Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 юли 2006, 12:24 ч.

Въпрос за кърменето???

• 341
  • 11
  •   1
Отговори
  • София- Wien
Имам въпрос към по-вещите и опитни мами. Зададох го в друга тема, но вероятно там никой няма да го види и да ми отговори. Август месец ми се налага да оставя Миа за една седмица. Мислите ли, че за толкова време може да се отбие, като я хранят само с биберон? И дали ако все пак това стане, когато се върна бихме могли, отново да се научим на кърмене?

Дадобавя, че сега кърмя, но едно от храненията също го приема с биберон, защото ми се налага да съм извън дома

# 1
Моята беба по сте4ение на обстоятелствата беше на шише за 10 дни и после не искаше да су4е(когато беше на 2 седмици). С много мъка след това отново запо4на..Твоята ще е по-голяма и според мен няма толкова бързо да забрави гърдата, но ти трябва да се изцеждаш много 4есто(предполагам 4е знаеш)докато те няма...

# 2
  • Süd
мисля, че няма да се отбие, но zа всеки случай могат да я хранят с лъжичка Peace.

# 3
  • София- Wien
Да, разбира се, че ще се изцеждам! Ще поддържам лактацията, макар, че съм почти сигурна, че млякото , ще понамалее за десетина дни, но това ще се корегира, когато се прибера. По-скоро ме притеснява дали бебето, няма да забрави да суче или по-лошото да неиска да суче от гърда, като е по-лесно с биберон Thinking Може би идеята за лъжичка е добра, но не зная дали, ще се съгласят "гледачите"

Аз сега се цедя и замразявам за да има кърма за тези 10дни, защото хич не ми се иска да минава на АМ

# 4
мисля, че няма да се отбие, но zа всеки случай могат да я хранят с лъжичка Peace.
и аз така съм чувала

# 5
  • акаунта е семеен
А защо не опиташ от сега да й даваш с биберон /поне едното хранене-след като се изцедиш/ -така до август месец ще е свикнала както на гърда така и с шише и вероятността да се отбие е по-малка.  newsm78
На мен ми се наложи да дохранвам и няколко пъти съм хранила Криси само с биберон. Страхувах се, че ще се отбие, но за щастие сега още повече предпочита да е на гърда.

Успех!

# 6
  • София- Wien
todorovibg, по стечение на обстоятелствата, се цедя и едното хранене така и се дава с биберон, за което мъжа ми се смее, че така и той кърми успешно вече второ бебе!  Laughing

# 7
  • София
В никакъв случай не я оставяй постоянно на шише.Много е мъничка,мн вероятно после да обърка засукването.
Най-добрия вариант е с лъжичка.
Оф-незнам,и 10дни не са малко време.Ама щом това е единтсвения начин....

# 8
  • София
Пробвайте още от сега да давате изцеденото с чашка! Виж в библиотеката как се прави.

# 9
  • София- Wien
Мъни, прочетох за чашката, но това ще са 10дни, което си е бая време...а там пише да не се практикува за дълго, т.е за не повече от 1-2дни newsm78

Навремето майка ми ме е хранила с лъжичка, защото не съм понасяла никакви биберони, но сега не съм сигурна, че ще има това търпение. Ще дам препоръка, така да храни и Миа, но не мога да се налагам, защото и без това трудно склонявам някой да ми погледа детенце, а да се доверя на детегледачка е още много малка, още повече че ще отсъствам не само през деня, но и нощем.

Направо се отчайвам, но наистина няма начин и трябва да я оставя...

# 10
Не се от4айвай, няма да забрави напълно, щом и даваш шише веднъж на ден и сега...Може малко да се бонтува в на4алото като се върнеш,но с търпение от твоя страна пак ще свикне(ако въобще отвикне). Моята поне, поплака "малко" след 10те дни (малко е 15 минути сутринта и около 5 при следващото хранене), и аз си поплаках,но накрая стана...

# 11
  • София- Wien
mel_inda , много ти благодаря за окуражителните думи. Надявам се да не забрави много, пък аз ще съм упорита, то се знае.  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт