«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-8 от 8 отговора

ћнени€: 1 400
ћами днес съм решила да прав€ лозови сърви.  ажете ми н€ко€ хубава рецепта  newsm78
÷итирай

ѕз

ћнени€: 293
  Hug≈то мойте лозови сарми ,които прав€ 10-12 години ,а ги зна€ от баба ми,така ги прави и майка ми защото ц€лото  семейство обича ориз и го готвим във всички варианти.
ѕродукти:

лозови листа, 1 ч.ч. ориз, 2 глави лук, 2-3 домата или 1 ч.ч доматен сок (консерва ), 1/2 ч.ч. олио, магданоз, джоджен, чубрица,черен пипер и сол на вкус, 3 ч.ч. кисело мл€ко

Ќачин на приготв€не:
¬ мазнината се прибав€т последователно и се задушават леко ситно нар€зани€ лук, оризa и ситно нар€заните домати. ѕосол€ват се, заливат се с малко вода и се остав€т на тих огън, докато се поеме водата. —вал€т се от огън€ и се овкус€ват с черни€ пипер и ситно нар€заните магдноз и джоджен. ќт тази смес се слага по-малко в лозови€ лист и се свиват сармички. ѕостав€т се в тенджера, на дъното на ко€то се постав€т н€коко лозови листа, притискат се с чини€ и се заливат с топла вода. ¬ар€т се на тих огън, докато останат почти на мазнина. ѕоднас€т се с кисело мл€ко. chef
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 656

Ћозови сърми със сирене

1 ч.чаша ориз
1 глава лук
150 гр.сирене
1 кубче бульон
чубрица,черен пипер
«апържва се лука,към него се прибав€ изчистени€ и измит ориз.ƒолива се 1 ч.чаша бульон и се остав€ да къкри докато ориза го поеме.—лед това се маха от котлона добав€ се сиренето и подправките и се навиват малки сармички.

Ћозови сърми с гъби и стафиди

1 ч.чаша ориз
1 глава лук
4-5 гъби
1 шепа стафиди
150 гр.сирене
1 кубче бульон
чубрица,черен пипер

«апържва се лука,към него се прибав€ изчистени€ и измит ориз.ƒолива се 1 ч.чаша бульон и се остав€ да къкри докато ориза го поеме.—лед това се маха от котлона добав€т се гъбите,стафидите и подправките и се навиват малки сармички
÷итирай

¬арна

ћнени€: 2 923
Ћозови сърми с гъби и стафиди
“ази много ми хареса - ще пробвам  Peace

»наче мо€та рецепта е същата като на  nelii75.
÷итирай

ћнени€: 1 400
ƒнес правих сърми4ки по рецептата на nelii75 —танаха страхотни  bowuu
÷итирай

New Zealand

ћнени€: 5 184
ј да има вариант на лозови сърми с кайма?  newsm78
÷итирай

ѕз

ћнени€: 293
 bouquetјз ги приготв€м като по описани€ по горе начин само ,че запържвам каймата с лука и тогава прибав€м останалите продукти!!!! bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 249
—нежи, сърмите със сиренето вар€т ли се след като се нави€т?
»мам една много при€тна рецепта за лозови сърми със сирене, но се пекат на скара.

јз прав€ лозови сърми с кайма и ориз - това е една от най-любимите манджи на мъжа ми.
«апържвам лука, добав€м каймата, да се позапържи, кимион, чубрица, кориандър /много малко/, накра€ ориза. „ерен пипер, морков.
— плънката навивам сърмичките, подреждам ги в тенджера, заливам ги с доматено пъре разредено с вода и вар€ на много тих охън, с чини€ вътре.
—тават страхотни.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 14 016
ѕосни лозови сарми

ѕлънка:
1 ч.ч ориз
2 гл. лук
1/2 ч.л червен пипер
1-2 щ.черен пипер
2 ск.чесън
1 сл копър пресен, 
сол
2-4 сл олио

“иган: 2-3 сл олио+ лук - пържи се 1-2'
  + ориза - пържи се 3-4'
+сол+червен пипер -пържи се 1-2'
+1/2 ч.ч вода - когато се изпари водата и остане на мазнина + копъра - пържи се 1-2' + счукани€т чесън и веднага се маха от котлона.

«авиват се сармички, подреждат се в тенджера,отгоре чини€.
Ќалива се вода  1 пръст под т€х и  се вар€т 1 час на слаб огън/да къкр€т/

—ервират се със сос —нежанка
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-8 от 8 отговора