Някакви си 1, 5 милиона

  • 1 505
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 881
Момичета, гледахте ли новините.......

Бивш шеф на топлофикация със заплата от 1000 лева имал сметки в чужбина за 1, 6 милиона.

Друга новина, данъчен инспектор поискал от фирма скромната сума от 1, 5 милиона, за да им помогне да укрият данъци....


Боже, и това в същата държава, в която хорицата умират по улиците подритвани от същите тези институции!!!

Плаче ми се, много ми се плаче, сърцето ми кърви.....



# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 789


Плаче ми се, много ми се плаче, сърцето ми кърви.....


Сигурно затова избягвам да гледам новини, особено късно вечер.  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 881
И аз отдавна се заричам, че повече никога, ама никога няма да гледам, но понякога се престрашавам , и ето......newsm45

# 3
  • Мнения: 2 013
За съжаление въобще не са единствените. Шефът на Топлофикация е същият онзи, дето беше си направил личен асансьор с чип карта, вана за масажи, солариум и какво ли не още, и този милион и 600 хиляди е в евро... И е изливал пари и към групировки разни, сума ти неоправдани харчове.
Но, откъде политиците ни са така заможни? И техните заплати са по 1000-1500 лева, не стигат само за костюмчетата...
За да изгърмят тези двамата има две обяснения - искаме да покажем през ЕС как се борим с корупцията, защото много ни критикуват по този повод, или пък не са плащали комуто трябва и затова сега са нарочени...

# 4
  • Мнения: 7 837
Това в лева ли е или евро?
Като могат - взимат. По цял свят е така  Grinning
Интересно ми е въпросната фирма, колко данъци е искала да укрие  newsm78

Ама нещо пак гърмят дребни риби. Толкова много се краде, особено на високите държавни постове, но кой ли ще има смелостта да ги подхване там  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 141
А за тези, които са пропуснали, ето и пълният текст от сайта на bTV:

"Задържаха шефа на "Топлофикация-София" за 72 часа

05 Юли 2006

Бившият шеф на "Топлофикация-София” Валентин Димитров е задържан за 72 часа. Обвинението срещу него е повдигнато, след сигнал от чужбина по подозрения за пране на пари. Димитров, който като директор на "Топлофикация" е получавал заплата от 1 000 лева, е спестил в чужбина над един милион евро. 
 
Валентин Димитров, който след проверка, назначена от общината се прочу със страстта си към лукса, красивите жени и огромни харчове за бонбони и близалки е арестуван.

По сметка в Австрия бившият шеф на Топлофикация е имал спестени 1 милион 640 хиляди евро. Трансферите по тази сметка са извършвани през 2004 и 2005 година. Парите са идвали от други държави, но от прокуратурата не уточниха кои. Постъпленията не са били от търговска дейност на фирми на Димитров и според запознати, става въпрос за комисионни, които той е получавал.

Все още няма повдигнати обвинения срещу бившия шеф на “Топлофикация-София” по линия на проверките, които бяха извършени от общината. Столичният кмет обясни, че в тях има и сигнали за обръч от фирми, които за един ден са препродавали по няколко пъти горива за топлофикацията.

Проверките започнаха в началото на годината след поредното искане на дружеството за увеличаване цената на парното. По искане на общината беше назначена финансова ревизия. Тя извади на бял свят прословутите покупки на перлена вана, луксозни офис мебели, личен асансьор с чип карта за изпълнителния директор.

От своя страна енергийният министър Румен Овчаров коментира пред БТА, удовлетворението си, че в държавата има институции, които разследват сериозните нарушения, а не се занимават с джетове и джакузита. "

http://www.btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=50591

# 6
  • Мнения: 4 629
Ама нещо пак гърмят дребни риби. Толкова много се краде, особено на високите държавни постове, но кой ли ще има смелостта да ги подхване там  Rolling Eyes

Много си права Кейси

# 7
  • Мнения: 5 622
Това в лева ли е или евро?
Като могат - взимат. По цял свят е така  Grinning
Интересно ми е въпросната фирма, колко данъци е искала да укрие  newsm78

Ама нещо пак гърмят дребни риби. Толкова много се краде, особено на високите държавни постове, но кой ли ще има смелостта да ги подхване там  Rolling Eyes

Ми никой. И за това се подхващат дребните риби. Всички се хващат за 10-те лева на полицая, или на лекаря....

# 8
  • Мнения: 843
Хаа, днес идва инкасаторката / симпатична дама, прочее/ и и обяснявам , че нямам начислени суми за ел. енергияза м. май / проверено по телефона/  сметката за юни, обаче дойде. тъй.           
     Дамата ми обясни, че нямаТ общо с БТК, вече и да не се доверяваме веднага.. И че в Пловдив има нов шеф, дето  реже веднага тока , при неплащане.Каза ми буквално,  .. не се доверявайте на тел инфо. Плащайте си на 20-25 число, че тоя не му пука , че имате дете./ случвало се е зимата при сметка от 410 лв. да се забавим  7 дни  и ни   скатаха./ Що не съм циганин? Или поне шеф на Енергото.
       Най ме е яд, че  парите на всички ни са ТАМ - В  нечия банкова сметка, а Обслужването на енергосистемата така и не върви добре. И винаги има липси и загуби... особено с тези наводнения...  оле, че ми е гаднооооо..... Sick Thinking

# 9
  • Мнения: 1 517
Момичета, гледахте ли новините.......



Друга новина, данъчен инспектор поискал от фирма скромната сума от 1, 5 милиона, за да им помогне да укрият данъци....


Боже, и това в същата държава, в която хорицата умират по улиците подритвани от същите тези институции!!!



Плаче ми се, много ми се плаче, сърцето ми кърви.....





На това станах свидетел.Пазарувах в рамстор и като излезнах стана всичко пред очите ми.Прочетох че са задържани за 24 часа.Да отидеш в супер маркет в кафето с всичките камери там и да си вземеш 135 000 лв  newsm78
За кой ли депутат са?
Ще останат ненаказани това е ясно - дребни риби обират тинята

# 10
  • Мнения: 1 881
Не съм се замисляла за кого са парите, не съм се замисляла за живота на тези хора конкретно, нито е от значение сумата дали е в лева или в евро...... Болно ми е, че това става въпреки мизерията на гетата, стаческите и детските домове, въпреки честната борба на много млади семейства, борбата им с живота, въпреки ................!!!

# 11
  • Мнения: 515
Незнам направо - изумена съм и аз. От толкова много дълги години преход, свикнахме на беднотия, свикнахме да ни се сервират новини от всякакъв тип. Въобще - свикнахме ли или такава си ни е народо-психологията. Гедаме на тях, като на някакъв филм, латино-американски. Sick

# 12
  • Мнения: 42
ами така е като сме търпеливи.виж на ромите и временни къщи ще им вдигнат ,а ние ги гледаме как си правят далаверите и си мълчим.така ни се пада.

# 13
# 14
  • Мнения: 3 091
Отврат! а колко подобни случки стават - дори нямаме идея!
на мен ми е смешно как Батман се опитва да си припише резултатите на австрийското финансово разузнаване! Той всъщност го е измислил, както става ясно!
Избори идват - такава помия се лее, че вече ми писва!

Да видим "милионерът" как точно ще бъде наказан! не смятам, че сам ги е крал newsm78

Общи условия

Активация на акаунт