пясъчник пред блока и това и как би могло да се предпази от улични животни?

  • 1 674
  • 18
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте,

Детето ми много обича да играе с пясък и напоследък често размислям, как може донякъде един пясъчник да бъде защитен от изпражнения на котки и кучета  Rolling Eyes

Дали на някой е известно "нещо" което да е безвредно за детето и да прогонва, може би като миризма животните.
Мисля, си за АМОНЯК...дали ако поръся с малко амоняк няма отклоня някои улични или домашни любимци от този пясъчник !?

Моля, ако има някой обит в фимическата индустирия ... или има специлно откритие по въпроса ... да сподели  Sunglasses

Също ми се искаше да обменя мисли относно ползването на различни химични препарати- като отрова срещу кърлежи по тревните площи или "Раундъп"срещу поникване на трева и плевели... мислите ли че могат да бъдат безвредни след като бъдат отмити от дъжда... или знае ли се на какъв принцип действат и доколко са опасни за едно дете.

# 1
# 2
  • Мнения: 1 639
Може да се покрива със покривало (дебел найлон , примерно).
За химикали съм против .  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
И аз за химикалите не съм съгласна. Единственото решение е някакво покривало. Една мама от форума ми каза, че е виждала пясъчници с капак.

# 4
  • Мнения: 3 550
Съпругът ми разказа, че в чужбина е виждал, че площадките за деца и тези за кучета са орадени с дървени оградки, около 1 м високи, а вратата им стои затворена постоянно. Кучета не могат да проникнат, но пък за котките и тези оградки не са проблем. Те пък и намаляха след появата на толкова бездомни кучета.

# 5
  • Мнения: 7 362
                В едно списание видях пясъчник направен като кутия с капак и отгоре като шахматна дъска.Така хем се покрива и не може да се измести от никакви животни ,хем могат да седят и да играят върху самия капак.Под капака влизаха даже и пейчиците,които са около пясъка.Ние сме решили да направим подобно нещо на балкона.Терасата е 60 квадрата и 2 на 2 става чудесно.

# 6
# 7
  • Мнения: 1 111
 Може да се предпази ако се покрива с нещо, но не зная дали ще имате такъв ентусиаст от блока, който да се занимава с това-сутрин да го открива, а вечер покрива. newsm10Ние имаме такъв при баба и дядо, с тази процедура се занимават те.Ако трябва аз да се занимавам, смятайте, че на третия ден вече няма да е чист.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Здравейте,



Също ми се искаше да обменя мисли относно ползването на различни химични препарати- като отрова срещу кърлежи по тревните площи или "Раундъп"срещу поникване на трева и плевели... мислите ли че могат да бъдат безвредни след като бъдат отмити от дъжда... или знае ли се на какъв принцип действат и доколко са опасни за едно дете.

Не бих използвала нищо на фирма Монсанто....не може да им се вярва на тези гадове....правят си експерименти с човешкия живот....техен е растежния хормон, ГМО храни......и още много други гадости.....
Виж този сайт ако искаш, макар че не е по темата......

http://www.bluelink.net/gmo/

Ще потърся нещо и за Раундъп........но го избягвай

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето и за раунд ъп:

http://www.zazemiata.org/gmo/million_against_monsanto_bg.php

 Sad

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
отказвам се от раунд ъп  Confused

дали знаете някъде да се предлагат пясъчници с похлупаци... с излючение на Чико

# 11
  • Мнения: 7 362

дали знаете някъде да се предлагат пясъчници с похлупаци... с излючение на Чико
     В Бриколаж бях виждала малки-като костенурки с капак,но ако не си в къща не виждам кой ще ги пази и как ще оцелеят.А за това ,което писах по горе един добър дърводелец /а и модела,който ти показваш/ ще го направи от няколко дъски,а боята и шарките не са проблем.Готов обаче не съм виждала.  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз само да кажа, че дори да полееш амоняк около пясъчника, той ще се изпари. А и както всички знаем той е опасен, точно заради това, че е летливо вещество. Нали си спомняш за обгазяванията на някои български градове и как всички бяха изпаднали в паника. Най-добре да направите покривало, а за кърлежи общината трябва да напръска. При нас пръскаха вече.

# 13
  • Мнения: 480
alegra,

такъв пясъчник има в магазините big shop http://www.bigshop-bg.com/. Не ми дава да копирам директен линк към пясъчника, но като кликнеш на първия раздел - "детска конф-я" горе в ляво ще го видиш (надолу по страницата). Търсихме такъв за вилата и намерихме в магазина им на Леге. Не го взехме по други причини, но изглеждаше доста добре. Цената беше около 70 лв.

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тези химикали, ще са вредни и за децата, не бих рискувала. Но може да питаш някой който се занимава със почистване от насекоми и подобни вредители. Ако знаят нещо безвредно за деца.  newsm78 Ама не знам.... Може да направите комбина майките от близките блокове и да купите покривало или да направите ограда която да се затваря.

Общи условия

Активация на акаунт