Малък Сечко е далече, мъничко е още февруарското човече...

  • 13 422
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 124
Здравейте отново.Аз писах преди два-три дни,но се омотах и ме записа като bendji,надявам се че сега всичко ще е наред.По въпроса за направлението.Можеш без да е доказвал някой бременност да си вземеш направление,но личната ми каза,че имам право на 7 посещения при гинеколог(безплатни)и да си помисля кога ще ходя на платен прием.
А иначе какво да ви кажа:разговорите с мивката продължават,много ми е изморено...абе така ще е.

# 61
  • Мнения: 1 516
Sky Angel,не сме се събрали тук да се заяждаме всички бременни,обаче ти прекали!Даваш съвети на момичетата,които не са верни,мислиш.че си компетентна по много въпроси,но не си.Аз съм минала през ада,докато да забременея сега,и спонтанните аборти не са мираж ,а реалност,затова ние трябва да си помагаме,които сме ги преживели да ви даваме съвет,как да ги избегнете.Важно е да се чуе сърдечна дейност в най-късно 7ма седмица.Аз,след всичко преживяно си следя бременноста в специализирана клиника,а не в поликлиниката,където обикновено нищо не разбират .Гледа се първоначално на вагинален ултразвук,а в поликлиниките обикновено нямат.И спазмалгон и аналгин при бременност са абсолютно забранени.

леле Sad .. а аз изпих 1 спазмалгон преди няколко дни Sad .. Моля ви кажете , че от един не може да стане нищо, моля ви Sad . Нямам кръвотечение и гаденето си продължава .. Моля ви кажете, че не съм направила пълна глупост  Sad Sad Sad Sad Sad #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 62
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Sky Angel,не сме се събрали тук да се заяждаме всички бременни,обаче ти прекали!Даваш съвети на момичетата,които не са верни,мислиш.че си компетентна по много въпроси,но не си.Аз съм минала през ада,докато да забременея сега,и спонтанните аборти не са мираж ,а реалност,затова ние трябва да си помагаме,които сме ги преживели да ви даваме съвет,как да ги избегнете.Важно е да се чуе сърдечна дейност в най-късно 7ма седмица.Аз,след всичко преживяно си следя бременноста в специализирана клиника,а не в поликлиниката,където обикновено нищо не разбират .Гледа се първоначално на вагинален ултразвук,а в поликлиниките обикновено нямат.И спазмалгон и аналгин при бременност са абсолютно забранени.

леле Sad .. а аз изпих 1 спазмалгон преди няколко дни Sad .. Моля ви кажете , че от един не може да стане нищо, моля ви Sad . Нямам кръвотечение и гаденето си продължава .. Моля ви кажете, че не съм направила пълна глупост  Sad Sad Sad Sad Sad #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

Спокойно, от едно две хапчета нищо не може да ти стане. Просто следващият път при болки вземи ношпа. От папаверина може да ти се догади  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2
zdraveite momicheta, otdavna ne sum pisala, ama biahme malko po moreto.................  Sunglasses
ta sega na vaprosa - vchera nai-nakraia si napravih izsledvaniata i utre ste gi nosia na lekarkata sledobiad, ama niamam tarpenie da razbera dali vsichko mi e ok. vsastnost s kravta - vsichko e v normata /e, malko mi e niska kravnata zahar samo, ama ne e strashno/, ama za urinata se pritesniavam - zavisheni sa mi levkotzitite v urinata - tova dali e nesto obezpokoitelno spored vas? ako niakoia ot vas si e pravila veche takova izsledvane molqda mi napishe kakvi sa neinite stoinosti - mnogo ste sum i blagodarna...........

# 64
  • Мнения: 1 516
Цвете, благодаря за бързия отговор, обадих се и на лекаря си и той каза същото - няма проблем със спазмалгона. Но  Naughty за всеки случай повече няма да го пия!

# 65
  • Мнения: 2 096
green_dawn, добре дошла при нас и честито.. Кога ти е термина?

# 66
  • София
  • Мнения: 3 561
Добре заварили както се казва  Simple Smile За сега е определен за 24.02.2007г.

# 67
  • Мнения: 1 516
Привет и на теб, benji! welcome
Radostche, в трети месец се навлиза не по-рано от 11 седмица. Деветата си е още във втори. Това са гестационни седмици, т.е. изчисляват се от първия ден на последния редовен цикъл, а не от зачеването, чиято дата не е 100% сигурна. Та затова минус две седмици и общо взето имаш реална представа на колко е бебчо  smile3504

Да , Маяуче, това всичкото ми е ясно,  .
Може би не се изразих правилно и за това си ме разбрала погрешно. Имах предвид 3-ти лунарен месец , а не 3-ти на бременността. Аз ги броя на лунарни и за това може би е дошло недоразумението.
Ето и един цитат от старниците на бг мама

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1/37/

Цитат
9 - та седмица от началото на последния ви мензис

7-ма седмица от оплождането
3-ти лунарен месец
2-ри месец от бременността

 Peace  bouquet


# 68
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Да, аз не съм разбрала... иначе също чета тия описания на бременността в bg-mamma, седмица след седмица, но някъде малко се размиват подробностите newsm78

 

# 69
  • Мнения: 1 336
Здравейте бъдещи мами, надникнах в темичката ви, защото миналата година по това време ме вълнуваха всичките тези проблеми, които обсъждате сега  Heart Eyes
Имах доста тежка бременност, но слава Богу всичко завърши добре и за двама ни с бебо  Heart Eyes Имаше тежки моменти, но си заслужаваше всяка секунда  Heart Eyes
Моят син се роди на 24.02.2006 година и сега се радвам на едно прекрасно бебе  Hug

Леко и успешно бременеене  Heart Eyes и ако мога да съм полезна  Hug

Искам само да ви дам един съвет не вземайте никакви лекарства без лекарско предписание дори витамини ... и при най-малък проблем и неразположение се консултирайте първо с лекар а после с Форума  Wink

# 70
  • Мнения: 1 701
Ако знаете какъв дъжд ме валя днес. Вир вода станах. Не успях да се скрия дори. Така изведнъж се изля. Изкъпах се като се прибрах, за да се сгрея и без малко да изпия два аспирина по инерция! Ама се спрях Simple Smile
Сега се чудя възможно ли е утре да се събудя настинала? Колко е опасно за бебето ако майката настине?

# 71
  • Мнения: 2 818
wish, ако се чувтваш зле(настиваща) най-добре вземи осциколокциум(хомеопатично). Общо взето не е добре да се боледува естествено, ама не е фатално де  Wink

П.П. Моя термин е 28.02, но всъщност още се размотавам и не съм отишла на доктор .... та може да има промени Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 701
Ами не. В интерес на истината не се чувствам зле. Утре сутринта ще стане ясно! Simple Smile

# 73
  • Мнения: 958
Ами не. В интерес на истината не се чувствам зле. Утре сутринта ще стане ясно! Simple Smile


Здравейте ,
аз не знам дали съм настинала но се чувствам адски уморена и ме болят мускулите все едно ще настиваш ама не сутрин ми тече носа:(
вече не ми се гади обаче ме гони безсъние оня ден не съм спала цяла нощ усещах бебето не е нито болка нито нещо гадно просто чувство че не съм самичка много страно за първи път ми се случва от както съм бременна снощи пак, ако ен спя не знам как ще ходя на работа а имаме нов шеф и не смея мното много да излизам болнични. Чесно казано преди си мислех че са лигавщини това да си седиш в къщи като си бременен а да не ходиш на работа ама сега се убеждавам че е тежко наистина Sad

# 74
  • София
  • Мнения: 3 561
Добро утро момичета,

Безсънието и при мен е проблем. Преди винаги съм имала перфектен сън - чак да ми завиди човек. Сега откакто забременях - вечер ми се доспива много рано и като стане 3 през ноща и като ококоря едни очи. Лошото е, че моят приятел обикновено тъкмо към 2 си е легнал и аз като почна да се въртя и той се буди - кофти работа. Дано това състояние да е само сега няколко месеца, че не си представям цялата бременност да я изкарам така...

Общи условия

Активация на акаунт