За прането на бебешките дрешки??

  • 2 387
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 380
направо питам директно-мога ли да пера дрешките на бебето в пералнята заедно с нашето бельо ,поне?защото ми се струва че досто време ще мине докато събера достатъчно дрешки за да пусна отделна пералня,а другият начин"на ръка" нещо не ми се нрави,но ако няма друг начин-така ще  е Wink

# 1
  • Мнения: 992
ами аз ги перях в началото само на ръка,понеже нямах толко много и не се събираха за пералня. Сега вече ги събирам за пералня  Laughing, но не бих те посъветвала да ги переш с вашите дрехи. Пери ги на ръка не е толко гадно  Mr. Green

# 2
  • ГО
  • Мнения: 3 955
За мен не е удачно и то с бельото ви.По-добре изчаквай да се съберат отколкото да ги переш с вашите дрехи.Аз на детето ги пера отделно от нашите.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз чак наскоро започнах да пера дрехите на Калина с нашия прах и омекотител и с нашите дрехи. Преди това й ги перях отделно, като активирах функция "непълно зареждане" на пералнята.

# 4
  • Мнения: 8 917
направо питам директно-мога ли да пера дрешките на бебето в пералнята заедно с нашето бельо ,поне?защото ми се струва че досто време ще мине докато събера достатъчно дрешки за да пусна отделна пералня,а другият начин"на ръка" нещо не ми се нрави,но ако няма друг начин-така ще  е Wink
Предполагам, че може, но аз все още й ги пера отделно от нашите  Peace

# 5
  • Мнения: 2 467
Аз все още и ги пера отделно, с бебешки пра. От самото начало какво правехме незнам, но за ден (максимум два) се сбира една бебешка пералня.
А една приятелка пере от първия ден дрехите на бебо с техните + техния прах и не са имали пробеми засега.
Та  newsm78 ...

# 6
  • Мнения: 4 406
след като проходи малкия и се търкаля по земята, не виждам защо да не пера неговите дрехи с нашите горни дрехи- прахолякът след разходка си е все същия по мен и по него. ползвам прах и омекотител, към които не проявява алергия
отделно пера само бельото

# 7
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз някъде от около 4-5 месечна възраст на малките пера дрехите им с нашите ,никога не съм ползвала бебешки препарати.Проблеми не съм имала и с двете.Сама си реши,тук ще прочетеш много и различни отговори. Peace

# 8
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Аз перя в пералнята, но може би защото си имам момченце  Grinning (това в кръга на майтапа) и си събирам за една пералня всеки ден. Наистина, не е толкова пълна, както когато пера наши неща, но не мога да кажа, че са и много малко.
Ако случайно Ники по изключение е плюл и мазал по-малко пускам веднъж на 2 дни, но това досега ми се случвало само 2 пъти.

А на ръка не искам да пера въобще - много мразя. Предпочитам цял ден да гладя, но не и да пера.

# 9
  • Мнения: 4 621
В последно време се случва да пускам дрехите на Яна заедно с нашите. До скоро обаче ги перях само отделно.  Въпрос на мнение и личен избор.

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Отначало около 1-2 месеца перях бебешките дрехи на ръка с бебешки сапун, после започнах да събирам за пералня, а от към 6-7 месеца на де5тето започнах да ги слагам с нашите, като всичко перях с бебешки прах за пране. Като проходи и започна да с мушка навсякъде преминах на обикновен прах, какъвто реша на момента.

# 11
  • София
  • Мнения: 298
Не знам колко е голямо бебето.
Но не - недей да ги переш заедно поне 6 месеца. Аз лично много по-дълго ги отделях, и сега пак така ще направя. И не бих избрала бельото, за да го смеся с дрехите на бебето.

