Тъжно ми е че трябва да почна работа....

  • 1 443
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Бебето ми е на 8 месеца, а трябва да започна работа.Хич не сме добре финансово, а ми предлагат една работа която я чакам от 5 години Cry
Досега съм по цял ден с него и не мога да си представя как ще се разделя с него.Вместо да се радвам на новата възможност, която чисто професионално погледнато е страхотна, аз не мога да спра да плача.Ако откажа сега, край....
Минават ми едни гадни мисли, че момченцето ми ще ме забрави като не ме вижда по цял ден, няма да ми се радва както сега Sad
Ами то аз сутрин няма как да прекарвам време с него, ще мога да си го гледам след 18 часа, а той заспива в 20 часа.Ужасно се чувствам....

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Глупости, разбира се, че няма да те забрави!! Аз започнах работа преди Дени да навърши 5 месеца, а сега само ходи по стаите да ме търси и вика "мама-мама". Ще намериш начин като се прибереш да се занимаваш само с детето , домакинската работа - след това, пък и още малко и то ще заспива към 21.30-22 часа, а в събота и неделя ще си по цял ден с него. Не се притеснявай, всичко ще се подреди!  bouquet

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Милата Sad! И аз бих се чувствала гадно. Изключително съм благодарна, че ни ми се налага да работя, на този етап, и мога да си използвам и трите години майчинство. Но щом при теб така стоят нещата, няма начин-ще започнеш работа, пък бебо няма да те забрави. И през свободното време ще си изцяло с него Hug! Успех!

# 3
  • Мнения: 1 237
Здравей!Нямаш представа колко добре те разбирам.На мен също скоро ще ми се наложи да започна работа,защото майчинството ми свърши,т.е. по финансови причини.Чувствам се абсолютно по същия начин и честно казано изобщо не ми се започва работа.Страшно много се притеснявам и не мога да си представя как ще се разделя с нея. smile3518
Знам,че детенцето няма да те забрави ,и че със всичко се свиква,но е тежко.Стискам ти палци от сърце да се справиш по-лесно! newsm10

# 4
  • Мнения: 2 353
  Мама никога не може да се забрави! И то при положение, че ще се виждате всеки ден. За повечето мами може би това е труден период, ама какво да се прави...живот. Успех! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 172
Хей, това което си мислиш, никога няма да се случи! Детето ти ще се разтапя от щастие като те посреща вечер, а волно или неволно ти ще си нагласиш така програмата, че тези 2 часа през които е буден, да са посветени само на него.
Децата ви забравят ли бащите си, като те са по цял ден на работа? Не сте ли забелязвали как им се радват вечер и не сте ли завиждали тайничко, че вас ви приемат като даденост, и пощуряват от радост като татко им влезе вкъщи? Ами точно по същия начин ще започнат да посрещат и вас, гарантирано Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 392
На мен също ще ми се наложи след една година по същите причини и още отсега си задавам същия въпрос,как ще се отделя от малкото човече. Sad
Но честно казано ,напоследък забелязвам ,колко много се радва на татето си,като се върне вечер и как винаги след събуждане от сън или като ме види да говоря по телефона или пък без всякакъв повод повтаря : Тата,тата! Направо почвам да ревнувам. Laughing
Май не можах да напиша нищо утешително Embarassed

Мисли положително! Не си единствената! А майката винаги е майка и е най-добрата!

# 7
  • Мнения: 8 917
Няма да те забрави, спокойно Wink А и все пак като работиш и ти ще си позволявате повече неща, включително и за бебчето Peace

# 8
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Не се отчайвай!Помисли си само за нещата,които ще можеш да осигуриш на бебо като работиш!Вярно няма да до виждаш по 10 часа на ден,но то няма да те забрави и дори ще ти се радва повече!
Успех на новата работа   bouquet

# 9
  • Мнения: 239
Благодаря ви майчета  bouquetПоуспокоих се малко...
Знам, че живота е такъв, че все някога това трябва да се случи.Но съм си мислела, че когато детенцето е по - голямо, ще понесе раздялата по - лесно, защото разбира вече и може по някакъв начин да му се обясни че ще види мама след няколко часа.
Нашият тати също го вижда само вечер и много му се радва, но дребният дори като е в ръцете му все към мен гледа, усмихва ми се и протяга ръчички да го взема.Баща му естествено се чувства малко гадничко....та да не изпадна и аз в това положение, да протяга ръчички към гледачката, с която ще е по цял ден Confused

# 10
  • Мнения: 47 962
миличка,моята дъщеричка тръгна на ясла на 1 годинка,знам какво ти е,първите месеци мислех че съм ужасна майка,че ще травмирам детето си,че ми се сърди или че ще ме забрави...
но нищо такова  не стана,дори детето свикна много по-бързо от по-големите дечица,защото бе по-малка
ако след работа и в почивните дни му отделяш достатъчно време,мисля че той ще си е съвсем доволен,все пак много майки оставят бебечетата си на ясла или на баба или на гледаяка,но такъв е живота-с майчинството си е чиста мизерия
аз се надявах на малко по-дълго майчинство този път,че бебо е с разни алергии и проблеми,но като гледам май ще търся вариант за работа в най-скоро време Rolling Eyes,не е приятно,но за съжаление финансите не стигат

# 11
  • Мнения: 4 915
Не само няма да те забрави, ами ще видиш как още повече ще ти се радва, когато сте заедно.

 Аз се върнах на работа, когато Мариела беше на 10 месеца. Свикна за няколко дни. Сега е просто празник всеки път, когато се връщаме от работа аз и баща й, а в уикендите си е направо сияеща.  Mr. Green

Възможно е да си изтегли вечерното заспиване по-късно, за да сте повече време заедно, а да почне да се събужда по-късно.

Не е предателство към детето да тръгнеш на работа. Просто се налага нещата да се съчетават. Ако имаше възможност, може би много майки щяха да си стоят у дома при дечицата, но действителността е различна.
Желая ти успех на новата работа!

# 12
  • Мнения: 4 915
.......та да не изпадна и аз в това положение, да протяга ръчички към гледачката, с която ще е по цял ден Confused

Свекърва ми гледа Мариела по цял ден, но въпреки това като ни види с баща си, цялата грейва и се затичва с викове и смях към нас. Понякога сутрин плаче, когато тръгваме на работа и не иска да ме пуска.

Майката си е майка, нищо не може да я измести от сърцето на детето. Може да се привърже към други хора, нормално е, но ти винаги ще си на първо място. Мама е единствена и неповторима.  Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 3 972
Няма да те забрави, спокойно, аз се върнах на работа веднага след като излязохме от болницата и всичко беше ОК. И успех на новата работа!

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз да ти пожелая успех на новата работа, щом си заслужава, не се колебай, всичко ще се нареди! Няма да си нито първата, нито последната мама, съчетаваща успешно кариера и семейство! Peace
А и имаше една приказка, че с всичко се свиква! Wink Помисли си за предимствата на социалния живот, на финансовата независимост и самочувствието, което ще придобиеш! Нали го правиш в името на детето си!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт