ТОРТИКОЛИС?

  • 27 412
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 356
Не знам Шамми, и аз не разбрах. Какво значи психогенен тортиколис??
Мисля, че лекарката каза думата функционален, нооо  не съм много сигурна, говорих с нея преди 4-5 месеца.
Бях забравила, защото ме успокои, че ще се отблокира от самосебе си.

# 31
  • Мнения: 13
Shammi, благодаря ти!

Denat, да ти кажа, че аз бях видяла, че детенцето ти наистина е с наклонена наляво главичка и си помислих, че вие сте със същия проблем, още повече, че първата такава тема, която намерих тук, беше подхваната от теб. Дори преди малко си мислех да ти пиша на личната поща да ми кажеш нещо повече за д-р Здравка Цветанова, защо не я харесваш. Току що й звънях за да я питам дали приема с часове, че да отидем другата седмица при нея и да видя какво е новото в гимнастиката след свалянето на конците (както тя ми беше казала в болницата) и тя ме попита какъв ни е проблема. Казах й, че е оперирано детето и днес са му свалили конците, а тя каза - Ами вие сте много закъснели, а аз й обясних, че ми е показала първите упражнения и ги правим вкъщи, тя казва - Е, добре. Ама аз пак се шашнах от думите й, че сме закъснели. А минаха 2 седмици от операцията, ако нищо не правя както трябва?
Да ти кажа, не искам да те плаша, но когато през пролетта отведох детето при проф.Владимиров, той с професионален замах му завъртя главата на двете посоки и ми показа колко много не се завърта на болната страна. Беше абсолютно категоричен за операция. Като започнах да готвя изследванията за операцията, обаче и минах през няколко лекари - GP-то, педиатър и алерголог, всички го гледаха и ми казваха - абе какво го гледате толкова това дете – къде му е крива шията, добре си държи главата, нищо му няма. И аз започвам като професионалист да обяснявам и показвам стегнатия мускул, изкривения череп. Тогава те казват - о, да има нещо, ама чак пък толкова да е сериозно – не е. Даже алерголожката отсече, че това на врата му не е по-важно от алергичния ринит, който има. И да се занимаем първо с алергията.
Сега като му правя гимнастика, почти му достига брадичката до рамото на болната страна. Ама и преди все така ми се струваше, че почти стига, сигурно е добре, но явно не съм я завъртала правилно. Професора като му завъртя главата по някакъв начин, брадичката му се спря далеч от рамото.
Въобще, какво да кажа! Разни лекари, разни знания!

Професор Владимиров го препоръчвам на всички, въпреки че му се бях ядосала преди 2 години заради вероятната грешка, която може би направи с врата на детето, а може и да не е било грешка, а после да се е стегнал мускула. Не знам вече, а  и едва ли лекар би си признал грешка. Смятам, че е много добър детски ортопед (излекува големия ми син от дисплазия като бебе и изкривени ходила от позицията в корема ми), но е доста .... как да се изразя грациозно – тежък характер има, малко сопнато се държи и общо взето не може човек да попита нищо, поне аз блокирам много в присъствието му.

Успех на всички!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 356
iilieva, не харесвам Здравка, защото тогава помислих, че ме е излъгала, че бебето ми има тортиколис, само и само да ходим на частно при нея. Пък и като Драганов и Алексиев казаха, че няма нищо.  ooooh! Сега вече, не знам, май ще идем и при този проф. Владимиров, не съм чувала за него  Confused

# 33
  • Мнения: 13
Проф. Владимиров е Завеждащ Детска ортопедична клиника в Горна баня, GSM0888/324928. Преглежда на частно всяка сряда. В момента прегледите прави в Медицински център "Ортомед" в Горна баня, тук може да видите къде се намира - http://orthomed.einet.bg/
Предварително се взима час на един телефон, който го нямам сега, а и незнам дали ще го намеря вкъщи, така че може  и на него да звъннете, той ще ви каже.

Още 2 сайта за тортиколис:
Този е на български
http://consult.speednetbg.net/narusheniq_na_hraneneto/html/oidoeeieen.html

А този сайт ми изглежда полезен, само дето не мога да стигна до конкретна подробна информация, може би се плаща. Не мога да разбера точно. Ако някой стигне до нещо ценно - например конкретни упражнения, масажи, разтягания, нека го пусне тук.
http://www.fpnotebook.com/NIC79.htm

# 34
  • Мнения: 631
От всички случаи проследете развитието на децата, защото тортиколиса има последици, когато се неглижира.

# 35
  • Мнения: 13
Свалихме конците миналата седмица, а тази ходихме до Горна баня при Здравка Цветанова, тъй като тя ми беше казала, че упражненията и масажите ще бъдат други след свалянето на конците. Този път беше доста по любезна, показа ми всичко, записах си. Каза, че трябва да ги правим всеки ден - общо 3 месеца от операцията и с това трябвало да се оправим окончателно. Доста се поуспокоих.
Обаче пак започват разни въпроси да ми възникват. Например това, че професора ми показа едно основно упражнение за мускула, което трябвало да го правя 30-40 пъти по 3-4 пъти на ден. Тя пък ми каза да правя упражненията по 5-6 пъти на всяка страна 2 пъти на ден, защото си ги правя аз, което значи че ако ги прави тя или друг физиотерапефт може и по 1 път.
А и като прочетох мненията тук, оставам с впечатление, че има доста разминавания по отношение на брой и време за упражнения и масажи. Както и да е, ще го водя веднъж в месеца да го погледне ортопед и физиотерапевт и да се надяваме, че цялата ни почти 4 годишна одисея ще приключи благополучно и завинаги.

# 36
  • Мнения: 668
здравейте мами!пиша ви защото много ме валнува тази тема!от 4 месеца сме на нагревки с парафин,масажи и звук.10 дни платно и 2 седммици почиваме и пак.казаха ни 4е ве4е нямаме хематом,но имам проблем с главата.още е сплескана леко.варти главата вече но пак гледам че повече иска да я даржи на ляво.нощем спим по корем за да оправя главата.така ми казаха.има подобрение но се страхувам като чета какво пишете тук.аз сам от плевен

# 37
  • Мнения: 668
и още не6то за тези маики с моя проблем.масаж не се прави само от едната страна.от двете страни  и гърба.вси4ко около врата в радиус от 10 см.аз правя масажите от както е станал на 1 и половина.много е трудно .в един момент просто мислиш че неможеш да се справиш.но на другия ден всичко започва отначало.успех

Общи условия

Активация на акаунт