Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Знам,че темата не е за тук,но наистина съм отчаяна и за това ви моля,ако можете да ми дадете съвет. Синът ми на 4.5години от два дена е с температура 39.5-39.9.Ходихме на лекар,но за съжаление нищо не се променя.Мислиха,че е варицела но пъпки не избиват,няма зачервено гърло,нито кашлица,нито хрема нищо,но температурата не пада.Правихме днес кръвна картина и урина изследванията са добри,но температурата продължава.Давам му панадол,слагам свещички,че дори и малко течен аналгин му дадох снощи,но резултат няма CryМоля ви ако някой може да даде съвет да каже какво да правя.Дори и лекарства не му изписаха,защото не могат да сложат никаква диагноза Cry Cry Благодаря ви

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 16:34 от Сънчи - Пънчи

# 1
  • гр.Варна
При нас се получи нещо подобно.В събота сина ми вдигна 39 тем. дадох му нурофен и спадна,но за всеки случай повиках педито.През това време детето каза че му е лошо и му се гади.Когато дойде лекарката прегледа го и каза че най вероятно е топлинен удар /от горещините/Каза да му давам повече течности и най-вече айрян и наистина в неделя му нямаше нищо!

# 2
  • Mediterraneo
Дъщеря ми беше така- три дни подобна Т, която не се повлияваше абсолютно от нищо. Кръв и урина- абсолютно в норма. Рентген дори правихме, макар да имаше само една хрема. Секрети от нос и гърло- нищо. В болницата в чудо се видяха от нас.
На третия ден вечерта Т спадна и на сутринта изби обрив. Оказа се т.нар. шеста болест.

# 3
  • Добрич
Може да е някакво вирусче. Само, че ако Т продължава повече от 3 дена, може да е признак на някаква бактериална инфекция.
Така или иначе, нали ви наблюдава лекар. Успокой се, оводнявай детето и следи Т да не се покачва прекомерно! Давала ли си Нурофен? (само, че май не го препоръчват при варицела newsm78)
Дано се оправите по- бързо!!!

# 4
Моето  бебе  е на 9 месеца четри  дни  бяхме  с  38-39 градуса  ту  я  смъквахме най- много  до  37.7  ту  я  кячвахме  накрая се  появи  обрив - оказа  се  рубеола.

# 5
  • София
Да, Нурофена е много сигурен при температура, на нас Пандол, свещички Ефералган не ни помагат въобще.

# 6
Преди 3-4 месеца синът ми също беше с много висока температура (от някакво вирусче) и ни изписаха Hexalgin, като ни казаха да го даваме при температура над 39 градуса. За съжаление не пазя рецептата, за да ти кажа точната дозировка, а на шишенцето пише "само по лекарско предписание за деца под 12 години". Смъквахме температурата и с кърпи с оцет, хладка вода и много течности. Панадол и свещички не ни помагаха.

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 08:42 от sage

# 7
Нурофена дава  адски  странични  реакций на  нас ни  биха   Урбазон след  приема  му  защото получи  бебо  задух и  отгоре  на  всичкото  като  че  ли  за  известно  време  не виждаше  като  хората . ooooh!

# 8
  • Mediterraneo
Зайо, как е детето?! Свалихте ли трайно Т?

# 9
  • София
Зайо, как е детето?! Свалихте ли трайно Т?
За съжаление не Cry.Тази нощ беше най-кошмарната Т не пада под 39.5.Сега в момента малкият спи по спокойно  се надявам поне малко да е паднала.Незнам какво да правя Cry.Вчера вечерта ходихме и при друг доктор,но и той нищо неможе да открие.Вече съм на ръба на силите си Cry.Благодаря ви искрено на всички

# 10
Най- вероятно е вирус  на  нас  ни  предписаха  оспамокс дадох  на  бебо една доза след два  4аса  температурата падна и  повече  не  я  качи а  и  не  му  давах  повече  антибиотик .Не  ви  ли  изписаха  нещо ?

# 11
Може и да се окаже нещо от шарките, на сина ми скарлатината изби като обрив чак на 4-я ден - беше с много висока темп., а сега и бебето чак на 4-я ден се изрина от рубеолата, преди това изобщо не можех да й смъкна температурата. Дано скоро си проличи какво е и да мине!

# 12
  • София
Най- вероятно е вирус  на  нас  ни  предписаха  оспамокс дадох  на  бебо една доза след два  4аса  температурата падна и  повече  не  я  качи а  и  не  му  давах  повече  антибиотик .Не  ви  ли  изписаха  нещо ?
За съжаление не доктора ме уверява,че трябва да открият причината за тази Т за даму изпишат нещо.Пием само панадол,слагам свещички,кърпи с оцет и вода и се моля Т спадне.Лошото е че сме така от вторник вечерта а докторите казват няма страшно ще спадне. Незнам дали да не търся трети доктор newsm78

# 13
zayo, бъди сигурна, че до утре причината за температурата ще излезе наяве! Или гърло, или уши, или някоя шарка. Дай Боже да не е нещо по-сериозно, това е. Но до утре ще се прояви още някакъв признак, нали утре е 4-я ден, ще видиш.

Дано всичко мине леко!

Кари беше от сряда вечер с висока темп, която не се смъкваше с нищо - Панадол, свещички Ефералган, Нурофен, чорапки и компресчета с оцет - седеше си между 38 и 39, нощем и повече. . Аз я водех всеки ден на лекар, четвъртък и петък нямаше нищо освен темп., в съботата вече имаше ангина на гърлото, а в неделя се изрина - рубеола. Понякога отнема време да се разбере какво е точно Confused

# 14
  • София
Колкото и жестоко да звучи изчакай още малко, за да видиш дали все пак няма да избият пъпки. Температурите при шарка са много упорити. Давай много течности, за да не се обезводни и чакай. Така както описваш нещата няма някакъв възпалителен процес, който да се развива в организма на детето. При температура над 39 градуса давай течен аналгин 10 капки, само той сваля тази висока температура. Пожелавам ви скорошно оздравяване.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт