Давате ли пресни праскови и кайсии?

  • 5 301
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 457
Искам да попитам давате ли мъхести плодове и откога? Ние сме вече на година, но още не съм пробвала с пресни такива. Педиатърката ми каза да ги избягвам. Но се чудя не може ли поне пресен сок да правя от тях  Thinking. Че то лятото какъв друг пресен плод да давам?  Whistling Вие какви плодове давате на бебоците?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Давах ги на вашата възръст, просто ги белех заради мъхестата кора.Като стана на година въведах и всички видове цитруси.

# 2
  • Мнения: 1 033
Макар че сме на 7 месеца и аз давам - беля ги хубаво и мачкам... Реакция не сме имали.
Иначе давам още диня и пъпеш - предпочитам пресните пред пюретата.

# 3
  • Мнения: 4 392
Не съм давала още.Ще има време да ги яде. Peace
От пресните плодове досега съм давала ябълки,банани,круши.Наскоро дадох череши (но не много) и пъпеш.
Алергените в мъхестите плодове не са само в кората,доколкото знам,така че по-добре да изчакаш.

# 4
Давала съм банан, ябълка, пъпеш, праскова.

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мъхести не давам и няма и да дам до следващата година.
Иначе давам нектарини

# 6
  • Мнения: 4 621
Преди седмица дадох за пръв път кайсии, но малката не ги хареса много.Праскови още не съм давала.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 033
Дадох за първи път на 6 мес. кайсии -  обелени и пасирани, а от прасковите - нектарини.

# 8
  • Мнения: 3 042
Давах праскови на 11 м, малкият ги ядеше само пасирани  на пюре.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 823
Такива плодове(праскови,кайсии,цитруси) засължително се дават след годинката,дори след 1,5г.Не е задължително да разнообразявате с плодове,а да давате правилния за възрастта такъв.За мен си е чиста лудост(без да се обиждате,лично мнение) да се дават било то и нектарини преди годинката.Алергична реакция може да последва и по-натаък,независимо,че сега не е имало.Дано не ви сполетява.

# 10
  • Мнения: 237
Давах ги на вашата възръст, просто ги белех заради мъхестата кора.Като стана на година въведах и всички видове цитруси.
newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 7 033
Такива плодове(праскови,кайсии,цитруси) засължително се дават след годинката,дори след 1,5г.Не е задължително да разнообразявате с плодове,а да давате правилния за възрастта такъв.За мен си е чиста лудост(без да се обиждате,лично мнение) да се дават било то и нектарини преди годинката.Алергична реакция може да последва и по-натаък,независимо,че сега не е имало.Дано не ви сполетява.
Не зная дали е вярна информацията, защото я гледах по телевизията и в предаването обясниха как във Франция захранват децата с портокали, след това въвеждат киви. Хайде да бягаме от личните мнения, които обиждат останалите. Peace

# 12
  • Мнения: 2 821
Давам кайсии и нектарини..и двете обелени. Знам, че до годинката се избягват основно ягоди, малини и капини...То на мен ми втръсна от ябълки, та на бебка ли няма да й омръзнат Crazy...За мен е важно да има разнообразие на плодове...разбира се, ако няма реакция...
Да не говорим за това как ще скриеш плод от дете на 1,5 , което всичко забелязва...това значи и ние да не ядем newsm78

Алергична реакция може да последва и по-натаък,независимо,че сега не е имало.Дано не ви сполетява.

благодарим за пожеланието

# 13
  • Мнения: 1 999
От скоро давам по малко кайсии, но ги беля. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 275
На годинка Йоанка хапваше всичко. Кайсиите и прасковите ги беля, защото не ги иска с мъхестото  - иначе си ги папа  Hug

# 15
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
     Давам.Естествено ги беля преди това. Освен това и давам ягоди,пак белени,защото алергена са семките и мъхчето. Ако има реакция ще се прояви веднага-аз съм алергична към мъхнатите плодове от малка и в момента,в който допра плода до кожата си се обривам. Все пак питай лекарката-тя ще те посъветва най-добре.

# 16
  • Мнения: 9 685
Още не съм започнала да му давам. Консултирам се с книгата на проф. д-р Л. Трифонова Хранене на бебето, но си давам още поне по 1 мес. аванс. Т.е. ако пише да се дава в седмия месец все пак го оставям за осмия или деветия.

# 17
  • Мнения: 5 713
Давам още от миналата година, но ги беля.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 457
Благодаря за мненията  Hug Реших все пак да изчакам още малко с мъхестите плодове, но смятам да пробвам с пъпеш. Дано ни хареса  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 3 089
давах праскова преди 10-тин адни и детето се изрина. за първи път има реакция срещу нещо. иначе парченцето беше обелено, пасирано и съвсем малко.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 823
Наистина пъпеш спокойно можеш да даваш.Радвам се,че си решила да изчакаш.Няма закъде да се бърза.Цял живот децата ни ще ядат каквито си искат плодове.Въпроса е сега да ги предпазим и да не отключваме каквато и да е била алергична реакция,само за да им осигурим разнообразие.Разнообразието ли е по-важно или здравето?Казах,че никой не искам да обидя.Ако искам ще изкажа 100 пъти мнение.Това го има всеки като право.И в крайна сметка не карам никого насила да дава или не дава каквото и да било.Всеки си прави сам изводи.

# 21
  • Мнения: 1 427
Давам, ама не ги яде!

# 22
  • Мнения: 7 640
динята как давате  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 1 457
Все още не давам, тя нали май затормозява стомахчето - страх ме е да не предизвика газове и колики.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 404
И аз това се чудя. newsm78
А пъпеш как давате?
Щото аз го намачках с вилица, но остават едни влакънца, като конци и бебка лапа и гълта, ама с физиономия аха да върне. И аз се отказах. Не знам с пасатор дали не ги смила???

# 25
  • Мнения: 5 713
Динята я чистя от семките и режа на пар4енца. Миналата година не й беше фен. Пъпешът никога не съм пасирала, давала съм го нарязан, но тя беше някъде около 11мес, когато го прояде.

# 26
  • Мнения: 7 640
пъпеш само медена роса, смлян с пасатор и смесен с грис или кремче Peace

# 27
  • Мнения: 949
Ние вече дадохме.Измих ги,обелих ги и Виктор с радост ги изпи!

# 28
  • Мнения: 6 390
Миналата година ми ядеше Нектаринки детето - но тази година не ги ще, а и кайсийте така, диня и пъпеш никога не ми е харесвала  Sick Crazy

# 29
  • Мнения: 4 392
От динята може да се отключи алергична реакция.Даже наскоро една майка беше писала тук.
Пъпешът го режа на малки кубчета и тя си ги смуче или дъвче там с двата зъба и половина Joy.Но парченцата са мекички,така че няма опасност от задавяне.Или го смачквам с вилица и го слагам в каша или грис.Аз купувам от един сорт,на който кората му е мрежеста.
PolarFox ,какъв е този" медена роса"?

# 30
  • Мнения: X
Можеш да даваш, но трябва да махнеш кората. Моята много обича праскови и кайсии, а те са и много полезни.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 676
Давам му от около месец- ама не е много ентусиазиран...Слагам му ги вместо пюре към кремчетата
На моето диване май не му сенравят пресни плодове- ако са от пюре обаче....

# 32
  • Мнения: 7 640
От динята може да се отключи алергична реакция.Даже наскоро една майка беше писала тук.
PolarFox ,какъв е този" медена роса"?
ами според мен пъпешът е по-аларгенен от динята, щото за човек, който се изприщва от диня аз не знам. Иначе- алергии май само към вода няма Wink
А медена роса са тези малки кръгли и много миризливи пъпешчета, с мрежеста кора, а не онези хлебните овоидни, които за мен са по- не сладки.

# 33
  • Мнения: 3 356
Още не съм давала.А за пъпеша-едно от юнчетата е с алергична реакция точно отнего (може и от нитратите в него  Rolling Eyes)
Ще поизчакам и чак на края на сезона ще ми дам-дано да са по-хубави.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 289
Давам всякакви пресни плодове.

# 35
  • Мнения: 2 672
на 4.5 м. в кисела му стържех обелена прясна праскова и пъпеш.

# 36
  • Мнения: 7 186
Давам, белени разбира се. Давала съм пресни круши, ябълки, праскови, пъпеш, кайсии, череши, банан. Много обича плодове и яде с апетит винаги.

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да давала съм, оше миналата година белени и попарени, а тази година само белени и намачкани.

Общи условия

Активация на акаунт