харектер и не иска дясната цица. Какви ли не пози не пробвах, както и в сънено състояние, понякога минава номера, но определено си е мъка и за мен. Винаги първо я слагам на "лошата" цица. Мъжа ми каза, че сигурно млакото ми било кисело от нея цица 35 Та с дясната правя кисело мляко, с лявата прясно smile3532 Страх ме е, че ще спре млякото от нея гърда, предполагам, че по малко произвежда, но има Peace Главно се храни от лявата, а когато отказва няколко поредни пъти"лошата" се изцеждам(вадя 60гр) и замразявам. Пак съм благодарна, че само от едната и стига да се нахрани. На този ми проблем педиатърката отговори, че някои бебета имат предпочитания #Crazy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.