трябва ли?

  • 875
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Момичета аз съм в 21 седмица сега,но до момента съм пила само фолиева киселина първите три месеца.Въпроса ми е:
Необходимо ли е вече да пия витамини Матерна или още е рано?
Ха забравих да се "похваля",че вече съм качила 10кг,но пък незнам дали това е причината,поради която не ми изписват витамини.
Смяраре ли,че ако си хапвам повечко плодове няма нужда от вземането на Матерна?

# 1
# 2
  • Мнения: 288
Матерна се взема по преценка на лекаря. Преди да започнеш първо се консултирай с него.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 121
Това трябва да питаш лекаря. На мен ми ги изписаха след спирането на фолиевата киселина и след първата опаковка трябва да почивам 2-3 седмици. Но аз не ги взимам много редовно, та още си имам. Иначе сме горе-долу на едни седмици, но все пак си мисля, че лекар ги преценява тези неща. Още повече, че преди месец-два се разискваше темата и като гледам всеки различно ги изписва  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 2 493
Има много теми за Матерната потърси с Търсачката. Аз само ще ти кажа, че повечето гинеколози изобщо не препоръчват пиенето на Матерна през първите 3 месеца, а някои изобщо не я препоръчват по принцип. Ако смяташ, че си набавяш достатъчно витамини от храната може и да не я пиеш. Аз лично за цялата си бременност съм изпила само една Матерна през 6 или 7ми месец...

# 5
  • Мнения: 46 403
Посъветвай се с гинеколога ти!
В Матерната има витамини, които не можеш да си набавиш от плодовете. Аз лично пих 3 опаковки за цялата бременност като започнах от 5 месец.
Успех! Grinning

# 6
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Yanche
Аз лично за цялата си бременност съм изпила само една Матерна през 6 или 7ми месец...

Аз изобщо не съм пила Матерна.

# 7
  • Мнения: 229
Аз до 3я месец пих фолиева кисилина, а след 3я започнах витамини.  Не мисля че е рано, купи си няма да ти навредят. Естествено, това че ще ядеш плодове и зеленчуци е още по добре. Питай все пак доктора който те следи.
Успех и леко бременеене Grinning

# 8
# 9
  • Мнения: 371
Благодаря ви момичета и аз предполагам, че всеки случай е индивидуален ама втори път забравям да питам,а доктора не ми е и споменавал за тях.Само че аз ходя в Шейново и там при всяка консултация са различни доктори,така че знам ли?Просто се притеснявах да не е важно да ги пия вече,а аз да го проспа този момент.Ще взема да им се обадя да ги питам:)

# 10
  • Мнения: 3 394
Че задължително ли е да пиеш някакви витамини-наблягай на храните-да не би случайно всички в Бг да се задължават от някое умно джи-пи чуло недо-чуло и айде всяка на Матерната Imp Да не би пък те да са най-добрите Bulb Пиша това, защото в момента ,  в който казах на познатите си лекари в райжнната ни поликлиника в София /вече бивша/ ,че съм бременна и веднага "Почвай да пиеш Матерна!" с наставнически тон #Bad Talk И кво-купих ги , пих две-три и получих такова сърцебиене, че въздух не можех да си поема Hands Fist Ей ги тук в кутията стоят цяла опаковка - ДА ИСКА НЯКОЙ ДА МУ ГИ ПРАТЯ #Cussing out

# 11
  • Мнения: 421
Цитат на: Adriana
....... - ДА ИСКА НЯКОЙ ДА МУ ГИ ПРАТЯ #Cussing out


Не благодаря, така ми става лошо от тях, че само като чуя и ми настръхва косата... af
Надявам се като родя да не ми действат толкова зле... Confused

# 12
  • Мнения: 371
Мерси за линковете Liorena.
Аз за себе си взех решение и то е че няма да ги пия засега.
Това разбира се е право на личен избор.

Общи условия

Активация на акаунт