Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,
имам нужда от вашата помощ.Не съм много наясно със законите в България,но до колкото знам всичко придобито след брака става автоматично и на двамата (поправете ме ако греша).Та ако е така има ли някакъв вариант,при който апартамент да бъде прехвърлен само на единия без другия да става също негов собственик,и как би могло да стане?
Ще ви бъда благодарна ако ми помогнете.Не знам дали съм го обяснила добре,но ако нещо не разбирате питайте да дообснявам
Благодаря ви предварително
Цитирай

София

Мнения: 6 154
Може да стане, ако апартамента се прехвърли чрез дарение само на единият съпруг или ако се придобива по наследство.  Peace
Цитирай
Точно за такъв вид прехвърляне става въпрос,чрез дарение.Тогава апартамента е собственост само на единия от съпрузите ,така ли ?А можеш ли да ме ориентираш какви са в момента цените за прехвърляне чрез дарение?
Цитирай
 Rolling Eyes А при какви условия дарението може да се оспорва? Т.е. ако ми дарят апартамент, има ли случай, при който да "олекна" и да ми се наложи да плащам на други наследници?
Цитирай

Пловдив

Мнения: 12 893
Rolling Eyes А при какви условия дарението може да се оспорва? Т.е. ако ми дарят апартамент, има ли случай, при който да "олекна" и да ми се наложи да плащам на други наследници?
Мооже, мооже, дарението лесно се оспорва, ако има и други наследници. Ако си едно дете - да ти даряват смело и пей сърце Smile
Цитирай

София

Мнения: 6 154
Да, става собственост само на съпруга на когото е направено дарението.
А за цените -  зависи от данъчната оценка на имота. Както и кой ти го дарява - не се облагат с данък само дарения между роднини по права линия и между съпрузи, но нотариалната такса си остава.
Цитирай

London, Sofia

Мнения: 8 914
Може да стане, ако апартамента се прехвърли чрез дарение само на единият съпруг или ако се придобива по наследство.  Peace
Peace
И аз за наследство знам newsm78
Цитирай

София

Мнения: 6 154
Rolling Eyes А при какви условия дарението може да се оспорва? Т.е. ако ми дарят апартамент, има ли случай, при който да "олекна" и да ми се наложи да плащам на други наследници?

" чл. 227. Дарението може да бъде отменено, когато дареният:
а) умишлено убие или се опита да убие дарителя, неговия съпруг или негово дете, или е съучастник в такова престъпление, освен ако деянието е извършено при обстоятелства, които изключват наказуемостта;
б) набеди дарителя в престъпление, наказуемо с лишаване от свобода не по-малко от три години, освен ако набедяването се последва по тъжба на пострадалия и такава не е подадена, и
в) отказва да даде на дарителя издръжка, от която той се нуждае.
Тия разпоредби не се отнасят до обичайните и възнаградителни дарове.
Искът може да се предаде в едногодишен срок, откато на дарителя са станали известни основанията за отменяване на дарението. До изтичането на този срок искът може да бъде предявен и от наследниците на дарителя, ако той е починал преди това.
Предварителният отказ от този иск е нищожен.
Отменението на дарението не засяга правата, които трети лица са придобили върху подарените имоти преди отбелязването на исковата молба, но дареният дължи на дарителя обезщетение за онова, с което се е обогатил "
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.