Електрическа помпа Авент или Нук?

  • 2 891
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 292
купих аз една на НУК и НИКАКВА работа не ми свърши. Според мен не е добра. От сума време вече само се чудя накъде да я подмятам из къщи  Sad

# 16
  • Мнения: 8 917
ЗА ръчната на АВЕНТ Peace

# 17
# 18
  • Pernik
  • Мнения: 111
в никакъв случаи на нук!!!!
на мен дайе кръв ми потече
действах с ръчна на авент, но предполагам че и електрическата са я направили добре

# 19
# 20
  • Мнения: 15
аз явна съм единствения човек, който нищо не успя да направи с тези помпи - две ми дадоха на Авент и въобще не мога да цедя  Sad как правят вакуум? при мен на второто натискане на дръжката вече не работи  smile3514 smile3514

# 21
аз явна съм единствения човек, който нищо не успя да направи с тези помпи -

Махни силиконовото уплътнение на фунията- много често за това не прави вакум.
Виж дали правилно си поставила малкото бяло кръгче на клапата - ако е разместено или обърнато също не става.

Опитай с няколко последователни изпомпвания

ако пак не стане - иди с помпата в най-близкия бебешки магазин- не вярвам да ти откажат да ти помогнат.
Успех

# 22
  • Мнения: 3 457
намокри силикона преди да започнеш да се цедиш Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 823
Аз ползвам на Нук и съм много доволна smile3521.

# 24
  • Мнения: 81

ох и от мен  Peace за ръчната на АВЕНТ. Ако не беше тя още на 10 ден щях да се откажа от кърменето.

# 25
  • Мнения: 4 422
Аз имам на НУК-електрическа ,но рядко  я ползвам,купих я да я имам ако се налага да излизам та да мога да се изцедя.Върши ми работа .Не съм ползвала други.

# 26
  • Мнения: 272
Май аз съм единствената, ползваща електронната помпа на Авент. Бях пускала и тема даже. Първо да уточня, че струва 285 лв и комплекта включва голямо и малко шише и хладилна чанта. Казва се електронна, защото се настройва сама по твоя ритъм на изцеждане, а няма програмиран такъв. Ти и задаваш с какво темпо и колко дълбоко да засмуква. Можеш да го промениш във всеки един момент. Инвестицията си струва еднозначно за работещи и по-често отсъстващи майки. Накрая я мразех ръчната помпа.

# 27
  • Мнения: 1 737
Ръчна на Авент! 9 месечен опит имам!
Няма никакъв смисъл от електрическата, защото първо - така или иначе, трябва да се притиска към гърдата и едната ръка си остава заета. Като измислят помпа, която се закрепва и 2-те ръце останат свободни, тогава да ми я хвалят.
Второ - по време на цедене когато се цеди предната кърма се помпа по един начин, след това при задната - по друг, а накрая, като намалее - по трети. В различните часове на денонощието количеството е различно, в някои момент рефлекса на потичане също, така че и при различните цеденета, начина се променя всеки път. Електрическата помни само 10 повторения, което е изключително малко и според мен - безмислено. Трябва да можеш да регулираш сам натиска с ръчката на всяко изпомпване, според това, което чустваш, за да не нараниш гърдата, или като тръгне кърмата силно - да цедиш по-бързо и ефективно.

# 28
  • Мнения: 3 457
добре де как цедите -като стиснете и чакате докато спре да тече или постоянно стискате дръжката(на авент)?

# 29
  • Мнения: 1 737
добре де как цедите -като стиснете и чакате докато спре да тече или постоянно стискате дръжката(на авент)?

Зависи от теча.  Joy Joy С едно натискане на дръжката съм цедила от 1 мл до 40 мл! В началото докато потече - много кратко натискане, леко и не до край, а като тръгне, зависи от силата натискам докато спе струята, но винаги съм регулирала така, че да не чуствам силен вакум и напрежение.

А ти защо цедиш? Защото и другите го правят, да трупаш запаси, или защото чустваш напрежение от много кърма? Само последните 2 са основателна причина. Видях, че си питала за хиперлактация - ако искаш да се оттървеш от нея просто не цеди до край, а само докато чустваш напрегната гърдата.

Общи условия

Активация на акаунт