Козе мляко и алергия към белтъка на кравето мляко??

  • 8 252
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 080
Както  знаете  НЗОК вече  не  поема  млеката  за  алергичните  бебета нашето  мляко  струва  20 лева  за  месеца  ни  трябват  около  200  лева  само  за  мляко .Ако  някой може  да  помогне  в  намирането  на  алтернатива нека го  направи .
Решили  сме  да  пробваме  с  козе  мляко някой  има  ли  опит ?Бебето  ни  е  на  девет  месеца .

# 1
  • Мнения: 704
Както  знаете  НЗОК вече  не  поема  млеката  за  алергичните  бебета нашето  мляко  струва  20 лева  за  месеца  ни  трябват  около  200  лева  само  за  мляко .Ако  някой може  да  помогне  в  намирането  на  алтернатива нека го  направи .
Решили  сме  да  пробваме  с  козе  мляко някой  има  ли  опит ?Бебето  ни  е  на  девет  месеца .

catch, в момента имаш ли заверен протокол за Фризопеп? И, ако имаш, на коя дата от месеца е заверката?


Моята дъщеря е на Фризопеп; мога да ти подаря 3 кутии от нейното мляко за бебето.

П.С. С козе мляко не бих рискувала.

# 2
  • Мнения: 1 080
Благодаря ти но  ние  пием  Прегомин.  bouquet

# 3
  • Мнения: 34
ами не знам с какво точно да се замести нещо толкова важно.Ние имахме същия проблем преди година,но тогава го нямаше проблема със здравнара каса.Захрани го с нан хипоалергенния ама с лекарска консултация

# 4
  • Мнения: 1 080
д.Рачева ни посъветва да пробваме  соево мляко  обаче  ние  сме пробвали  и  повръщаме  от  него   а  за хипоалергенното - не сме  узрели  за него  от  немай  къде  вече си  мисля да  се  обърна  към  естествените неща  .Знам  случай  на  дете което  си  пие кисело мляко  обаче  от  адаптирано  двойка  получава  реакция . Shocked

# 5
  • Мнения: 1 942
 Дени и до ден днешен е с алергия към кравия белтък. Изцяло е отгледана с козе мляко. Намери чисти хора с повече кози и си вземай от тях. Заквасвай го и не давай прясно мляко. Мисля, че всичко ще е ок.

# 6
  • Мнения: 826

Решили  сме  да  пробваме  с  козе  мляко някой  има  ли  опит ?Бебето  ни  е  на  девет  месеца .

Козето мляко е бедно откъм витамин Б12 и фолиева к-на.
Децата които го пият,трябва ги приемат допълнително,за да не развият анемия.

# 7
  • Мнения: 4 150
Витамин В12 се проиzвежда в човеШките черва беz чужда помоЩ.
Фолиева киселина има в всеки плод и zеленчук.

# 8
  • Мнения: 826
Витамин В12 се проиzвежда в човеШките черва беz чужда помоЩ.
Фолиева киселина има в всеки плод и zеленчук.

Е,и? Mr. Green

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Витамин В12 се проиzвежда в човеШките черва беz чужда помоЩ.


Така ли?
Това е много интересно.......благодаря   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 080
благодаря  на  всички ще  пробваме в  най- близко  педито  казва  че  от  козето  мляко  ставали  страшни  работи  но  така  и  не  се  доуточни някой  да  знае  какво  точно има  предвид Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 150
Цитат
Е,и?
   Ами не е нужно да се вzима ВитВ12 като добавка както препорьча в предния постинг
Цитат
Децата които го пият,трябва ги приемат допълнително
Дневната нужда от тоzи Витамин е около 1 до 2 микрограма.
Тук таблица на храните,които го сьдьржат и в какво количество на 100 грама.ВитВ12 се сьдьржа и в някои растения.
http://www.dietandfitnesstoday.com/nutritioncontentsorted.php?nutid=418

Фолиевата киселина я има в достатьчни коли4ества zа нуждите на едно 10 месечно бебе в един пресен сок.Не е нужно да се приема като лекарствена добавка или в вид на друго мляко.

Сикрет,виж в гугл...има инфо колкото искаШ  bouquet

Кеч  Не мога да си представя "страШни работи",но ако детето е предраzположено кьм алергии,може да има zасилване на такива или дори отключване,ако не е имало досега симптоми.Коzето има по малко калцйи в сравнение с кравето,което е по хубаво,zаЩото коzите са "горе долу" на човеШки рьст и тегло и сьставките на млякото са сьобраzени природно zа такива кости и тегло.Кравата е далеч от човека...Неzнам zаЩо е нужно да се дава мляко на друго животно,след като само майчиното е отредено да се дава на човека като вид....Може да се zапочне с храна,сокове и тн...Нали ве4е е zахранено детенцето?

# 12
  • Мнения: 1 080
Ние  сме  особен  случай от кърмата започнахме да  акаме  само  слуз  и  кръв - обясниха  ми  че ако  майката не спазва  диета и  пие  повече  мляко  или други алергизиращи  храни те  преминамат  в  кърмата и бебето реагира .Захранили  сме  се  с много  малко  неща - броколи , синя  слива  и пуйката  сега  я  въвеждаме .От  хляба  получихме  екземи  реагира  с  обрив  на  картоф ,морков , ябълка  да  не  говорим  за  грах и  други  от  сорта за  това все  още  млякото ни  е  основа  докато  въведа  повече  месо но то  пък  все  нещо  се  случва ту    обриви ту  нещо друго .Консултирахме  се  с алерголог и той  изрази  мнение  че  при  нас  се  касае  за  ензимен  дефицит и  непоносимост към дизахариди но  тази  диагноза трябва  да  се  сложи от  гастроентеролог  май ..

# 13
  • Мнения: 6 039
Аз съм давала овче и соево мляко. Козето знам, че не е особенно полезно, развива и анемия. А соевото мляко се продава като прясното, малко гадничко ми миришеше, но Малена го пиеше, след годинката израстна алергията и сега пие всичко.

# 14
  • Мнения: 1 942
Хей вие сте втория случай, който чувам за алергия към майчиното мляко  Rolling Eyes Първия случай е на наши приятели, които сега имат голяма дъштеричка. Малката е станала само кожа и кости и са били убедени, че ще я загубят. После спрели да я кърмят въобще и се възстановила.
Относно алергиите които изброяваш - Ники също ми прави реакция на жълтък и ябълка, но забелязах, че ако дам жълтъка с хипоалергено пюре на ХИП /онова със зелената буква А/ и без мляко на това хранене не проявява реакция. Също така забелязах, че има значение кога давам ябълката, ако е сутрин коремчето и започва да къркори, но ако е в късния следобед всичко е ок.  Към всеки алерген има процес на причикване. Преди Ники се изриваше яко от краве мляко /АМ/ и започнах да и слагам по много малко в соевото. Сега вече не се изрива дори когато и готвя с кравето, но не прекалявам разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт