Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 юли 2006, 18:45 ч.

За общуването с непознати!

• 1 077
  • 16
  •   1
Отговори
Имам следния проблем - дъщеря ми е много, ама много общително дете. . Заговаря хора по улиците, които минават покрай нас, взима си като я черпят  ooooh! Не мога да започна да я дърпам на средата на улицата, защото става цирк.  Просто не знам какво да я правя , от приказки не разбира.
 newsm78 Чудя се , дали след време ще и мине , ще го израсте ли този период или просто детето си е такова и не мога нищо да направя!  newsm78 Дайте съвет какво да правя , да говоря.  ooooh!
 Какво правите, за да възпрете едно общително дете от толкова близки контакти с непознати? newsm78

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 18:52 от Leo

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
И моят е такъв. Той е световноизвестен. Запознава се, общува, има куп приятели на всякаква възраст. Навсякъде му подаряват малки подаръчета. Днес например пихме сок в едно заведение. Дребният, разбира се, завърза контакт с бармана и съм много доволна, че дойде и ми каза: Мамо, този батко иска да ми подари балон. Може ли?
Е, по-често забравя да попита, но и имаме напредък. Laughing
Много често той сам заговаря някой непознат, водят задушевен разговор и накрая Самуил казва: "Обаче да знаеш, че не трябва да разговарям с непознати!" hahaha
Врътва се и изчезва.
Според мен, прекрасно е, че детето е толкова общително. Не се отказвай да си приказвате,  че не трябва да говори с непознати, обясни му защо (има много добри хора, но има и лоши хора - давай примери с приказки и филмчета).
Засега не ме е страх, той винаги е с мен. Мисля, че докато стане време да се оправя сам, ще съм го обучила вече.  Hug

# 2
  • usa
Василиса, и моето 4-годишно е такова, никакво чувство за дистанция  Grinning. И аз уж приказвам какво с кого може, понякога има ефект, понякога - не. Добре поне, че тук не е прието непознати да ги черпят с разни неща за ядене, или поне не е прието това да става, без да питаш родителя. Понякога наистина прекалява, налага се да му направя забележка и да го дръпна. Но на тебе, ако разбирам правилно, можем да ти досаждаме с чиста съвест. smile3508

# 3
  • София
И щерката ми е така. Преди известно време си тръгна след един младеж и аз я викам, викам. Изобщо не ме и погледна. Догоних я, след като се беше отдалечила порядъчно от мен и тя ми завяи, че просто този бил нейния батко, много го харесала. А той изобщо не й обръщаше внимание, просто си вървеше момчето( беше може би 16-17 годишен).
И по пейките се спира и си приказва с хората и храна ходи и си проси, като види някой да яде.
Миналата неделя както си играеше в една градинка по едно време я гледам че е седнала до един клошар и се опитва да си вземе от храницата му #Crazy просто нямам думи... сладко, сладко му разказваше как се казва и на колко години е и лека по-лека се присламчваше към паницата му. А не беше гладна ( и няма да остане Wink ), просто кеф да си хапне от чуждото, може би е по-вкусно.
Ужас, казвам ви.

# 4
  • sofia люлин
 Hugееееееееееее мами направо ме искефихте ние сме още малки и не мога да дам съвет но за сега натам вървим  Laughingонзи ден бяхме на заведение и наща обиколи всички маси  Mr. Greenно поне за сега не взима храна от други хора  Stop

# 5
  • София
При Дияна този период не отмина, продължава да си е все така общителна. Само за почерпка пита "може ли?"
В понеделник я водих в офиса... държа се свойски с всички, все едно ги познава от много дълго време. на кратко - подлуди ме Simple Smile

# 6
  • USA
Ако непознатите са възрастни има кажи те да прекратят това, което те притеснява. Кажи им, че не позволяваш на детето ти да взима храна от непознати, или да разговаря с тях, или каквото там те тревожи. Те би трябвало да те разберат и да престанат Peace

# 7
Като чета май този период не отминава - просто децата са такива по характер и нямам идея какво може да се направи в случая. Освен да се говори на детето и да му се обясни, че не трябва да говори с непознати и да взема това, което му предлагат. Но общителността на детето в никакъв случай не трябва да се възпира, а дори трябва да се насърчава.
Лю също е много общителен и се е превърнал в любимец на всички съседи, а те като го видят и все искат да му дават нещо. Отначало ги оставях, но в последно време взех да им казвам да не правят така, защото ако той е малък и не разбира, то те са големи хора и трябва да се съобразяват. Наложи се дори да се разправям с някои баби на малко по-висок тон, защото:
1. Не искам детето ми да яде боклуци
2. Опитвам се да му създам някакъв режим и навици на хранене
За мен това е основния проблем, иначе много се радвам, че детето ми е общително.

