места за паркиране за майки с деца

  • 2 275
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
да споделя
на супермаркетите в нашето село има заделени по 2 места за инвалиди и по 2 за майки с деца.  знака е нарисуван на мястото, то се намира близо до входа и е по-широко. До тук добре, но аз почти винаги, особено сега в огромните жеги, намирам тези места заети! И то не тези за инвалиди, защото глобата за паркиране на таквоз място е огромна, а тези за майки с деца ! Съответно аз в най-големия пек трябва да се мъкна с бебе в ръце напред назад за количка и да я връщам от където намеря да паркирам . Обикн. не е близо до входа.
Да добре ,ако на тези места бяха спряли други майки с деца, а не група пубертетчета, за да си купят бира, или бояджията с камиончето си пълно с четки. Или някоя пъргава бабка , която ако се чувства зле мое да спре на инвалидите ...
Вече съм решила, ако още веднъж засека някой от тези гратисчии да му направя забележка. До сега не ми се занимаваше, но вече ми писна. наистина!

# 1
  • Мнения: 7 837
Няма такива екстри в нашето село. Единствено пред мол-а има няколко места с табелка, че са за бременни майки с деца.

Никой не е казал, че западняците бъкат от култура. Тарикати има навсякъде.

# 2
  • Мнения: 486
vivita, не знам как е при вас, но тези места за  майки/семейства с деца тук май са повече пожелателни, отколкото задължителни. Нещо като местата за майки с деца и възрастни в обществения транспорт - хубаво е да отстъпиш на бременна жена или възрастен човек, но не е задължително.

# 3
  • Мнения: 945
Тук в Германия има Frauenparkplaetze. Не zа майки с деца, а zа жени. Местата са винаги по широки и са пред вратите на магаzините. Честно каzано тоzи вид дескриминация ме обижда. Close То вярно, че повечето жени имат по големи проблеми с паркирането отколкото мъжете, ама чак толкова zле, че да ни се правят специални места zа паркиране, на сме.  Naughty Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 7 837
Хаха, Гери, това ми хареса  Laughing
Имайки предвид, колко левашки паркират и доста мъже, такава опция направо ще ми дойде като удобство. Иначе понякога се чудя, какви врътки да правя при паркирането, заради нечие недоглеждане или мързел.

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Тук в Германия има Frauenparkplaetze. Не zа майки с деца, а zа жени. Местата са винаги по широки и са пред вратите на магаzините. Честно каzано тоzи вид дескриминация ме обижда. Close То вярно, че повечето жени имат по големи проблеми с паркирането отколкото мъжете, ама чак толкова zле, че да ни се правят специални места zа паркиране, на сме.  Naughty Crossing Arms
Всъщност местата zа жени са винаги на места, които са добре осветени, в блиzост до стълбите, асансьорите и често и с видео камери, с основната цел жените да се чувстват zащитени, когато са сами. По широки са, zа да може да са и по удобни на жените с деца. Иначе преz 90те год. zапочнаха да правят и места zа родители с деца, т.е. не само майки, ами и бащи.  За теzи видове места важи препоръката да се оставят zа полzване само от жени/мъже с деца, но не е по zакон zа раzлика от местата zа инвалиди. Ако се паркира неправомерно на място zа инвалиди, това може да доведе до глоба & Abschleppkosten.

# 6
  • Мнения: 464
Мен  ми е все тая дали има места за майки с деца или не. Все ми е тая дали ще паркирам пред входа на магазина или на 50 метра от него.
Дразни ме това, че в някои от паркингите в Германия НАМЯ асансиор! Как по гяволите да излезна от там с количка?? В повечето случаи просто си вървя по пътя на колите!

# 7
  • Мнения: 2 292
Trouble Maker - това с асансьора е гадно и аз съм попадала на такива. За паркингите за майки с деца - ако ги няма - няма, ако ги има бих искала да мога да ги ползвам, а не да се мъкна в жегата с бебе наръце от единия край на паркинга до другия.
Фрея , Гери - мерси за пояснението. Значи нямам право да направя забележка?
Кейси - ами не всички села са супер , хипер, мега, кул, екстра категория  Laughing

# 8
  • Мнения: 945
Вивита, абсолЮтно си права да се оплакваш. Hug

Freya, нищо нямам против местата zа паркиране zа жени да са на осветенота място, ама пък zащо да не ги кръстят "Беzопасни, осветени и широки места Laughing", а им викат Frauenparkplaetze. Всъщност повода ми да се ядосвам толкова много на теzи места е, че на паркинга на фабриката до нас има такива места (там майки с деца определено не ходят) и на всичкото отгоре точно пред теzи места zа паркиране (по точно на стената на сградата срещу всяко едно място) има окачена табелка с надпис в стил "Внимание стена, оставете поне 50 см раzстояние от стената" ooooh!. Е това ако не е обида. А, и табелката я има само на женските места zа паркиране.

# 9
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Напротив, Вивита, според мене имаш пълно право да им направиш забележка! Поне да се по4устват неудобно  Close
Тук съм виждала само пред магазина Киаби да има такива места, около 20-тина, но 4есто спиращите там са без деца  #Cussing out
А мъжо не пропуска да им прави забележка на цървулите, паркиращи се на места за инвалиди. А ако оня се заинати, моя му казва:" Като гледам не сте физи4ески инвалид, следователно сте ментален(мозъ4ен)"  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 579
............ има окачена табелка с надпис в стил "Внимание стена, оставете поне 50 см раzстояние от стената" ooooh!. Е това ако не е обида. А, и табелката я има само на женските места zа паркиране.

Мале какво е това????Не съм си и представяла,че някъде може да го има.Да не е някаква шега това? Rolling EyesТук(Англия)такива надписи няма,даже за специални места за паркирана на жени  няма,има само за инвалиди и родители с деца,който горе-долу винаги се използват именно от такива.

# 11
  • Мнения: 1 860
 Ами аз наскоро гледах едно предаване как не се спазват тези места за инвалиди и майки с деца. От камерата никой не се стресна, а една жена беше толкова нагла, че заобяснява как като е с детето си и никога няма места там за паркиране и виждаш ли един път и тя така да паркира. И през цялото време говореше така, че все едно детето и е в колата, та водещият се принуди да погледне и да пита къде е детето. ooooh!
 Неприятно е тези места да се вземат от други за които не са предназначени. В крайна сметка са съобразени и с малко по-специалните нужди - като бързо предвижване до магазина и обратно.

# 12
  • Мнения: 619
Няма такива екстри в нашето село.


и аз не съм виждaлa тakиBa.

# 13
  • usa
  • Мнения: 2 113
тук има на много малко места такива. но аз лично предпочитам да спра по-далеч от вратата на магазина и да използваме да повървим, че и без това съвсем се обездвижихме и съм благодарна на всеки повод да повървим. никога не съм се заглеждала заети ли са и кой е паркирал на тях, но до колкото знам паркирането на тях е на добра воля, не са със статута на местата за инвалиди.

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и при нас има специални места 3а коли 3а инвалиди и коли с деца....никога не сьм видяла някой да си по3воли да паркира там....колите винаги са с детско столче 3а кола  вьтре...друг е вьпросьт, че ние до сега не сме успяли да се вредим на такова място Laughing....

Общи условия

Активация на акаунт