Как върви захранването - част 8

  • 12 535
  • 307
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 381
Отново ще ви питам за захранването Simple Smile
Паолина е захранена с оризова каша.Давах й 5 дни от нея, след което въведох елда-6 дни.
Утре ще дам тиква.
Въпросът ми е:като й дам тиква сутринта, следобяд и от двете каши ли да давам (оризова и елда)?
След тиквата мисля да дам сладък картоф.Тогава всичко въведено до момента +картофа ли се дава?

# 61
  • София
  • Мнения: 4 966
Дейзи,Аз май нещо не разбирам newsm78.
Като въведеш тиквата например-защо трябва да смесваш кашите.Може да си дадеш от която искаш,а ако толкова искаш да ги смесиш-няма лошо.Но не е нужно.
После като въведеш картофа.Може за обяд/или сутрин-щом тогава даваш/ да направиш пюре тиква с картоф/няма да е вкусно само чист картоф/,а следобяд една от кашите.

# 62
  • Мнения: 2 381
Исайкова, мноооооого ти благодаря  bouquet
Водя се отчасти от една примерна схема(на Сладка Хапка), но явно съм недоразбрала нещо Embarassed(понеже аз въведох 2 каши, а там една и после плод и оттам идва объркването ми).
Ще смеся картофа с тиква!Още веднъж : bouquet
А следващата седмица сигурно нещо друго ще питам Grinning

# 63
  • Мнения: 47 973
аз да питам за динята-за дете,склонно към алергии,откога мога да опитам с диня?детето е с АД,алергиите са предполагаеми Wink,захранене е с  картоф,морков,тиква,ябълка,круша,череша,ориз без проблем,ама сега вече има дини,и се чудя дали мога да му давам от време на време? newsm78
давай смело,динята не е алерген./А и щом с череши си захранила.../
хм,добре  bouquet
не че толкова се натискам,ама покрай нас и каката като гледа....то така стана и с черешите-кака яде топченца и е страшно интересно Joy

# 64
  • София
  • Мнения: 562
Здравейте!
Нямах си работа и купих зеленчукова каша.  ooooh! И сега не знам кога да я давам-вместо обедното зеленчуково пюре, или кашата следобед?  newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 44 084
Здравейте!
Нямах си работа и купих зеленчукова каша.  ooooh! И сега не знам кога да я давам-вместо обедното зеленчуково пюре, или кашата следобед?  newsm78


хъмммм май вместо пюре все пак е зеленчук

# 66
  • Мнения: X
динята не е алерген, но пък май била по-трудносмилаема  newsm78 та затова не било добре за мънички бебчовци

# 67
  • Мнения: X
След тиквата мисля да дам сладък картоф.Тогава всичко въведено до момента +картофа ли се дава?
не
смесваш тиква и картоф, за да е по-вкусно на детенце все пак  Wink както са те посъветвали и даваш
имам въпрос
вчера Крисче пи купешки сок ябълка и морков което ме накара следобед да направя домашен
1/2 ябълка и 1/2 круша стама 80тина гр сок смесих с вода 60 гр. - изпи 40тина всичко
питането ми е - колко сок на ден ? +колко вода?

Леле, аз зехтин, олио и ленено олио съм дала.  ooooh!
масло не разбира се. и сега какво - да ги избягвам ли мазнините?

# 68
  • Мнения: X
Понеже ми пращат от село плодове и зеленчуци мисля сама да си ги забърквам. И искам да питам - какво знаете за тиквичките? Може ли да се захрани с тях?  newsm78 Сега им е сезона, а и са доста вкусни и сладки като се сварят.
страшно вкусно става - Крисче ги обожава. варя с малко лук за аромат - м- излапва за 0 време. аз купих обаче от пазара и изкисвах1/2 час във вода. сега обаче не смея да повторя Sad
нисък алерген - от първоте храни са и !!! разхлабват спечени бебета. давай смело

# 69
  • София
  • Мнения: 44 084
e Casiopea - как не смееш щом веднъж си дала и се е приело добре какво те спира пак да дадеш. Аз веднъж в седмицата му правя дом пюре за разнообразие - все с купени продукти от пазара, а и плодовете също не са ми домашни, а всички си ги давам да ги дъвче на парченца Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 4 966
casiopea ,ако следваш схемите,зехтин,олио,масло-от 8 мес.
За динята,не съм съгласна ,че е трудносмилаема храна.Та по-големия процент си е вода...

# 71
  • Мнения: 2 381
Да ви питам-за месец колко храни въведохте?

# 72
  • София
  • Мнения: 44 084
първия месец 3 храни, втория 12, третия 23, сега в 4-тия месец от захранването сега ще въвеждам 3-та нова....този месец ще е по-слаб Wink
това са при положение че всичко броя за нова храна - дори неща като масло, олио, копър и разни такива Wink

# 73
  • Мнения: 1 173
Мисля да захраня след 2 дни с пюре от пресни морковчета на Хип. За и против? newsm78
Кашите са пълни с въглехидрати и не ми се ще да я бъкам принцеса неземная с още такива. В кърмата има достатъчно мисля.

# 74
  • София
  • Мнения: 44 084
аз захранвах с морковчетата на хип- няма лошо, само дето за 7-10 дни само на морковчетаможе да ти се запече принцесата (въпреки, че при нас не стана това) Wink а за кашите - като гледам проблеми с теглото нямате та наистина може малко да почакаш с тях Wink ако имате проблем с хемоглобина на изследванията обаче оризът и особено елдата са доста богати на желязо....

Общи условия

Активация на акаунт