# 8
  • София
Ох, ужас - и Ани е много общителна. Някой си върви по тротоара, тя му застава на средата на пътя и му се хили. И те съответно я заговарят, тя се закача, подава им ръчичка  Shocked  Close да ходят накъде... Ужас!  Sad Сега е малка да й обяснявам каквото и да било, но и аз се притеснявам...
Като отидем на пазара и току я видя държи банан в ръка, който някой й е дал. Като излизат навън с баща си и най-редовно носи царевични пръчки, бонбони, шоколад - някой от входа й ги е купил... 

Но аз също мисля, че е до характер. И едва ли ще отмине този период. просто трябва като поотраснат да им се обяснява непрекъснато.

# 9
  • София
Аз съм инструктирала Цветелина когато никой от близките й не е до нея /родител, баба, дядо, учителка или някой на който аз съм я поверила/ да не говори с непознати, защото има лоши хора, които се правят на добри - обещават, че ще и купят нещо, че ще я заведат на сладкарница или при мама и т.н., а взимат децата и ги отделят от родителите им. Казала съм и също, ако някой непознат иска да я води някъде, да вика силно "Мамо" и да се дърпа.Често повтарям инструктажа без повод. Когато беше малка ми казваше, че можела да различи кой е лош и кой добър, че ако види, че не я водят към сладкарницата, ще се отскубне и ще избяга. Сега вече разбира по-добре нещата.
Но има период, през който децата са по-склонни да се доверяват на непознати. Когато станат по-големи, не са така доверчиви.

# 10
  • Добрич
Моя уж не е толкова общителен, и все за мен стои залепен, но има някаква слабост към клошарите, незнам защо така, само да мерне човке който тика количка и изглежда мръсен и отива и го хваща за ръката да го води някъде. Понеже не говори още, и така процедура. Направо съм изтръпнала. Но ако дойде някой друг да го заговори се е скрил зад мен и само се усмихва. Незнам на какво се дължи това негово увлечение

# 11
Моята е вече на 6 г, но взе да се усеща, че не може просто да се приближи към някой и с усмивка да получи всичко. Поздравява, после пита и накрая благодари. По улицата поздравява всички, особено с побелелите глави. Като срещне куче първо пита стопанина може ли да се запознае и чак тогава си подава ръката да я подуши кучето и е много щастлива като я близне.
Общителните деца просто имат нужда само от леко насочване как точно да се обърнат към някой. Не им забранявайте, просто обяснявайте. Те разбират повече, отколкото си мислим.

# 12
умирам от кеф при всяка проява на общителност у детето. При нея обаче е изключено да отиде при напълно непознат човек (освен ако не е дете). Обикновено стоииии, глееееда ме как говоря с човека и ако прецени, че явно му имам доверие, разговаря.
Малко множко е мнителна, но може пък да е за добро.
Слава богу, с детската градина поне към децата се отвори!

Аааа, абсолютното изключение са количките с бебета. Види ли количка с бебе, заковава се пред нея, поглежда в захлас и пита учтиво майката: "Може ли да го пипна по краченцето?" Последния път по "Графа" видяхме поне десет колички...  hahaha

# 13
Напоследък дъщеря ми го раздава по-срамежлива, въпреки че е доста общителна. Подбира се хората, с които общува. Има такива, които не харесва и не говори с тях, въпреки че те се опитват да я заговорят.

# 14
  • софия
и калин е общителен,мнооого рядко се показва свенлив Mr. Green

обаче любимо занимание му е както си ходим по улицата-аз го държа за едната ръка,той подскача и пляска минаващите хора Embarassed и им се усмихва ooooh!

имаме си магазини ,в които му дават банан,бонбон...
не мисля да го ограничавам,само да го "насоча" като порасне малко още

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт