Хранене на поискване при новородено?

  • 1 721
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Дъщеря ми е на АМ НАН антирефлукс, въпроса ми е дали трябва да спазвам три часовата схема или може да я храня когато е гладна, примерно на три часа и половина, на четири часа..
Не бих искала да я будя за хранене, така че, ще са ми от полза вашите мнения.
Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: X
Първо - честита дъщеричка, много сте красиви и двечките, предполагам и каката е много хубава Hug

Можеш да не я будиш за хранене, но специфичното при бебетата на адапте, е че все пак има някакви "граници на отклонение". Например хранене на 2 часа е много малко /естествено, ако не поема по-малко количество/, както и хранене на 4 часа и повече.

Най-добре е на 3 часа +/- половин час. Но ако си спи не я буди, тя сама ще си нагласи режима хранене сън, може да прескочи ядене и така.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ти много  bouquet, бих искала да попитам колко вода трябва да пие на денонощие и дали може вместо вода да давам чая ХИП против колики?

# 3
  • Мнения: 992
здравей буболина
първо и аз да ти честитя дъщеричка и да ти кажа че наистина сте много сладки и двете
а сега по темата
аз мисля също кати пандора така че няма да се повтарям, а за водичката- можеш да даваш чайче на хип за колики вместо вода, но количеството беба сама ще си определи. Мойта например изпиваше по максимум 30 гр на ден, а някой път и толко не искаше

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Благодаря ти много  bouquet, бих искала да попитам колко вода трябва да пие на денонощие и дали може вместо вода да давам чая ХИП против колики?
Така правех и аз, но за количеството, за съжаление не си спомням.

# 5
  • Мнения: 733
Честита ти рожба, да ти е жива и здрава и много да я слушаш Wink  bouquet
Ние бяхме на АМ от 1 месец и не съм го будела и не съм спазвала режим. Не давах млякото когато не са минали поне 2.5 часа. Той ми ядеше на около 4 часа. Аз давах чиста водичка или на Хип чайчето за колики, както и ти мислиш да правиш. Постепенно го разреждах повечко, за да пие уж по-несладко, но той почна и водичката. За водата ако е чиста може да пие много когато е на АМ. Моя е изпивал по 100-150гр на един път. Няма проблеми за водата, даже повече е по-добре за бъбречетата, но чиста, а за ХИП-а незнам, но мисля, че си пишешеше на кутията количеството за денонощие  newsm78. Мисля, че знаеш за водата, че е хубаво да се дава поне половин час след, а ако е преди ядене пак да има поне половин час до папането.

# 6
  • Мнения: 4 629
Аз знам, че през първите 2 месеца е важно бебето да яде през най-много през 3 часа. Ако това не се спазва има опасност от спадане на кръвната захар и други здравословни проблеми.

# 7
  • Мнения: 27 524
Определено само и единствено на поискване, никакви схеми и режими. Детето си знае най-добре, а да го будиш за хранене е абсолютно ненужно  Peace

# 8
  • Мнения: 4 621
Честита дтщеричка. Да ти е жива и здрава Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Ние се хранихме точно на поискване, Никога не съм спазвала тричасовия интервал. През нощта Яна се будеше на 4, а понякога и на 5 часа за папкане Laughing

# 9
  • Мнения: 4 362
Честита ти дъщеричка ,големи сладурки сте и двете Simple Smile
Сега за храненето,аз я хранех на 3 часа,но понякога дори и да не се събуди точно в часа не съм я будела,изчаквах тя да се събуди.Вода и давам ама направо насила,хич неще да я пие
Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря много за отговорите  bouquet, сега проблема е със запека Sad, само с термометър става....този НАН АР май не беше най - подходящия...

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Благодаря много за отговорите  bouquet, сега проблема е със запека Sad, само с термометър става....този НАН АР май не беше най - подходящия...
Не я свиквай с термометъра!Не знам от колко време пие Нан, но е нормално като се започне ново мляко да получи детето запек.А и запек се води когато бебето не е акало повече от 4 дни.Аз не бях доволна от Нан-а поради същата причина и го смених с Аптамил, но много майки казват че при децата им не е имало проблем.Ако мислиш, че е запек и се напъва, трябва да си сигурна първо да не би да са колики.Но с термометъра има вероятност червата да станат лениви и да свикне да се изхожда само по този начин.

# 12
  • Мнения: 4 362
Благодаря много за отговорите  bouquet, сега проблема е със запека Sad, само с термометър става....този НАН АР май не беше най - подходящия...

Аз започнах и все още сме на Нутрилон,но ни се появи също запек и аз като теб със терном. правех процедурата,но прочетох от възможност за лениви черва ако се прави много време,затова си взех Фризовом и смесвах така :
Ако пие 90 мл със 3 л АМ аз слагам 2л.АМ и една Фризовом и от тогава проблема се реши Simple Smile
Целувки и на двете ви
  bouquet

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Аз започнах и все още сме на Нутрилон,но ни се появи също запек и аз като теб със терном. правех процедурата,но прочетох от възможност за лениви черва ако се прави много време,затова си взех Фризовом и смесвах така :
Ако пие 90 мл със 3 л АМ аз слагам 2л.АМ и една Фризовом и от тогава проблема се реши Simple Smile
Целувки и на двете ви
  bouquet
Али АМ не трябва да се смесват?! Shocked Thinking

# 14
  • Мнения: 4 362
Али АМ не трябва да се смесват?! Shocked Thinking

Този Ам е за деца които повръщат и имат запек,възможно е ден два докато мине запека да бъдат само на него,но аз го смесвах ,чела съм го тук ,чух го и от педиатърката ни,а и както виждаш малката нищичко и няма Crossing Arms

Мога ли да смесвам Фризолак и  Фризовом на едно хранене

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 11:07 от Дея

Общи условия

Активация на акаунт