Какво да правя-да продължавам или да отбивам?

  • 500
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 966
Значи бях пускала преди време една тема,понеже бебчо спря да изпитва желание за цокане.Мислехме за стачки,зъби,какво ли не,но се оказа най-лошия от вариантите-отбиване.
Та значи той сам си се отби преди два месеца.От тогава/не малко време/аз го кърмя всеки път когато той заспи/за да си получи 5-те дажби кърма за деня/Включих една и през нощта към 6 за да стимулирам лактацията.
Та ясно е че той никога повече няма да посегне към гърдата.Просто защото не я познава в будно състояние.
Въпроса ми е продиктуван от там че чувам изказвания че не мога да продължавам така,при положение че бебчо сам се е отказал.Трябвало и  двете страни да изпитват удовлетворение от кърменето.Ами аз въпреки трудностите си го изпитвам.Даже не мога да си представя времето,когато няма да си го кърмя.
Та понякога кофти се чувствам.Не правя ли най доброто за детенцето си.И нима ако давам ам той ще е по-доволен???
За отбиване-мислех есента.Но все пак искам да чуя вашите мнения.
Май не постъпвам най-правилно...? Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 4 146
Мисля, че ти сама трябва да решиш. Не се притеснявай. Послушай сърцето си.
Големият ми син беше на 1 год и 1-2 месеца, когато го отбих. Хранихме се само сутрин и вечер и той вместо да суче се заглеждаше или хилеше. Майка ми каза, че той не суче, а си играе и е време да го отбия. И след като ми го повтори достатъчно брой пъти аз престанах да му давам. Нямах проблеми. Кърмата ми престана без да се налага да се цедя. Но аз и до днес съжалявам. До преди няколко месеца не бях чувала за кърмене на по-големи деца. Ако бях само чула, че е хубаво да се кърми до по-късно. нямаше да спирам. Вътре в мен исках да продължавам. Не знам дали бебето беше готово. Но аз не бях готова емоционално.

# 2
  • Мнения: 3 591
isaikova, аз бих продължила да кърмя като е заспал. Не като фикс идея, ами като имам възможност и той спи да си го нахранвам. В един момент може да засуче и буден - съмнявам се че не разбира какво става като спи. А опитвала ли си да спиш с него гола ? И да му даваш да суче колкото иска нощем насън? и това е решение - а денем да карате на цедена кърма или АМ и твърда храна.
И нищо чудно в един момент той да стане толкова зависим от цицата,че да се оплакваш как да го отбиеш  Mr. Green

ПО скоро според мен трябва да си кажеш - направих каквото трябва, кърмих си детето достатъчно дълго, да се успокоиш и да не го превръщаш в фикс идея - наслаждавай се на нощтните кърмения които минават безпроблемно докато може. Пък и е толкова хубаво да се гушка голо бебенце нощем Simple Smile няма да се усетиш кога ще е пораснал и ще се дърпа когато мама го лигави Heart Eyes "не ме целувай , голям съм..."   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 760
Според мен трябва да продължиш да кърмиш. Много е малък още за отбиване. Много!
Успех!!!   bouquet

# 4
  • Мнения: 4 242
Съгласна съм с мамите, наистина е малко бебето и наистина нещата може да се обърнат. Щом не ти тежи и не ти липсва желание продължи, поне докато те радва теб самата. Мисля че правиш най-доброто за рожбата си, радвам ти се и ти се възхищавам истински на търпението, много други майки биха престанали отдавна! Heart Eyes
Възползвай се дори от нощните кърмения, най-малкото защото даваш нещо безценно на детето си, нещо което никога никой няма да може да му даде! Но само докато ти е добре на теб.
Пожелавам ти от все сърце желанието ти да се увенчае с един сладък успех скоро, бебчо да потърси мама не само на сън но и наяве и да се радвате още дълго един на друг в тези нежни моменти които предлага кърменето!  bouquet

# 5
  • Мнения: 422
Според мен също е хубаво да продължиш да кърмиш!Не мисля че бебо ще е по-доволен от АМ,а и какво пък като суче докато спинка,нали пак получава най-доброто натурално от мама Grinning Аз също се възхищавам на търпението ти и съм сигурна,че скоро нещата ще се обърнат и ще се кърмите още много дълго време! Hug
Късмет!  bouquet

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Малко от друг ъгъл погледнато - дечко всъщност не отказва да суче, просто го прави само нощем Wink Ти също нямаш желание да спираш - значи няма никаква причина да преставате Hug
Всяка връзка майка-бебе е индивидуална, някои случаи са по-особени като организация - това не значи, че е ненормално, а че просто сте намерили своя уникален начин за кърмене bouquet
Също като Деси съм убедена, че детето възприема какво става по време на сън - и също съм на мнение, че на по-късен етап, когато е вече доста по-съзнателно, е много вероятно само да започне да търси кърменето като начин за близост Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 2 047
  Исайкова, а ти пробва ли дали въобще пие АМ? Моята не иска никакво друго мляко освен кърма.  Така че поне с изцеждането не спирай..

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
Много ви Благодаря за отговорите.Това и исках да чуя  Hug
Уни,никога не съм давала Ам.Не знам дали би пил.Още се учим и на захранването,доста бавно напредваме.
Само едно уточнение-за тези които са разбрали че кърмя нощем.Само денем кърмя докато заспива за дрямка-около 5 пъти за деня.
През нощта е трудно .Взимам го често към 6 сутрин и той се нацоква и продължава да спи,но друг път толкова дълбоко синка,че дори е непосилно кърменето Simple Smile
Относно това дали съм пробвала това или онова-почти всичко, което съм изчела съм го пробвала.

И все пак още веднъж мерси.  bouquet
Докато може ще караме още така.
Ако намалеят спанетата му денем,ще включим храненията нощем.
Просто съм много привързана към кърменето.

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 13:26 от isaikova

# 9
  • Мнения: 727
мн ми е  Cry от 3 дни не иска да 3асуква.........помогнете!!!!!!!)кармим се сутрин и ве4ер
хедра помагаи ooooh! Praynigпоследно хапна сутринта в понеделник........от тогава само се борим рита............не иска КАКВО ДА НАПРАВИА,дори не ѕасуква...не лапа цицата Sad Sad Sad Sad
мн ми е м14но Cry Cry Cry

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 11:00 от anilevi

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
anilevi, колко твърда храна и други течности поема детето през деня?
На 10м 3с не е толкова малък, по принцип има бебета, които се отбиват (след 9 месеца) сами, но са много малък процент.
Та - как сте с другите хранения, различни от кърма?
А докато е сънен или спи - кърмиш ли и как протича?
Никнат ли в момента зъби? Може да е болезнено и затова да отказва да суче.
Да е настинал, болен?

Общи условия

Активация на акаунт