# 12
  • Мнения: 1 117
Първите един два-месеца ги перях отделно , но после наред с нашите.

# 13
  • Мнения: 2 047
  Не съм си и помисляла да ги пера с нашите, защото бях чела на колко градуса били устойчиви някои микроорганизми. Crazy

  Но тук пише, че няма проблем да се перат заедно с дрехите на цялото семейство. http://www.med.umich.edu/1libr/wha/wha_laundry_pep.htm

# 14
  • Мнения: 649
аз ги пера с нашите откакто сме се прибрали от болницата, използвам Перзил или Ариел, без омекотител за дрехи. после си ги гладя и готово!

не виждам защо да не може? това, че по нашите дрехи имало бактерии не го разбирам много, защото нали от самото начало си гушкахме бебето облечени с нашите си дрехи! така то си свиква на нашите "бактерии", освен това все пак не работим на полето и дрехите ни не са чак толкова мръсни.
проблеми сме нямали, мисля, че ако има някакви те биха били алергии към някия от съставките в праха, но не и към дрехите на мама или тати... ( мое мнение, не искам да се заяждам, защото прочетох, че всички сте против общото пране)

# 15
  • Мнения: 390
Първите четири месеца събирах за една пералня всеки ден. Имахме някакъв проблем с памперсите и непрекъснато беше опикан до ушите. После пък започнахме пюретата и все повръщаше по мъничко, я на чаршафа, я на дрешката. Сега пера през ден, но задължително само негови дрехи.

# 16
  • Мнения: 1 006
Пера ги отделно.Когато се съберат по-малко дрешки ги пускам на 1/2 пране.

# 17
  • Мнения: 1 860
 Вече ги пера на едно с нашите. Прах ги отделно до около 5 месец. И аз не виждам причина да не може. До сега не ми е показал алергия нито към перилният препарат, нито е имало проблем като съм прала с нашите дрехи. Бебето и детето не е рядък вид бактерия, която трябва да гледаме в епруветка и абсолютно стерилна среда. Все някога трябва да се причислят изцяло към нашият свят.

# 18
  • Мнения: 131
Аз нямам време за пране на ръка, а и петната трудно се изчистват.
Пера си му дрешките отделно от нашите, но по-скоро за да не ги оцветя с някоя изтървана наша дреха (което се случва по понякога с нашите)
Вероятно още малко като поотрасне и всичко ще смесвам.

# 19
  • Мнения: 14 133
Пера ги все още отделно в повечето случаи. Пускам пералня винаги щом има нещо за пране, независимо дали на големите или малкия. Не мога да търпя да неизпрани дрехи, независимо от количеството. Голямо пране пада, ама съм си такава.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 919
По добре е отделно. Не се знае, какво може да се принесе от едните на другите/какви микроорганизми, особено гъбички, които са много издържливи на какво ли не/

# 21
  • Мнения: 962
Аз пера дрехите на ръка понеже не събирам достатъчно за пералнята,пера ги със сапун тео бебе

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз още не ги смесвам с нашите.Сега лятото трудно събирам за пералня и по-често пера на ръка.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 926
Аз ги пера винаги отделно. Пускам пералнята на половин пране  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 44 041
аз ги пера отделно...по 2-3 перални негови на седмица пускам...

# 25
  • Мнения: 579
Аз също пера нейните дрешки отделно,с различен прах и омекотител.Също така тя си има отделен кош за мръсните и дрешки. Wink

# 26
  • Мнения: 4 629
Пери така както искаш - няма правило  Peace Аз дрехите на сина ми все още ги пера отделно. Доста бързо се събира 1 пералня - понякога се случва да го преобличам по 3 пъти на ден.

# 27
  • Мнения: 3 356
Само преди да се роди препрах всичко самостоятелно.След това-в общата пералня.Не ползвам бебешки прах и не гладя.

# 28
Пера ги отделно.Когато се съберат по-малко дрешки ги пускам на 1/2 пране.
И аз така Peace

# 29
  • Мнения: 425
Аз също пера нейните дрешки отделно,с различен прах и омекотител.Също така тя си има отделен кош за мръсните и дрешки.

