Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

варна

моят паспорт е изтекъл преди около 6 месеца и искам да ви питам какво е по-добре да кажа че са ми откраднали или да го върна защото не искам в момента да си вадя нов , просто не ми трябва.
Цитирай

До хладилника, който обичам

И за откраднат има глоба.
Връщаш, даваш 20 лв глоба и това е.
Цитирай

София

Ох, тази тема нали я разисквахме преди два дни... Дори да кажеш, че е откраднат, за да нямаш глоба, трябва да имаш бележка от полицията. Пък ако наистина не ти трябва нов паспорт, говори се, че след Нова година тези глоби ще отпаднат.  Whistling
Цитирай

Там, където всичко е възможно!

По принцип има три варианта за глоба - 5, 20 и 150 лв. Аз наскоро се наложи да си извадя нов паспорт, а стария ми беше изтекъл преди около 5 месеца и не го бях върнала. Като отидох да си подавам документите ми казаха, че при това положение трябва да платя максималната глоба, защото много съм се била забавила. Имах много разправии и чрез познати накрая се уредих само с 20 лв. глоба.
Цитирай

София

Няма глоба от 5лв.  Naughty Минималната е 20лв.  Peace
Цитирай

сърцето ми е до морето

мисля ,че няма глоба когато го върнеш. това не е задължителен документ че да има глоба
Цитирай

София

Има глоба, ако не си го върнал в законоустановения срок. Който е три месеца. Все пак претендирам, че си разбирам от работата. Друг е въпроса, че всяко РПУ си има свои "правила", ако мога така да се изразя.
Цитирай

Там, където всичко е възможно!

Няма глоба от 5лв.  Naughty Минималната е 20лв.  Peace

Съжалявам, но в РПУ-то, където аз си върнах паспорта имаше глоба от 5 лв. Брат ми плати такава, защото беше закъснял с 2-3 седмици от изтичането на установения срок. Бяхме заедно и му издадоха квитанция за тази глоба от 5 лв. Може да е приумица на съответното РПУ.
Цитирай

Sf

И моят изтече още миналата година даже. Върнах го, глобиха ме 20 лв. /минималната глоба, иначе е от 20 лв. до 150 лв./ А ако до 3 месеца след изтичането го занесеш в РПУ, няма да имаш глоба, така ми обясниха на гишето Smile
Сори, май трябва да прежалиш 20 лв. И един приятелски съвет от мен - усмихвай се на служителя, на който си предаваш паспорта, че да ти сложат минималната Smile Една жена пред мен дивя като мечка със запек и й тръснаха 100 лв. Просто видях как се намръщи лелята зад щанда и й драсна нещо върху документа по приемането на паспорта.

Lali newsm10
« Последна редакция: сб, 08 юли 2006, 14:38 от crossamaia »
Цитирай

София

Аз върнах на съпруга ми с шестмесечно закъснение, но не ме глобиха.
Мисля, че зависи от служителката. Аз се затръшках предварително как нямам пари и колко са безотговорни мъжете.  hahaha
Цитирай

Зависи от РПУ-то. Върнах го без глоба, без обяснения, без караници.
Цитирай

ВАРНА

Глобата е само 5 лв за изтекъл и невърнат в Паспортна служба паспорт към съответното РПУ../от достоверен източник.. Wink/,а за загубен валиден паспорт-глобата е 50лв.Така,че предцени си ти Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.