# 30
  • Мнения: 2 910
Все още пера нейните дрешки отделно и засега все още не мисля да ги смесвам с нашите.

# 31
  • Мнения: 1 259
Ами аз от скоро започнах да слагам и наши дрешки по-чисти разбира се Wink.Не виждам смисъл да ги отделям толкова,а пък и той вече е голям Mr. Green

# 32
  • Мнения: 773
Все още ги пера отделно и скоро не бих ги пуснала с нашите дрехи. Мъжа ми все пак се вози често и в градския транспорт. Само от скоро почнах да слагам от нашия прах за пране, поради факта, че ми беше свършил бебешкия прах и ме мързеше да ходя до магазина, а имах да пускам пералня. А когато са ми малко детските дрехи слагам и някое негово одеялце да пера.

# 33
  • Мнения: 683
след като проходи малкия и се търкаля по земята, не виждам защо да не пера неговите дрехи с нашите горни дрехи- прахолякът след разходка си е все същия по мен и по него. ползвам прах и омекотител, към които не проявява алергия
отделно пера само бельото
И аз така, но докато беше бебенце перях на ръка. Не е толкова гадно, защото то не се цапа толкова, колкото сега, когато щъка навсякъде и се втрев къде ли не...

# 34
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз също пера нейните дрешки отделно,с различен прах и омекотител.Също така тя си има отделен кош за мръсните и дрешки.



И аз съм така и въобще не смятам скоро да смесвам детските дрешки с наште, отделни кошове, отделен прах, отделен простор (май се вманиачавам  newsm78 но по - добре така)

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Засега ги пера отделно, даже ги събирам на отделно място. И мисля, да е така ПОНЕ до годинката.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 227
За мен не е удачно и то с бельото ви.По-добре изчаквай да се съберат отколкото да ги переш с вашите дрехи.Аз на детето ги пера отделно от нашите.
Абсолютно.... и аз не пера дрехите на дребното заедно с нашите. Чакам да се съберат достатъчно и пускам пералнята  Mr. Green ...да можеше и да простираааа  Laughing (ех мечти)

# 37
  • Мнения: 1 878
Не е добре да се перат дрехите на бебето с бельото на възрастните  Rolling Eyes - всеки си носи неговите си гадинки и не виждам защо да си ги обменяте  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 11 535
Аз също пера нейните дрешки отделно,с различен прах и омекотител.Също така тя си има отделен кош за мръсните и дрешки. Wink


PeaceИ аз така.Беба има страшно много дрехи и не ме притеснява това,че трябва да събирам за цяла пералня.

# 39
  • Мнения: 2 381
И моята бебка си има отделен кош.Също и друг прах за пране.Веднъж в седмицата се събират достатъчно дрешки за една пералня wash

# 40
  • Мнения: 5 103
Аз ги пера отделно, но ако ползваш бебешки прах за пране невиждам защо да не ги переш заедно.
Аз събирам за цяла пералня, защото имаме много дрешки.

# 41
  • Мнения: 510
Винаги ги пера отделно, с бебешки прах. През зимата когато цапаше много чаках да се събере прилично количество за пералня, а сега когато ходи почти гол му ги пера на ръка.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз също пера нейните дрешки отделно,с различен прах и омекотител.Също така тя си има отделен кош за мръсните и дрешки. Wink


И при нас е така. Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 3 820
Пера ги отделно.Чакам да се съберат за една пералня и тогава ги пускам.Въобще нямам намерение да ги пера с нашите дрехи.

# 44
  • Мнения: 742
Първият месец перях само на ръка, а сега когато се събере достатъчно пране пускам пералня, но и в двата случая пера отделно само нейните дрешки и то с нейн прах /Sano Maxima/

# 45
  • Мнения: 160
 след навършването на 1 годинка  на детето,ги пера дрехите му с нашите и с нашия прах и почти негладя   вече  (зависи от дрехата дали  и личи  Embarassed )

# 46
  • Мнения: 8 505
Пускам ги на половин програма.Все още ги пера отделно.

# 47
  • Мнения: 49
В началото като беше бебе перях всеки ден на ръка,
сега събирам цяла пералня и все още пускам отделно
нейните дрехи с бебешки прах. Скоро обаче се каня
да започна да ги смесвам с нашите.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 130
Аз лично пера много често, накупих доста детски дрешки и допълвам винаги с някоя нейна хавлийка или бельо. Пера с тео бебе, но слагам накрая и омекотител. Понякога пъхам и някоя наша калъфка или чаршав - в крайна сметка нали всичко се глади.....

# 49
  • Мнения: 3 478
А колко е голямо бебето? Аз все още пера отделно, но пък от самото начало с нашия прах. Не мисля да го правя до безкрайност обаче, може би като стане на 6м. да почна да смесвам.

# 50
Не виждам какъв толкова е проблемът с прането на бебешките дрешки, заедно с на родителите напр.
Първо като гушкате бебето то не се ли допира до вашите дрехи?
Второ - ако кърмите легнала не лежи ли на вашите чаршафи?
И трето - прочетох в сайта на известна марка перални, че всички бактерии, микроорганизми и т.н. умират при 60 градуса.
Освен това дрешките се гладят след това. А по мнение на моя приятелка - лаборант в микробиологична лаборатория лятно време ако се простира на силно слънце няма нужда даже от гладене.

# 51
  • Мнения: 241
Пера отделно, но с обикновен прах, най-често с Ариел+омекотител. Напоследък даже Вениш слагам, че лекетата са направо ....  Crazy

# 52
  • София
  • Мнения: 2 967
ами аз ти препоръчвам да ги переш самостоятелно, вашите отделно. Предполагам, че пералнята има къса програма, на която можеш да пускаш бебешките дрехи.

# 53
  • Мнения: 292
Пера си ги отделно на малката дрешките, с бебешки прах и омекотител. Винаги има за една пералня или за половин пране. А на баткото си ги пера с нашите и другия прах за пране.

# 54
  • Мнения: 949
Аз ги пера в пералнята,но само бебешките.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 924
Вече ги пера заедно с нашите.Само в началото ги делях,но вече не виждам смисъл при положение ,че по цял ден се гушкаме и тя има допир с нашите дрехи които не са стерилни.Естествено ако нашите са доста замърсени не ги смесвам. Все още ги гладя и всичко е ок  Peace

# 56
  • Мнения: 1 097
аз ги пера на половин пералня. Дори когато пусна одеала, пелени и повечето му дрешки пак няма за цяла перална. Пускам и моите тениски, че той се допира в тях по ял ден и все едно трябва да са прани със същия прах.
Обаче се случва да пусна и някоя друга долна дреха (без гащи и чорапи) при бебешкото и да сложа от нашия птах, ако е свършил другия. Да чукна на дърво - нищо му няма досега и ми е здравичко детенцето  Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 3 760
Поне до годинка ги пери отделно!

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 969
след като проходи малкия и се търкаля по земята, не виждам защо да не пера неговите дрехи с нашите горни дрехи- прахолякът след разходка си е все същия по мен и по него. ползвам прах и омекотител, към които не проявява алергия
отделно пера само бельото
Peace

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Божидара е на 40 дни,пера и дрехите на ръка,защото те са три парцала.По-големите като пелени,завивки,спално бельо и други такива ги пера в пералнята,но отделно от нашите дрехи.

# 60
  • Мнения: 644
На Ивета и перях дрехите на ръка съвсем в началото,но след това в пералнята,но само нейните.
Според мен е е много удачно да ги переш заедно,все пак са си бебешки,а и прахта е различна  Naughty
Аз например и пера дрехите със''Сано'',а наще не се изпират с него хубаво  newsm78

# 61
  • Мнения: 888
До скоро ги перях отделно, но вече пера с някои наши хавлии примерно...вече не използвам детски прах за пране!Но с бельо не бих ги пуснала заедно все пак! Embarassed

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Сега пера на ръка. С бельо не бих ги пуснала никога.Пери ги отделно!

Общи условия

Активация на акаунт